Jump to content

Искам да си взема някакви прилични слушалки


Recommended Posts

Привет!

Искам да си взема някакви прилични слушалки и тук идва проблемът - модели много. Нямам физическата възможност да тествам всичко, което ми ''хване окото'', така че засега съм спрял на:

- Shure SRH 440 - http://www.shure.com/americas/products/earphones-headphones/headphones/srh440-professional-studio-headphones ,

- Beyerdynamic DTX910 - http://europe.beyerdynamic.com/shop/hah/headphones-and-headsets/at-home/music-pleasure/dtx-910.html ,

- KOSS PRO DJ100 - http://www.koss.com/koss/kossweb.nsf/p?OpenForm&pc^fs^PRODJ100 ,

- KRK Systems KNS6400 - http://www.krksys.com/krk-headphones.php ,

- Denon AH-D510 - http://denon.co.uk/uk/Product/Pages/Product-Detail.aspx?Catid=ccb79424-64cc-449b-ada9-8f0b018c6c5d&SubId=b6314cff-73e4-44a3-a12a-1033cb4c3041&ProductId=ad79cd65-1c38-4ac9-a61a-0d6c7e545b22 .

Всякакви лични впечатления от тези модели ще са ми от полза.

Приемам идеи и за други модели в този клас.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои от моделите, които показваш са студийни монитори, а други са dj монитори. Отличават се с различни характеристики, според средата в която се използват. Ако е за вкъщи стават и двете, макар че по-добре да са студийни. Студийните обаче са по-скъпи, говорим за добрите модели, а евтините там няма смисъл да се купуват, защото са боклуци. Освен това има "отворен" и "затворен" тип слушалки, което означава, че с оглед на качеството на звука, някои студийни модели са отворени зад говорителите, за повече чистота и динамика на звука. Диджейските са пък затворени, за да не се мешат звуците от активния канал с тези от шоуто, когато не се налага. Също така при диджейските звукът е леко закривен - средните честоти са засилени, за да се чуват в данданията. Съветът ми лично към теб е да си купиш за $150 най-добрата диджейска слушалка technics rpdj1200. Страхотно издържливи са, много много удобни, с много добър, кристален звук. Всяка студийна слушалка за тези пари, ще е по-лоша. (Не говоря само за звука, а като цяло, нещата са много комплексни, особено когато се касае за нещо, което ще ти стои на главата с часове.) Ако имаш иначе повечко пари за слушалки, тогава студийни за вкъщи и диджей за навън. При студийните фаворитът ми в долния клас е akg k240 mk2, който е $200 и е уникална слушалка.

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Благодаря за съвета, monz. Хубави са тези техникси, но къде ги намираш за 150$. Най-евтината оферта, която ми попада е 300$. Бюджетът ми е нещо до около 120-130евро.

Слушалките ще ги ползвам вкъщи (предимно директно от плеър, по-рядко през усилвател) и търся ''чист звук'', да са удобни за продължително носене, и по възможност с едностраннен кабел.

Нямам претенции дали ще са отворени, затворени или ''шумоподтискащи''.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://cgi.ebay.com/Technics-RP-DJ1200A-RP-DJ1200-RPDJ1200A-DJ-Headphones-/160505133509?pt=DJ_Gear_Lighting&hash=item255ed9f9c5

120 долара и си в джаза, пич! Има ги и за 150 в един уебсайт за диджей екипировка, ама не ми се търсеше. А и ибей е много по-сигурно в общи линии.

Не се подлъгвай по шумоподтискащи и пр. дивотии. Вземи си нещо истинско и изпитано. За $120 взимаш the best. маде ин джапан.

п.с. Направо ми идва да си купя още едни, в случай, че моите дадат фира след 5 години издевателства. (не че са мръднали де) Или всъщност да ми пратят едни от Матсушита, толкова реклама им направих. Хубавото при тоя техникс е, че е много удобен. Другият им модел RPDH 1200 e с по-як звук, еднакво удобен, но е по-крехък и трябва повече да се внимава, докато това трябва да му скачаш отгоре за да се строши едва ли не...

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Поръчах ги! Да видим кога ще ги доставят.

С доставка и вносни такси ще ми излязат около 200$, но вярвам, че си заслужават парите. :hilezh:

Лека!

П.П. Разбира се, че ще се похваля! :hilezh:

Редактирано от Thor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да съжаляваш. За много диджеи този модел е финалната стъпка в търсенето на перфектната (за целите им) слушалка. Просто моделът е култов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само импедансът им ме притеснява (не намерих инфо дори на официалната страница). Дано да не са повече от 32ома.

Както се казва ще се чуе - очаквана доставка 17.03. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те за доставянето ще ги доставят, ама най-добре се запознай по процедурите за освобождаване на пратката от митница, з' най-вероятно ще я спрат там.

Аз избягвам да поръчвам от USA - винаги гледай в еbay UK или DE дали го няма продукта, понеже като идват от EU са освободени от мита и ДДС, а сега най-веротно ще си платиш и двете + евентуално на фирма за митническа декларация + обикаляне и чакане като хамав :bia: Иначе винаги цените на техниката в УСА са доста по-примамливи, обаче доставка + митница е*ават мамата на положението обикновено.

една поучителна статия, дано има подобрение .....

