Jump to content

Проблем на газ


Recommended Posts

Колата е ауди 80 б3 JN 1.8 механична инжекция. Проблема е че при леко подаване на газ като тръгвам,също и на място забива и ако задържа огасва. Като и дам повече газ се изфорсирва нормално,проблема е от на празен ход като се подаде газ. Също така се чува много странно бучене от кутията на въздушния филтър...

Редактирано от audi4774
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мембрани на изпарителя най вероятно.и моята беше така при постепенно подаване на газ до към 1500 качва нормално,след това забива и ако продължиш да подаваш газ или се форсира изведнъж или гасне.също така си мени оборотите на празен ход.веднъж си държи 1000 на следващото палене 500.и си избираше газта(в смисъл от различните газстанции)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих го това,не е от това. Много ме притеснява това бучене на двигателя,на бензин не е така...

Редактирано от audi4774
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, колеги! Някой може ли да ми каже газ анализатор за механичен инжекцион (ACE) в София? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си газовия филтър, и имаш ли втори клапан след изпарителя, ако да погледни го и не го. Аз имах едно към едно същите проблеми само че аз съм карбуратор при подаване на газ или гасне или се изфорса смених втория клапан след изпарителя и край на мъките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, с нов клапан и изпарител(ловато) съм. Вече минах около 2000км и няма нагласяне и това е. Извън градско гори между 9и11/100, което според мен е долу-горе добре за quattro. Ама това 18-20/100км в града, без да я цедя и при положение, че работи поне 3-4мин. на бензин, докато мръдне стрелката на водата, е това вече ми се вижда множко. За 175км, само 30км бяха градско, ми събра 24литра. Колата е A6/C4 quattro. Само градското ми се вижда множко. Благодаря за отговора все пак.

Редактирано от PRILEP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...