Jump to content

Коя бензиностанция предлага най-качествено дизелово гориво?



Recommended Posts

Колега Verter ако имаш възможност направи същия тест и със нафта от ЕКО.Много ми е любопитен резултата,тъй като аз лично минавам най-много километри с него,а също така виждаме че и тя е сред предпочитаните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 280
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги, вдигнах капака на двигателя да си долея течност за чистачки и звука от работещия мотор не ми хареса. Работи някак доста остро и шумно. Мисля досега не съм го чувал да работи така. Все още съм с Ромпетролската нафта. Утре ще налея шелска и ще пиша дали се е променил звука.

Този звук се чува само на отворен капак. Не е специфичното чукане на дизелов мотор, а едно ситно, много остро и учестено чукане като допълнение.

Най-интересното е, че един мой познат и колега от форума, караш същата кола каза, че с шеската нафта му вървяла най-добре колата, но двигателят звучал остро и шумно. Само дето не помня той пък с кое друго гориво го сравняваше (мисля беше или Еко или ОМВ).

Странни работи. Определено има разлика между различните нафти и то видно във всякакви аспекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То има значение и от деня(партидата),колонката,и обекта от който зареждаме.Просто тука в БГ всичко е от значение.А иначе относно шума от мотора,малко е глупаво,ама я притисни с ръка капака на мотора да видиш дали ще спре.Аз имах същия проблем,оказа се че едната планка за която се завива капака са я счупили (копелетата) та трябваше да я сваля,заваря и сега е Ок.Освен ако не си сигурен че шума идва от вътре от мотора де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе той че лежи лежи ама като се счупи планката кво от тва че има тампони

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма планки. Просто се нахлузват четири гумени тампончета върху четири метални издатини. Незнам как да ти го опиша. Трака силно и много учестено, все едно всички повдигачи да тропат.....Но звука е прекалено остър.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да точно на мене една от тези метални издатини се беше счупила и от там ми тракаше.Както и да е да не разводняваме темата,просто ти дадох съвет да притиснеш капака и да видиш.Пиши утре като смениш нафтата да видим козата пръч ли си сака или ше е друга маймунка :dance: Аз пък утре ще си слагам капака и ще го снимам да видиш че така има да си обясняваме..... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата konstantin993 се оказа прав.

Тази вечер отскочих до Шел да заредя, но преди да го направя вдигнах капака и се заслушав в звука от двигателя (все още с остатъка от горивото на Ромпетрол). Не ми направи впечатление да чука остро.

Напълних половин резервоар Ви-пауър и оставих колата да поработи острани. Пак се заслушах, но звука не се промени. нямаше го и чукането както казах. Прибрах се в гаража, където за първи път го чух, че там нали има ехо. Вдигам капака и нищо. Започнах да натискам пластмасовия похлупка на двигателя и намерих едно положение при което се появява острия шум. наистина е от някоя планка отдолу. Като натисна с ръка пласмасата в долен ляв ъгъл и започвам да го чувам. Явно онази вечер е зстанал в такова плложение в което се чува.

Фалшива тревога - не е от горивото.

Ще споделиш коя е въпросната бензиностанция на Шел на която горивото им е наистина добро, че трудно се срещат такива техни обекти?

Аз зареждам само на няколко Шелски бензиностанции и почти никога в провинцията.

Основно сипвам на "Западен парк" в Люлин 10. Втората Шел , която ползвам е на изхода на Люлин посока Божурище, малко преди Бриколаж. Зареждал съм няколко пъти и в Пловдив на Карловско шосе. Сипвал съм и няколко пъти на Цариградско шосе в София. Нямам представа, защо някой се оплакват от нафтата на Шел. Може би обикновената да е причината, наистина нямам идея. Не усещам разлика никъде между Ви пауъра. Колата си е ОК.

Ще пробвам и Еко и Лукойл по маршрута на засичане и ще пиша. Пък да видим дали ще дадът разлика. :stupid:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега радвам се че причината е незначителна,свали капака да видиш дали не се е счупила някоя планка ли не знам как да я нарека.Казват че можело от умората на метала,но аз си мисля че някой майстор я е сяупил.Както и да е ето снимков материал на втората снимка е оградено със зелено там беше счупено и хванато със свинска опашка и то има тампони ама като няма опора си вибрира. А относно читавия шел бях писал че комшията беше останал много доволен от този шел дето е в Люлин след тунела посока люлин на ОМВ десен завой към Орион и тя се пада от дясно.Снощи заредихме пак там за да видим дали не си въобразява и ще кажа за резултата утре или други ден като похарчи 30-те лева бензин :hilezh:

021618761.jpg

021613712.jpg

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно читавия шел бях писал че комшията беше останал много доволен от този шел дето е в Люлин след тунела посока люлин на ОМВ десен завой към Орион и тя се пада от дясно.

Аз точно там зареждам най-често. Ще се радвам да споделиш впечатления :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно там зареждам най-често. Ще се радвам да споделиш впечатления :)

Днес комшията каза че пак е минал с 25км повече.Сега за трети път е заредил за 30лв от този обект на Шел и пак ще засече.Става дума обаче за бензин,но предполагам че и нафтата ще им е добра.Пак ще пиша като изхарчи и този бензин.

