Jump to content

ACE температура на водата


MIAUDI100

Recommended Posts

Имам следния проблем,след посещение в сервиз температурата ми е 104 гр.,постоянна,без значение градско извънградско,преди това си беше 92,майстора вика,карай супер така трябвало да е и неговото ауди така било и това е нормалната работна температура на колата.Да ама как може при 0 градуса външна температура да ми се вкл. перките на вентилатора на светофара,ами лятото при 40,и така връщам се и сменям термостата с нов и пак същото никаква промяна.

Въпроса ми е колко е работната температура на АЦЕ мотора,аз 8 години до сега с изправен термостат само лятото стигам 108 и се вкл. перките майстора ме подлуди че е ок супер.Какъв може да е проблема.

Благодаря предварително на всички,лека вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън града при нормално шофиране температурата е една идея под 90гр. при мен.При продължително градско шофиране с чести спирания по светофари и т.н. е възможно повишаване на темперарурата до 93-94гр. и съответно включване на вентилаторите за кратко време.Температури от 100 и нагоре градуси според мен са за притеснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако работата с термостата е сигурна, значи имаш запушване.Антифриза чист ли или мътен?

Редактирано от venciii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антифриза е чист и сменен според майстора,и също така много бързо загрява,преди това загряваше за около 7км,градско каране зимата при ниски температури,сега буквално като изляза от гаража и съм на 104 гр.,и днес при градско каране ми се вкл. перката на светофар.1500 километра миналата седмица извънградско 104 по уреда,баир, Шипка,надолу все е 104,на 110 ми се вкл. перките на 2 степен,не можаха да ми го направят както тр. да е навремето и така.

Благодаря

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен радиатора е мръсен,има запушени магистрали.От подобен свален бая тиня извадихме.На края с нов и проблема се реши.Колата вече си държи около 90гр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минават ми и на мен такива мисли,но така изведнъж да стане работата,ще пробвам да го чистя с нещо, макар че е на 6 години аз лично съм си го сменял

То и от там трябва да започна мисля

Благодаря

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с друго табло.На един познат му се появи същия проблем,дори минаваше 110 гр.Дадох му моето табло и всичко се нормализира.Не се занимавай с радиатора,няма как за това време да е запушен.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачай с ВАГ ком и провери показанията на термометъра на таблото.Ако си с климатроник виж там на кой канал беше и пак свери показанията.3-4-5 градуса да не те смущават в разлики на показанията ако има!И все пак в такова време не е нормално да се пуска чак 2-ра степен на перките освен ако не си някой рейсър :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш "драми" с вървенето на колата е нормално да "грее". Дали от центровка, или само от лошо регулиране на горивна уредба, резултата винаги е допълнително загряване на двигателя. 

 

С какво табло си? Ново като на А6 или старо като на 80

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен беше така под 90 не падаше грацко извън грацко все същото. Ходих по майстори и те така трябва да е но не. Смених радиатора пак така смених термостат пак така даже започна да вдига тем. много бързо навън 0 гр.и тя загрява за норматив. Смених дачик на тем.и не та не. Накрая гарнитура на главата лява 2.6 абс. Оправих я и от тогава всичко е ок. Надявам се да не си като при мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне при мен е метална гарнитурата

На 6 цилиндър беше сцепена така че не е гаранция че е метална. Да си измери компресията при мен 6 цил.имаше 5бар.налягане от 10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ACE е винаги с метална...Да не би друга да има :nixweiss:

 

Иначе нормална работна по климатроник при мен е ВИНАГИ между 82 до 92 градуса. Сега съм с 82 градусов термостат, но и със стария 87 градусов пак толкова си беше. Това по климатроник. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 92 по климатроник не минава никога. Датчика е на малко по-висока температура, но практически средна стойност на температурата някъде там 85-95 градуса. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,сега се прибирам и направо съм съкрушен тотално,незнам въобще какво става,тръгнах за Плевен и се върнах от Бяла,температурата на водата 108 постоянна,датчика за маслото въобще не работи и лампата свети за налягането,уреда за налягането стои на 2 т.е. по средата.Маистора ми е сменил датчика за налягането на маслото с нов това той казва и на въпроса ми че температурата наа маслото датчика не работи а преди това работеше вика няма пр. карай давай газ.Казвам му ако тем.на водата е 108 по уреда колко според теб трябва да е температурата на маслото и затова ми трябва да е изправен този урад,защото дори и да не показва вярно уреда на водата което е възможно аз се ориентирам по температурата на маслото ако е 80 и то така си беше преди да ми я прави значи вс. е наред ,при загрял двигател.Ами друго оставил съм му 1160 лева за ремонт,уж всичко каквото има да се прави по тази кола беше ми избила предна семерина на коляновия вал и хвърли маслото,аз за това отидох и като казах всичко,излезна кормилна рейка рециклира я и накрая щях да се убия на Калофер защото не е стегнал болтовете на носачите към купето добре че спрях да видя защо волана ми отиде 1/4 оборот надясно и като тръгнах  лявото колело падна на една страна,платформи, студ,хотел,ремонт в Карлово,голямо благодаря наа Никито с платформата и така,това преди десет дни,прибрах се жив и здрав ама как съм карал след това като видях и десния болт развит,готов да падне.Защото не е затегнал болтовете след като е спуснал колата от подемника.И така ,ще я оправя ама сервиз,майстор в Русе никога,никога,сам,ако не мога, каквото мога,купих още едно ауди 100 2.8 куатро 1992 г.,че е по безпроблемен мотора и е куатро и ще си ки карам,това е колата за мен 100така.

Благодаря на всички и лека вечер.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек ходи пали свещ в някоя църква.

Ти си невероятен карък или тотално невеж в автомобилите за да те баламосват така жестоко.

Важното е, че си жив и здрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега едно от двете е може би,за карък , не се пребих, и по важното,не аз, ами можеше да стане в движение и да пребия някой друг или много хора ей така незавит болт,пада, навлизам в насрещното и .......,от тази гледна точка не съм и карък,за невеж по автомобилите може би,но,доста неща съм си оправил по колата и все пак професията ми е друга но и нямям в гаража подемник,канал, и др, по спец.,инструменти/ще ги имам много скоро/ и затова отидох в сервиз,пък  и си плащам без да се пазаря и да мрънкам,и очаквам да получа това за което плащам,така че може и да съм тотално невеж,по тези критерии,въпрос на гледна точка.И така, не пожелавам на никого такива проблеми или каквито и да е проблеми с автомобилите ни,да сме живи и здрави и да се радваме на живота какъвто е и да си помагаме с каквото можем.

Лека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах от къде си колега? Има съфорумци почти от всеки град. Аз лично докато намеря майстор тук във Варна мина доста време. ПИТАЙ преди да отидеш на майстор. Това е истината. за Варна сервиза е Art Racing. Намира се до х-л Адамо в бившия ДАП. 

Редактирано от chanko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли разлика при захващането на делкото на Ауди 100 и 80 с този мотор? При мен на В4 капачката гледаше нагоре и буксата на датчика на хол се закопчаваше отдолу, а при С4-ката като отидох да я погледна беше завъртяно наобратно- кабелите се нанизваха отдолу, а буксата на холовия беше отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

логично е делкото да може да се стегне и по двата начина към двигателя,но при С4 кабелите от горната страна ще опират в корпуса на купето доколкото видях.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...