Jump to content

Моторни масла Приста ?


Recommended Posts

Някой с преки наблюдения и отзиви за моторни масла Приста ?

Супер са, нали Илия Царски кара с такова :zustimm:

П.П Темата ти не е в правилния раздел колега ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с "Приста Ултра 5W40" вече 5к км. Нямам оплаквания, но и нямам лаборатория вкъщи.

Лично мнение, с което не искам да ангажирам никого, е че широко тиражираното отрицателно мнение, по автофорумите, за маслата на "Приста" е неоснователно. Посещавал съм лично завода на "Приста", преди години, и се обедих че "човешкия фактор", намесен в производството, е нулев! Машините се преграмират от хора на "Тексако", а българчетата само "метат около тях", ако мога така да се изразя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На последната смяна реших да опитам нещо българско,родно.Налях "Приста супер бензин"10w40.Нямам голям опит за сравнение,но като че ли двигателя стана по шумен.Следващото масло ще е друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Приста Лидер минах над 200 000 км за 4 години. Автомобилът беше такъв, че нямаше смисъл да се наливат пари за скъпи масла. Нямал съм ядове с двигателя, само трябваше да се налива гориво...

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз веднъж си направих труда да направя едно сръвнение в един магазин - на щанда имаше масло на Приста и на Лики Моли. По етикетите пише на какви стандарти отговарят и се оказа, че за един същ стандарт буквичките са различни, но не ги запомних за да проверя, но разлика имаше. Други впечатления нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да са добри,но има и много по качествени масла на горе долу същата цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Според вас кое правилния избор? Да сипя Приста 10-40 и да знам, че не е нищо особено(просто за проба)? Или да си давам парите за уж нещо по-различно, по-добро.....но според кой? Четох в нета много по темата. Оказва се, че преобладаващите негативни мнения са от чул недочул! Освен колегите горе някой има ли някакъв опит с Българското масло :hilezh: Аз събрах и позитивни мнения което мен лично ме учуди. Не искам да мешаме други марки, защото аз имам лош опит със скъпи масла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко преди да взема купето на брат ми той му беше сипал някакво "Тексако"на "Приста"-резултата-след около 3хил.км и при малко по-високи дневни температури клапаните взеха осезаемо да потропват,което ми говори,че то губи вискозитета си при определени условия.Сипах друго масло и проблема изчезна...А,да двигателя е NG 2,3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, все е нещо. Искам да се оборудвам с уред за налягане на масло и ще я сипя пък да видим?

ПП - Покрай тази Приста в съзнанието ми не мога сам да си отговоря на следния въпрос:

Ако сипя НОВО някакво масло и примерно на 5000км вида че е бистро това трябва ли да значи че е добро??? И обратното ако по уреди не го прегрявам и на 5000км е черно това прави ли го добро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам , че едно масло трябва да е черно , понеже това му е работата , да смазва и отмива нужните боклуци... (е то май и зависи с какво гориво е самия агрегат)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...