Какво стана с капака?

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес комшията каза че пак е минал с 25км повече.......

Колегата ти какъв бензин е заредил за 30лв от Шел - Ви пауър ли?

Капакът и планките са здрави, просто е застанал на криво някакси тогава, че аз го свалям по срещите като се събираме....

Като стана въпрос за засичания (Имам цяла тема по въпроса) най-първото ми такова по отсечката София - Пловдив с натоварена кола и средна скорост с темпомат от 125км/ч даде среден разход 7,3 л. Това е най-доброто постижение с моята кола. Обаче аудито беше със зимните гуми и олекотените 18-цолови джанти, които са на тях. Не мога да съм сигурен, че точно те са причината, но все пак не са същите гуми и джанти , с които съм направил другите замервания. Дизеловото гориво бе Алпин дизел на ОМВ.

Сега се замислям дали да не пробвам пак. Искам да сравня V-power срещу Alpin diesel.

Лошото е, че зимно време рядко пътувам по този участък, а и алпин дизела го предлагат само зимно време, но ще се постаряа да си измисля пътуване и да ги засека тия скъпи нафти.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз в петък заредих цял резервоар от Ромпетрол на Коматевско шосе в Пловдив, но не сам карал много и още нямам впечатления, защото съм минал едва 15км. Утре ще пътувам извън Пловдив и ще видя какво ще е поведението на колата. Преди това бях с един резервоар (47-8л) от Лукойл и минах 760км, а сега ще видя дали с този ще е по-икономична и ще има малко по-голям вървеж.

п.п.: Колата така хубаво си мърка сега, че ми е кеф да я слушам, но може да се дължи и на това, че смених маслото в същия ден (Castrol EDGE TD 5w40), но въпреки това разлика в работенето на двигателя мисля, че има!

Тепърва ще разбера и ще пиша пак! :D

Колегата ти какъв бензин е заредил за 30лв от Шел - Ви пауър ли?

Капакът и планките са здрави, просто е застанал на криво някакси тогава, че аз го свалям по срещите като се събираме....

Като стана въпрос за засичания (Имам цяла тема по въпроса) най-първото ми такова по отсечката София - Пловдив с натоварена кола и средна скорост с темпомат от 125км/ч даде среден разход 7,3 л. Това е най-доброто постижение с моята кола. Обаче аудито беше със зимните гуми и олекотените 18-цолови джанти, които са на тях. Не мога да съм сигурен, че точно те са причината, но все пак не са същите гуми и джанти , с които съм направил другите замервания. Дизеловото гориво бе Алпин дизел на ОМВ.

Сега се замислям дали да не пробвам пак. Искам да сравня V-power срещу Alpin diesel.

Лошото е, че зимно време рядко пътувам по този участък, а и алпин дизела го предлагат само зимно време, но ще се постаряа да си измисля пътуване и да ги засека тия скъпи нафти.

Колега сега се сетих за коментара ти отностно нафтата на Шел, тази на ОМВ и от Ромпетрол отностно това колко ти харчи с различните видове и от прочетеното излиза, че като караш със по скъпата нафта (в случая Shell V-Power) ти излиза по-на далавера, защото хем колата е по-пъргава, хем гори по-малко! Ако в действителност е така има някаква логика да се зарежда от по-скъпата, но дали е толкова голяма разликата, че да си заслужава? Верно става въпрос за 10лв отгоре примерно, което не е кой знае колко и се замислям дали да не пробвам някой път...? :bia: Макар, че тук в Пловдив идея си нямам коя бензиностанция Шел е хубава, а и винаги зареждам цял резервоар и така да се каже мога да се прецакам, ако не уцеля! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ти какъв бензин е заредил за 30лв от Шел - Ви пауър ли?

Не,обикновен 95

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сега се сетих за коментара ти отностно нафтата на Шел, тази на ОМВ и от Ромпетрол отностно това колко ти харчи с различните видове и от прочетеното излиза, че като караш със по скъпата нафта (в случая Shell V-Power) ти излиза по-на далавера, защото хем колата е по-пъргава, хем гори по-малко! Ако в действителност е така има някаква логика да се зарежда от по-скъпата, но дали е толкова голяма разликата, че да си заслужава? Верно става въпрос за 10лв отгоре примерно, което не е кой знае колко и се замислям дали да не пробвам някой път...? :gruebel: Макар, че тук в Пловдив идея си нямам коя бензиностанция Шел е хубава, а и винаги зареждам цял резервоар и така да се каже мога да се прецакам, ако не уцеля! :steinigung:

Виж сега, далавера в пари няма. Гори по-малко , но литъра е по скъп. По сметките горе излиза, че сумата е сходна. Остава вървежът, но той както казах е субективен. Не съм го замервал и не знам как да го направя.

Снощи си говорих с един познат с B4 1.9TDI 1Z. Попитах го къде зарежда нафта и той каза, че на Петрол.Казах му, че аз зареждам на Шел и той веднага направи една кисела физиономия. Не харесвал нафтата на шел, но обикновената. Сипвал е няколко пъти В-пауър и каза, че колата си върви нормално, а с обикновената нафта не му харесва. Естествено не зарежда в момента с В-пауър ,защото е скъпа.

