Jump to content

Audi A4 116 1.9 TDI 116ps,колеги споделете...?


Recommended Posts

Здравейте колеги.Моля споделете мнение за Ауди А4 1.9 116 к.с. 2000г. Харесал съм едно такова,до сега съм карал само бензинови коли.Общо взето колата е добра,но ме притеснява едно нещо,при всяко запалване илиза облак черен пушек от ауспуха,при загрял двигател и не е малко.След това всичко е нормално,дори и при максимално форсирване на двигателя не изпушва.Ще се радвам да чуя отзиви от вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто трябва да знаеш, че турбото на този двигател си е кажи-речи консуматив. Щом пуши така има вероятност да е гори масло, а може и ако колата не е карана дълго време да е събрало масло, което сега да изгаряте и то да вдига тези облаци.

Аз на моята Бора и смених турбо на 160 хиляди, а сега разбрах, че новото отново е избушило и то, така че....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колега,колата е обслужена напълно,нов внос от Италия.Окачването е перфектно,даже е с по-късите пружини,салона прилично запазен,всичко работи,но когато я пробвах при всяко палене изпушваше не малък облак черен дим,озадъчи ме малко това,защото съм го виждал при Фордовете 94-95г. как в началото си изпушват и то здраво... не знам какво да си мисля... турбото не свиреше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колега,колата е обслужена напълно,нов внос от Италия.Окачването е перфектно,даже е с по-късите пружини,салона прилично запазен,всичко работи,но когато я пробвах при всяко палене изпушваше не малък облак черен дим,озадъчи ме малко това,защото съм го виждал при Фордовете 94-95г. как в началото си изпушват и то здраво... не знам какво да си мисля... турбото не свиреше.

доколкото знам този мотор е доста пъргав и с добро съотношение вървене/икономия на гориво, за дизелов автомобил мисля че е нормално да пропуши на 1 вото палене , но по подробно не мога да кажа нищо..

можеш да качиш линк ако е в някой сайт да я видим....

а за какви пари става въпрос горе долу ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Категорично заявявам, че моята до последно НЕ пушеше грам! Единствено рано сутрин като я запаля изпуска видимо малко облаче и до там.

Нали си на ясно, че е много вероятно въпросното Ауди да гони 300+ хиляди? Ако е била магистрална няма как да и личат толкова, но пък ще са си там навъртяни.

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wizi,

Може ли да внесеш малко повече яснота относно турбо проблема на 1.9 116 коня? Имам предвид, само на този мотор ли е, има ли го същия проблем при мотора с 131 к.с.?

С какво масло си карал колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информацията, която имам е, че засяга цялата гама 1.9TDI.

Принципно турбото е нещо, което работи изключително интензивно и е подложено на най-бързо "изхабяване". За сметка на това пък изисква специална грижа - да се сипва читаво масло, да се изчаква да се изстуди преди да се спира двигателя... и въпреки това като каже "мяу" и се чудиш от къде ти е дошло, защото аз чувам само легенди как ремонтирали VTG турбини, но реално си мисля, че просто човек трябва да си купи нова/на старо.

Докато бях в Германия съм сипвал оригинално масло, защото колата бе обслужвана само в истински VAG сервизи. В България карах дълго време с Motul Specific, като и в двата случая маслото бе 5W40, с малката подробност, че Motul-a го сменях на максимум 10'000км, а оригиналното го карах до 15'000км, защото му навъртах доволно извънградско.

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен,докато карах Пасата със същия двигател,имаше го това припушване,само и единствено при запалване,и не беше черен облак,а просто една тънка мъгла за част от секундата след запалване.Двигатела си беше перфектен,без никакви отклонения,без признаци за какъвто и да е проблем,без никакви грешки при диягностика,а тази мъгла си я имаше винаги при запалване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги не мисля,че проблема е в турбото.По скоро е на доста километри.Двигателя е 1.9 TDI P.D. 116hp.Определено ме изуми пъргавината и смешния разход,който дава.Опитват се да ме убедят,че е на малко над 100к,е познайте дали не ми става смешно на това твърдение.Моето АДА бях го взел на малко повече от 200к км и за 6 години му сложих почти още 200к км,вярно слаб двигател беше,но само гумички на клапаните и горна гарнитура съм сменял по двигателя,което си е завидно според мен :flipoff:

А ето и линк относно автомобила,който съм харесал:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details

Ще се радвам на още мнения колеги :flipoff:

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбините са им супер здрави. Трошат се от некадърна експоатация и заминал Н75 дето струва джобни стотинки, на фона на ново турбо.