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/06/838566_evala_be_mitnica/

може да се прегледат и другите в карето в ляво

Редактирано от fx rookie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приличните слушалки са неприлично скъпи :hilezh:

За споменатия Technics съм съгласен... :gruebel: Ще останеш доволен 100про

Ще си ходиш и навън с тях даже... :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SENNHEISER са слушалките.

A Ямбол-е-града.

Sennheiser имат много добри модели, и повечето са удобни, ако си с малки уши особено. Леко са крехкинки иначе. Тук търсихме комплексно решение, с което да се постигне оптимален баланс между безкомпромисно качество на звук, цена, комфорт, здравина и прецизна изработка и най-вече приложение при всякакви условия. Освен това отчитаме и теглото им от 335 грама, които не натоварват главата като половинкилограмова студийна Аудиотехника, която бих препоръчал ако пича може да отдели два бона, нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари Зенхайзерите действително не деянат много. Ся не казвам, че не са яки, много са добри даже. Имам наблюдения обаче, че много диджеи приятели се оплакват от чупливите им пластмаси. Не ти вденах иронията нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ирония бре. Мислех че си спец в друга област. :gruebel:

Чеки да ти нацъкам малко плюсове.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пардон значи, никакъв спец не съм, наложи ми се по трудния начин да се образовам просто. И аз така исках добри слушалки веднъж...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ирония бре. Мислех че си спец в друга област. :blink:

Аз мислех, че е най-добрият колбасар от юристите :gruebel:

Майтап, уважения за дълбочината в различни области на познанието :( .

ПП. Слушалките ми са salar v41 за 10 кинта :( .

ППП. Няма да цъкам плюсчета, че не разбирам от хи фи :gruebel:.

Редактирано от V40fen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех, че е най-добрият колбасар от юристите ;)

:gruebel: подпалих моторетката за старата планина, верно. Отивам да хапна малко креМвирши с копита и козина. :blink: Не съм колбасар, обслужвам месопреработвателно предприятие, та затова си позволих да давам информация. Не че бих имал нещо против да съм бивш технолог на Родопа.

ППП. Няма да цъкам плюсчета, че не разбирам от хи фи :gruebel:.

Само от хи фи ли не разбираш? :( Закачам се само.

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те за доставянето ще ги доставят, ама най-добре се запознай по процедурите за освобождаване на пратката от митница, з' най-вероятно ще я спрат там.

Аз избягвам да поръчвам от USA - винаги гледай в еbay UK или DE дали го няма продукта, понеже като идват от EU са освободени от мита и ДДС, а сега най-веротно ще си платиш и двете + евентуално на фирма за митническа декларация + обикаляне и чакане като хамав :2gunsfiring_v1: Иначе винаги цените на техниката в УСА са доста по-примамливи, обаче доставка + митница е*ават мамата на положението обикновено.

една поучителна статия, дано има подобрение .....

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/06/838566_evala_be_mitnica/

може да се прегледат и другите в карето в ляво

Доколкото знам, ако не са за фирма, могат да ти ги донесат до вкъщи с +5лв отгоре, плащаш си митото и нема ядове. Поне така стана миналата година пролетта при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

След 10 дневно чакане Техниксите пристигнаха. Довечера ще ги ''прослушам'' и ще дам отзиви.

Благодаря, monz. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eee тука вече малко странно почва да става...тези правените слушалки нямат шанс да звучат прилично дори на теория. 4ома, 4w и 7см драйвери, това освен тормоз за ушите няма какво друго да бъде. Едни истински слушалки не са умопомрачителни ниски и яки високи, не си тормозете слуха по подобен начин, не си струва просто.

Зенхайзерите за малко пари наистина предлагат най-доброто на пазара, а слуховете с кекави пластмаси май са си само слухове :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

След 10 дневно чакане Техниксите пристигнаха. Довечера ще ги ''прослушам'' и ще дам отзиви.

Благодаря, monz. :hilezh:

Какво стана, пич? Харесаха ли ти слушалките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Някой може ли да даде мнение за следния модел:

bose around ear earphones

Bose-Around-Ear-Headphones-0.jpg

мога да ги взема на цена, каквато не съм виждал никъде до момента....около 120 лева.

чисто нови.

проблемът е, че преди 4-5 месеца си взех Senbheiser HD 205, което е сравнително нисък клас слушалка от що годе читавите марки.

тези слушалки обаче не са ми особено удобни и след 2 часа почват да ме болят ушите или главата като цяло.

това, което чета за модела на Bose е, че са добри слушалки за ежедневна употреба.

(http://www.head-fi.org/t/412575/bose-around-ear-review)

всяко мнение за въпросния модел на Bose ще ми е от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Алекс,

екстендед слушане не съм имал,но съм ги слушал около 30 минути и не ме очароваха да кажа честно. Не ме разбирай погрешно,слушалките са хубави,тук струват една торба с пари-мисля,че над 500. Просто някакси самата им конструкция ми евтинее и при слушане на басове има резонанси,които мен лично ме дразнят.Говоря за пластмасовата им конструкция unsure.gif

За тези пари са ОК,но бих запитал какво търсиш в едни слушалки и за какво ще се ползУват zustimm.gif

Аз лично съм със Sony MDR-V500 и не мисля,че предлагат по добро качество на звука.По силни са да,но ми кривяха леко и са дрънкащи ако се надупят на Бас blink.gif Това при сонито още не съм забелязал за 4 години

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...