Аз обикновена нафта не съм сипвал никога и не мога да я сравнявам.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да направя едно сравнение м/у Лук Ойла и Петрола. До преди една година карах личния си автомобил само от Лука, а служебния/Рено Канго/ от Петрола по задължение. И си викам че нали е на двете бензиностанции горивото идва от едно място а за Лука имам отстъпка и така. Обаче миналата зима на -20 с Лукойлската падна голямо въртене. Отивам да запаля пикапа и той запали от третото завъртане на мотора и си викам, че това е малко субективно, защото пикапа е коман-рейл и сравнително нов/тогава беше на 50 000км/, а колата е АФН и не бях гледал гледал подгряващите свещи скоро. Но реших да направя едно пробно зареждане на петрола и останах доста доволен от разликата. Особено впечатление ми ми направи разликата във вървежа. Вярно че и той също е субективен ама не беше само внушение. За разход не мога да кажа защото не зареждам до горе, а борда ми лъже доста. Заприказвах се един приятел/той има ибиза AHF/ и го питам от коя нафта е доволен. Отговора беше, че на Шела сипва само от Ви Повера и на ОМВ и от двата. Но когато зарежда от по скъпите горива колата върви повече но му и гори повече -"може би защото и се радвам повече" каза. Но кара един служебен бус който се зарежда на Лука по задължение и чат пат остава по някой литър и каза, че като сложи от Лука не му харесва как върви колата. Не знам защо е така ама нещо на Лука в последно време са си занемарили горивата от към добавки. Защото разликите си мисля е най вече е от там. Кой по колко и какви добавки слага. Сега зареждам от една месна бензиностанция/ няма да я казвам за да не е реклама/ защото слагат от добавките ма Лики Моли. Не усещам някаква съществена разлика от петролската ама и няма много километри с нея. Ще я видим като застуди. От Ромпетрол и Еко не съм зареждал ама като гледам отзивите се изкушавам да пробвам. А това, че на Ромпетрола горивата идвали от където на Еко пак не значи че е еднаква. Както казах въпрос на гобавки.

Редактирано от vladimirnn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега зареждам от една месна бензиностанция/ няма да я казвам за да не е реклама/ защото слагат от добавките ма Лики Моли. Не усещам някаква съществена разлика от петролската ама и няма много километри с нея. Ще я видим като застуди.

Колега тук не сме тръгнали да правим реклама,така че сподели без притеснения коя е местната бензиностанция ако останеш доволен от нея.Всеки търговец който е коректен би следвало да бъде похвален и обратното,хубаво е да знаем къде не трябва да слизаме и до тоалетната.

От Ромпетрол и Еко не съм зареждал ама като гледам отзивите се изкушавам да пробвам.

От ЕКО ще останеш доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах Ромпетрола,ми да ви кажа не намерих никаква разлика от тази на ОМВ,може би само където ми се стори по тих двигателя,но може и да се въобразявам!Иначе съм го засичал така: Всеки път един и същи маршрут,зареждам 20лв и нулирам километража,с Омв(обикновен) минавам 123-5км с Ромпетрола минах 127-30км до следващото зареждане!(Но това е твърде субективно)Говоря за градско само!Сега ми предстой пътуване общо 900км и ще заредя пак Ромпетрол да видя как ще дойде!Но за сега не намирам разлика!Еко не съм ползвал никога,но по на там и него ще пробвам как е нафтата :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че с горивото на Ромпетрол двигателя утихва се дължи на по-голямата концентрация биодизел ок. 5%, върху вървеж и разход обаче влиянието е по-скоро отрицателно. Плюсовете на румънското гориво са по-добрата му чистота и до някъде добавката за почистване (по информация обаче е толкова малко, че с нея и без нея разлика не би трябвало да има). Друго предимство е контрола на качеството, който румънците имат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата седмица заредих цял резервоар и до сега съм минал 250км, но честно казано не усещам някаква разлика във вървенето. В началото (като беше по-топличко) двигателя ми се струваше малко по-тих, което може да се дължи и на това, че смених маслото. Като вървеж също не усещам да има съществена разлика, но предполагам, че трябва да покарам по-дълго, за да разбера. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rompetrol Downstream, the Retail Division of the Rompetrol Group started to deliver to its warehouses and gas stations in Romania the new range of Diesel fuels (Efix Winter Diesel and Winter Alto55) for the winter season.

The fuels will be available in mid-December in all the gas stations operated by the Rompetrol Group in Romania (its own gas stations, Rompetrol Expres, Rompetrol Partener), Bulgaria and the Republic of Moldova.

The range of Winter Diesel fuels is produced by the Petromidia refinery and it contains special additives meant to increase the functioning of the machines at low temperatures of up to -26 degrees Celsius, the decrease of the viscosity and, implicitly, of the disposal of the deposits inside the filters.

Ако го пуснат на цената на обикновения Efix получават голяма червена точка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...