Стигате с това пушене, няма дизел дето да не пуши. Още като го запалиш и го послушаш 5 минути мотора си личи, камо ли ако си направиш и едно завойче :flipoff:

Нортъне, разбирам ти мисълта. Турбото е 1000% по-здраво от твоето ККК03 :flipoff: (бах тез бързи дизелови катафалки :hilezh: )

Ко стана сЯ, ша продаваме ли бързата бензинова А6-ца, гледам се интересуваш нещо :flipoff: ?

Зависи,от много работи, но не всички дизели са на по 300000км. Разберете, че не всички могат да работят, нещо което е свързано с правене на много километри. Има си и хора които си полят сутринта колата и после се прибират с нея от работа. Цената на тези коли е различна обаче, далеч от нормалната. Обикновено Българина като види такава обява я подминава и си казва този е луд, а като види евтина ми тя е на 300000км.

Аз видях и Голф 4 2002, четири врати, 130к.с за 6000лв в бъгария в движение (можеби такова е сътоянието на колите които идват отгоре. Трябват му поне още 6000лв за да стане прилична кола.

Редактирано от morfei1
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбините са им супер здрави. Трошат се от некадърна експоатация и заминал Н75 дето струва джобни стотинки, на фона на ново турбо.

Стигате с това пушене, няма дизел дето да не пуши. Още като го запалиш и го послушаш 5 минути мотора си личи, камо ли ако си направиш и едно завойче :flipoff:

Нортъне, разбирам ти мисълта. Турбото е 1000% по-здраво от твоето ККК03 :flipoff: (бах тез бързи дизелови катафалки :hilezh: )

Ко стана сЯ, ша продаваме ли бързата бензинова А6-ца, гледам се интересуваш нещо :flipoff: ?

Aбе колега,аз за тва питам,защото нямам голям поглед върху дизел,ако имах щях ли да искам мнения.И нещо друго,при горещ двигател,5-6 пъти я палих и винаги излизаше ОБЛАК дим,за тва питах дали е нормално!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е, ако катализатора и е изтърбушен. Аз досега моята несъм гледал как пали и какво излиза от ауспуха понеже ми е трудно. Какво очаквате да излезне при положение примерно студен мотор като пали, подаваното количество гориво е 2 пъти по-голямо от нормалното.

Турбото няма как да знаеш колко ще изкара, но задължително проверете колата за пикове след като я вземеш и евентуално да се реша. Може да обърнеш и сериозно внимание на съединителя, щото си струва едни 1400лв. с труд и е доста по-често срещан проблем отколкото счупено турбо.

Незнам тука колко 116к.с аудита има, но пък при нас във VW има колкото искаш и всеки ден стават повече и повече. Виждам от какви проблеми се оплакват. Мой близък на 116к.с строши две турбини, сложи си нова, но си смени и Н75 и сега проблеми няма.

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е, ако катализатора и е изтърбушен. Аз досега моята несъм гледал как пали и какво излиза от ауспуха понеже ми е трудно. Какво очаквате да излезне при положение примерно студен мотор като пали, подаваното количество гориво е 2 пъти по-голямо от нормалното.

Турбото няма как да знаеш колко ще изкара, но задължително проверете колата за пикове след като я вземеш и евентуално да се реша. Може да обърнеш и сериозно внимание на съединителя, щото си струва едни 1400лв. с труд и е доста почесто срещан проблем отколкото счупено турбо.

Съеденителя мисля е добре,не е твърд и тделя нормално.А иначе изпушва само черен облак дим,няма примеси със съв и т.н.,нормални сажд :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, облак ако вади голям, не е нормално. Но да пропуши съвсем леко в момента на палене не е никакъв проблем. То има толкова сажди по изпускателната система само.

Съединителя го гледай хубаво, слушай я как работи на студен мотор дали ипа претрисане леко, и дали мотора работи равномерно. Дали има вибрация между 1600 ~ 2000 оборота примерно на трета. Дали има разлика в шума на мотора при натиснат и напълно отпуснат съединител.

