Jump to content

Audi A6 2.5tdi (150hp) Или Mb E250td (150hp)?



Recommended Posts

Ми като гледам.. Сеат са ви трън в очите от доста време насам... ;)

Ти едно състезание поне гледал ли си, че ме съмняваш душко :lol:

От сеят още в началото караха супер курвенски с тотална отборна тактика и ако трябваше организираха сбръсъци :lol:

После пък понеже станаха бавни надуха турбините на дизелаците доста над позволеното от правилника ;) Освен тва по-смешно стояща кола от сеята на трасетата няма рядко е на повече от две гуми и ако не турбото да е умряла отдавна та така по темата :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Да вее.. прав си.. мноо кофти тия сЯтове... баси :)

Да бе тия БМВ какви са негодници , как Сеат ги бият наред , ебати кефа . ДизелЪ бегъ мого повече от бензина "тва и дечурлията го знаат" :bia:

Даже май следващия сезон , ще дадът МАЛЪк шанс на БМВ , като им разрешат и те да сложат охлюв на бензина , белкем имат минимален шанс :)

А пък ако и те се пуснат с 1чка а не с тройка , даже може и да тръгнат при равни правила , мауаххахаха ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Г-н инженер 1999 г. налягането на КР е 1300 бара!

На ПД ще ми кажеш ли?

Може ли аз да отговоря ? Та точно на 1.9 ТДИ-ПД -85 kW дето таман от 99 ги почват е 2050 бара http://www.bels.fh-wolfenbuettel.de/cms/de...ruckverlauf.pdf. -от стр.11 нататък Близки до това налягания почват да постигат комън рейлите от второ поколение нагоре.ПД проблема никога не му е бил това,че не може да постигне високо налягане,а напротив винаги е постигал по-високи налягания на впръскването и оттам е по-икономичен като цяло поне що се отнася до сравнението с първите две поколения КР.Проблема почва да идва от там,че е по-скъп за производство,по-шумен/от чисто нов КР,след една година с Бг нафта шума се изравнява :flipoff: /,по-малко на брой впръсквания,което почва да го прави враг на екологията :blink: Без да казвам,че безусловно едната или другата система е по-добра,защото няма идеални системи,ПД е ненужно сатанизирана ,като главните аргумент против ПД довели до отмирането и засега са шума и вибрациите,неекологичност,висока цена ,да речем и рязкото разгръщане не мощността в малък диапазон от обороти,иначе си е една доста надеждна и ефективна горивна система,без сериозни слабости в ежедневието,да не кажа никакви.

Редактирано от 4ring avus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Чесно казано си нямам идеякое от двете за6тото не съм карал никое от тях ен ако пита6 си е най-добре това с което съм си аз макар 4е всеки би казал така.Вземи си като мен 1.9 тди А6 ц5 и забравч6 за слу4ая с високия разход и скупата потдръжка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано си нямам идеякое от двете за6тото не съм карал никое от тях ен ако пита6 си е най-добре това с което съм си аз макар 4е всеки би казал така.Вземи си като мен 1.9 тди А6 ц5 и забравч6 за слу4ая с високия разход и скупата потдръжка :D

11 правописни грешки в 2 изречения , за пунктуационни , да не говорим :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано си нямам идеякое от двете за6тото не съм карал никое от тях ен ако пита6 си е най-добре това с което съм си аз макар 4е всеки би казал така.Вземи си като мен 1.9 тди А6 ц5 и забравч6 за слу4ая с високия разход и скупата потдръжка ;)

Взимаш ли старт на тролей от градския транспорт ;) за ква точно икономия говориш като си на 10 + в софия ако я караш в работни дни ;) само че с тая разлика че колата е труп с тоя мотор. Извънградско викаш чудеса от икономия само, че ако си семеен и караш още 2-3-ма с нормална скорост а не влачене ще ти даде примерно около 8л като всяко изпреварване трябва да е съпроводено със сериозно проучване по възможност на километър пред \ зад теб и лека студена пот ако недай си боже както е нормално трафика е натоварен през лятото с клима на ОФФ.

Мв E 290ТД и музиката да върви тва душегуба си е оферта за мазохисти но пък гледам че е неуфяхваща идеята да питат за него превъзбудени от ниската цена за "лимузина" като а6 :)

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не съм поддържал такъв мерцедес обаче знам една 220 цди по дадолу от нас която постоянно има ядове с двигателя некви компютри дюзи като се има предвид че е германска кола иначе момчето каза че разходът и бил повече от приличен,предполагам че е по здрав от аудито но мисля че а6 1.9 тди е много по добър избор мерцедеса е расова порода но дизайна му е зле и подръжката си е солена

Редактирано от stangata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш ли старт на тролей от градския транспорт :) за ква точно икономия говориш като си на 10 + в софия ако я караш в работни дни :) само че с тая разлика че колата е труп с тоя мотор. Извънградско викаш чудеса от икономия само, че ако си семеен и караш още 2-3-ма с нормална скорост а не влачене ще ти даде примерно около 8л като всяко изпреварване трябва да е съпроводено със сериозно проучване по възможност на километър пред \ зад теб и лека студена пот ако недай си боже както е нормално трафика е натоварен през лятото с клима на ОФФ.

това ти описание.... за кой точно 1.9 на Ц5 говориш..

щот аз имам други наблюдения (лични)...коренно различни от твоите :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ти описание.... за кой точно 1.9 на Ц5 говориш..

щот аз имам други наблюдения (лични)...коренно различни от твоите :)

Който и да е , еднакво са бавни. Аре аефена е най бавен. Те на б6 не са нищо особено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ти описание.... за кой точно 1.9 на Ц5 говориш..

щот аз имам други наблюдения (лични)...коренно различни от твоите :)

АФН другите съм ги карал малко тоя ПД с 131 е малко по-добър на вървеж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи не съм се возил в а6 афн само в попма дюза с десен волан и чип за мене тая кола излиташе въпреки голямото купе но мисля че афн няма да е толкоз зле ще върви но няма да бяга като 131 кс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който и да е , еднакво са бавни.

нали сме се разбрали с тебе ...като си толкова сигурен ..заставай на чертата ...кола за кола

АФН другите съм ги карал малко тоя ПД с 131 е малко по-добър на вървеж

АФН е малко тромавичък ...но определено не е мъртвец ...върви си прилично ...

е не е кола за състезания....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че те тролеите са си по 500 Киловата (половин Мегават) и си бегат яко.

Къв им е проблема?

А, и арчат малко пък и имат добър въртящ момент при НУЛА оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако им се монтира и скоростна кутия сигурно ще има забавления :rolleyes:

Стига да издържат щеките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вуйка тролейчетата няма как да са по 500kW мисля си че са с един или два мотора общо с около 150kW.

Може и да греша все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги само едно не ми е ясно: вие коли ли карате или комети. големи самолети голямо чудо. сигорно вашите пътувания се състоят от: старт, телепорт и финал.

нито в едната кола не съм карал имам наблюдения от возене.

проблема според мен се състой в избора предно или задно съобразени с климатичните условия и липсващите(наши пътни служби)

точно в последния или предпоследния брой на автопазар сравняваха двата модела и горе долу се оказа че имат индентични проблеми и всичко зависи от конкретния индивид.

за тролейте :ами могат да разочароват доста бегачки ако се съпоставят при еднакви условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЕл-а пък ще дере АФН-а и Помпа дузата на Ц5,както си иска :rolleyes:

Редактирано от Vorsprung durch Technik 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...