Jump to content

audi A-2.... или audi A-3.бензин или дизел


фидел

Recommended Posts

Бюджета е скромен.Като за автомобил от този клас....7-8 хиляди...........Притесненията ми за избор на А-тройка са,че са доста амортизирани от каране.В Европа много рядко може да се види шофъор но такава кола над 35 годишна възраст,като това се отнася и за доста модели на  BMW.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същата дилема  преди година две.............

 

за 7-8 може да купиш А3ка , но за да бъде горе доле читава ще е със 2 врати , а километрите ще са повече от колкото е необходимо, все неща с които требе да е съобразиш, докато при А2 1.4тди примерно е по голяма вероятноста да попаднеш на по читав автомобил с повечко екстри и най вече поне 3-4години по млада от А3ката за 7К!

 

момоята А2ка излезе силно над 10К, но аз исках да е със всички екстри , а такива са сериозна рядкост и стартират от 4-5к евра и ми отне една година да попадна на нея.....

 

за 7к може да вземеш прилична А2ка и за още 1000лв да я донаправиш и обслужиш супер !

 

частите са доста евтини освен едрогабаритните, тъй като колата е изцяло от алуминий....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 месеца бях пред подобна дилема. Купих А2 и мисля ,че направих правилния избор. Моята излезе около 7к с ремонтите и прочие. Моя съвет е огледай ги и 2те коли ,покарай и 2те и сам прецени коя ,ще ти върши работа. Моята А2 е 1.4 бензин ,но и 1.4 тди също е добра. А2 1.6 карах пробно и бих казал ,че тези 115 коня го правят да излети това купе. В а3 съм се возил доста пъти и просто си мисля ,че е по евтино изработена ,някак си а2 ката ме кара да се чувствам доста по комфортно. Мога да изтъкна и един голям + за а2 пред а3. А2 е от алуминиево купе ,следователно е по леко и не се притесняваш от корозия ,а това го прави и по икономично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 7 месеца карам ауди А2, 1,4, 16 V бензин/газ. За мен тази кола е конструирана за дами и семейства над 40 годишна възраст (като мен). Икономични, надеждни, маневрени, компактни. Разход за газ при цени януари месец 14 лв за 200 км градско каране. За обслужване след покупката, масло, ремъци, филтри,водна помпа, ролки + труд 600лв. Веднага и поставих и газов инжекцион още 900лв. Сам смених маншони на каретата и направих метална кора под двигателя. Резервните части са с цени като на Поло и Шкода Фабия, Климатроника е перфектен. Скоростите са къси и след 50 км/час веднага на пета. Много еластичен мотор и на дълго не се налага да се сменят скоростите. Оптимална скорост 100 - 110 км/час при 3000 оборота. Не става за висаоки скорости. При по голяма скорост шума в купето се увеличава и карането не е комфортно. Гадно е когато вали дъжд. Алуминиевия таван дрънчи много, а и една чистачка в средата не ме кефи. За града е пъргава и ускорява невероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото преимущество на А-3 са дизеловия двигател 1,9 tdi  Всичко останало е в полза на А-двойката.Новите дизелови мотори,които монтират на тройката са изключително капризни на нафта и последствията от лоша такава се измерват в хиляди.За предното окачване на тройката да не говорим-този проблем при А2 напълно отсъства..........До някъде това се отнася и за 1,4tdi двигателя на А-2. Ремотна излиза доста скъпичко,за което най добрия вариант е  AUDI A-2 1.4 бензин.Непретенциозни здрави, широки и икономични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията!

Купих Ауди-2 бензинова и мисля,че направих по-добрия избор. Оказа се истина,че в България А-3 и БМВ под 250000 км. не са влизали от много време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към знаещите !...............Кой модел на VAG-COM е най подходящ за изчистването на грешки в компютъра на AUDI-2   1,4  бензин?  Става дума за нещо евтино и практично,което върши работа и по възможност да не изписва досадните кодове на проблемите,след което следва разгадаването  им по разни  сайтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз купих за 18лв елм 327 блутут. На лаптопа качих много безплатни програми но тръгна само със сканмастер. има и програни за андроид но нямам такъв телефон. Като цяло не съм доволен. По добре е с кабел с USB и програма VAG-COM. Има и руски вариант вася диагностик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://sklad66.com/cms/

 

аобственика е колега от форума 

 

обаждаш се тук и си купуваш и после ползваш сигурно и безпроблемно и със съпорт и то за 35-40лв!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ !   

Поръчах си от един сайт и очаквам да ми го доставят. Увериха ме че е със съпорт /пояснения/ на грешките на Съветски език и дано свърши добра работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като колега  съм си скрил едно обд2  в колата ,че с тия нови коли всичко е електроника. Работи ми идеално с програмата TORQUE PRO. Като цяло ако колата е обслужвана както трябва бих казал ,че шанса за грешка е доста малък,.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че ми светна CHEK-а  .Преди около три месеца един майстор ми сваля дросела за почистване /без да съм имал някакви оплаквания/,а си бях втълпил,че след 20,000хил.км. каране с "ПРЕКРАСНИЯ" Български бензин е нормално почистването му. Оказа се, че след това е трябвало да се обучи този дросел,за което майстора ме предупреди и така, вече имаше едно изтриване на тази грешка,породена от демонтирането на дросела, за което предполагам,че става въпрос, за същия проблем....... Не искам да обучавам нищо,тъй като двигателя работи перфектно и много икономично за този сезон .Колата е прекрасна,но както каза колегата-електрониката ни е завладяла тотално и май ще ни довърши!.При изчистването на грешката майстора ме предупреди,че от време на време компа ще ми напомня,че този дросел не е вкаран в заводските параметри. Това е причината!......... От 15г. карам Audi ../няколко модела/.. но по добра и по икономична от тази никога не съм имал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен веднага след като купих колата ми светна чека. При обслужването масла, ремъци, майстора ми каза че грешката е бедна смес и я изтри но след 50км. пак светна. Междувременно поставих газов инжекцион и чека продължи да свети. Купих ЕЛМ 327 и успях да изтрия грешката сам но уви не за дълго и продължих да карам на газ със светеш чек. След 3000км о чудо, чека изгасна сам. Чак ми стана скучно без него с тъмно табло. По форумите четох, че при 50 старта на двигателя, ако всичко е нормално по датчиците на колата, грешките се изтриват автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично,много ме дразни тази светеща лампичка и ако пак ми светне след почистването с VAG ще взема да я махна от таблото.!  Както споменах двигателя ми не се чува, като работи,оборотите не мърдат и най важното,че разхода на бензин при градско каране е неприлично нисък. Явно,че за това е допринесло и почистването на дросела.Може и да си въобразявам но стана и по пъргава при рязко потегляне.Спрях да зареждам гориво на измамните бензиностанции от сорта на Петрол и Лукойл и за сега съм доволен.Спомням си,че с немския бензин,когато я докарвах ми даде среден разход до България 4,3 lt при двама човека,дете и багаж до горе...................... За сега...........ЧУКАМ НА ДЪРВО :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...