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,morfei1 е много прав за километрите на колата и турбините..не е нормално да изпушва когато е топла.И пак ти казвам бягай от тая талянка ,че после ще ти се стори златна.А между другото не е и на много изгодна цена за кола внос от Италия. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,morfei1 е много прав за километрите на колата и турбините..не е нормално да изпушва когато е топла.И пак ти казвам бягай от тая талянка ,че после ще ти се стори златна.А между другото не е и на много изгодна цена за кола внос от Италия. :P

Колега,колата е напълно обслужена тук в БГ,сменен е и дебитомер,има гражданска и каско,има да плащам само за прехвърляне,а и цената няма да е тази нали се сещаш,показвам колата просто.Нов внос такава без нищо бутано по нея вървят по 7500-8000 и като сложим поне 1500лв още и цената си излиза :D

Какво да ви кава колеги,нагледах се тези месеци на гробници и некадърно направени,имам чувство,че най-големите курници се внасчт вече,а ако ви кажа и на кви смешни пари ги карат от там не е истина.Давам реален пример- БМВ 320 Д 150кс 2003г,всички екстри за модела ми го предлагат на 5000 евро в Италия човек е в движение,не е бракувана, тук вървят по 14 000лв някъде,както и да е,да са живи и здрави търговците,ама малко по читави баракуди да вземат да внасят.А и какво да очаквам от кола на 9г. то квото е можло са взели от нея,дизел се купува за да се кара яко,и европейците не са балъци,знаят колко им харчат колите.Ще умувам още за тази кола,но офертата не е лоша по принцип.

На 2000 и 3000 оборота колата не изпушва ама грам,при пълен форсаж също грам не изпушва,турбото за мен е добре.Ускорява добре и на трета от много ниски обороти,няма придърпшания,не чувах и промяма ма звука при натиснат съеденител,подобаващо мек е и отпуска по средата,не придърпва.Двигателч го слушах,няма шумове и работеше равномерно,не тресе.НО всичко това е при топъл двигател,загряла беше колата.Уверяват ме,че пали сутрин веднага след като угасне индикатора за свещите... друго не се сещам сега... а да скоростомера не работи на километрава,увериха ме че ще го управят :P

Каквото имате още да споделите ще се радвам драги колеги.

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е, ако катализатора и е изтърбушен. Аз досега моята несъм гледал как пали и какво излиза от ауспуха понеже ми е трудно. Какво очаквате да излезне при положение примерно студен мотор като пали, подаваното количество гориво е 2 пъти по-голямо от нормалното.

Турбото няма как да знаеш колко ще изкара, но задължително проверете колата за пикове след като я вземеш и евентуално да се реша. Може да обърнеш и сериозно внимание на съединителя, щото си струва едни 1400лв. с труд и е доста по-често срещан проблем отколкото счупено турбо.

Незнам тука колко 116к.с аудита има, но пък при нас във VW има колкото искаш и всеки ден стават повече и повече. Виждам от какви проблеми се оплакват. Мой близък на 116к.с строши две турбини, сложи си нова, но си смени и Н75 и сега проблеми няма.

Колега,прощавай за невежеството,светни ме какво е Н75,извини ме но разбирам от бензинки само,на дизел съм слаб още :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам реален пример- БМВ 320 Д 150кс 2003г,всички екстри за модела ми го предлагат на 500 евро в Италия човек е в движение,не е бракувана, т......

Дай аз да го купя тва БМВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай аз да го купя тва БМВ.

Грешка,5000 евро е цената на БМВто,ама пак си е доста добре :flehan: Ако искаш ще ти дам Скайп на човека,той е в Италия.само с това се занимава.

Кви са тея драми ми кат ти пуши значи не е нормално и не я зимай ко толкоз!?!Да не е последната 4-ка на битака? :P

Колега драмата е,че от 2 месеца съм обиколил почти цяла БГ и само курници гледам и ми писна на оная работа,намери ми читава такава и я взимам!!!

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка,5000 евро е цената на БМВто,ама пак си е доста добре :flehan: Ако искаш ще ти дам Скайп на човека,той е в Италия.само с това се занимава.

Колега драмата е,че от 2 месеца съм обиколил почти цяла БГ и само курници гледам и ми писна на оная работа,намери ми читава такава и я взимам!!!

Аааааа, ако намеря подобна първи аз ще скоча тъй като и аз съм на този хал, нема читаво на нашия пазар и това е!ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА РАЗОЧАРОВАНИЕТО ОТ БГ ТЪРГАШИ, ВСЕКИ, АМА АБСОЛЮТНО ВСЕКИ (99%) ИЛИ СЕ ОПИТВА ДА ПРИКРИЕ ДАДЕН ДЕФЕКТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО, СУПЕР НЕКОРЕКТНИ ТИПОВЕ :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...