Jump to content

Нов с А6'05, 3.0 TDI куатро, седан


advokata25

Recommended Posts

Привет на всички! Днес си закупих така мечтаната от мен кола - а6, 3.0 тди куатро, седан, 2005. Колата е страхотна и изключително много и се радвам. Преди това имах бмв е39, 2003, 525д и смея да твърдя че нямат нищо общо. На първо четене констатирах няколко проблема, които не знам как да реша и ви моля за съдействие. Предполагам, че и част от тях вече са коментирани. И така:

1. Изписва ми че активните фарове не ми работят. Смятам дори че не са се вдигнали изобщо. Как да подходя в случая, директно в Порше ли?

2. Парктроникът не ми работи, като включа на задна нещо изписуква и това е. Колата е малкия дисплей и предполагам няма да има визуализация, а само акустика.

3. Не ми работи сд плеър ( не е чейнджър). Въобще не чете диска и въпросът ми е дали мога да си купя направо чейнджър и да го заменя. Ще го обслужва ли системата?

4. Колата ми е с монохромния борд. Единствените показатели които ми предоставя е за колко километра имам гориво. Дали е възможно да си видя моментен разход и тн. Как да го направя. 

5. Посочете ми майстор Пловдив да я провери преди да започна да наливам в нея

 

Благодаря ви предварително и се извинявам ако съм досадил с редовни въпроси. 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 196
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Консултирай се с колегата Атанас Велков той е от Пловдив останал съм с добри впечатления за него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума и честито за придобивката.

Като за начал,можеш да отидеш в Порше за диагностика и след това ще пишеш какви са проблемите за да те насочим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, адвокате ;) много безаварийни километри! За начало...плачеш за диагностика, но не е задължително да е в Порше, освен ако нямаш доста излишни пари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Записах си час в Порше. А относно показанията на бордкомпютъра и дали мога да заменя ЦД със ЦД чейнджър как мислите, дали ще го управлява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ЦД май ти е отделно за навигацията? Принципно не би трябвало да имаш проблем, дори да имаш и двете. Това ЦД свири ли нещо като му боднеш музика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполага се че механиката на cd-то е заминала,но след диагностика ще стане ясно.....можете да добавите и чейнджър за по-лесно ако cd-то е дало фира и иска ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички! Днес си закупих така мечтаната от мен кола - а6, 3.0 тди куатро, седан, 2005. Колата е страхотна и изключително много и се радвам. Преди това имах бмв е39, 2003, 525д и смея да твърдя че нямат нищо общо. На първо четене констатирах няколко проблема, които не знам как да реша и ви моля за съдействие. Предполагам, че и част от тях вече са коментирани. И така:

1. Изписва ми че активните фарове не ми работят. Смятам дори че не са се вдигнали изобщо. Как да подходя в случая, директно в Порше ли?

2. Парктроникът не ми работи, като включа на задна нещо изписуква и това е. Колата е малкия дисплей и предполагам няма да има визуализация, а само акустика.

3. Не ми работи сд плеър ( не е чейнджър). Въобще не чете диска и въпросът ми е дали мога да си купя направо чейнджър и да го заменя. Ще го обслужва ли системата?

4. Колата ми е с монохромния борд. Единствените показатели които ми предоставя е за колко километра имам гориво. Дали е възможно да си видя моментен разход и тн. Как да го направя. 

5. Посочете ми майстор Пловдив да я провери преди да започна да наливам в нея

 

Благодаря ви предварително и се извинявам ако съм досадил с редовни въпроси. 

Поздрави!

Честито за колата!

Този път го минах преди две години , в порше ще направят диагностика и ще  ти кажат че колата е горе долу добре .

Искай да ти обновят софта и ще се оправят фаровете и показанията на дисплея. 

Задната може да иска нова пищялка за 0,7лв от викиват.

Плеъра го почистете и най вероятно ще тръгне.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте  на всички,  отново! Днес си взех колата от диагностика в Порше. Честно казано ми се стори несериозно, не знам защо. Това което ми бе констатирано като проблем бе следното:

1. Проблемът с фаровете бил свързан с факта, че единия (левия) бил сменя и бил друг тип - със завиване. Десния ми пък бил просто с автоматично вдигане нагоре надолу. Оттам системата се бъркала и давала тази грешка. Двата фара иначе са биксенон и визуално нямат разлика. Искат ми 1600 лева за нов фар.

2. Тръба на EGR била запушена и препоръчват смяна с нова на стойност 143 лева.

3. Осветление на номера

4. габарити

5. ЦД било дефектирало

6. Парктроник централен - 2 броя - за 444 лева общо. 

 

Гореизброените констатации ме карат да се чувствам по спокоен, ако все пак наистина диагностиката е ок. Не стана дума ни за дюзи, ни за турбо, ни за автомат. Всичко било ок. 

7. Бордкомпютър нямам и трябвало да си купя лостче за чистачки и така можело да имам. 

 

Сега обаче какво да правя с този фар? Идея си нямам, а ме дразни. сигурен съм че не светят ок

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избираш какъв фар да си купиш........ако искаш да има завиване,трябва да намериш десен като левия.....трябва да са с еднакви фукции за да нямаш ядове с грешки.Егр може да се почисти и да минеш без смяна,но до време.Сензор за парктроник за твоята кола втора употреба е 50лв което означава 100 за двата.....Намираш си чейнджър и го монтираш за да си слушаш дискове.Чейнджър втора употреба е 120-150лв.

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да сменяш фара виж кой е тоя със завиването и му извади модула за завиване просто. След това се кодира да няма завиване и трябва да работи добре.

 

ЕГР-то се чисти

 

Осветление на номера - вземи си за 50лв от Ауди диодно, по-лаченко е.

 

ЦД-то кофти, че има компонент протекшън - трябва да идеш в Ауди и да им дадеш 40лв да ти го махнат.

 

Парктроник датчии по 50лв в продавалник оригинални колкото искаш - лошото е, че трябва боя

 

Нямаш лостче за чистачки ли в момента?! Мога да ти дам едно ама грам не съм убеден, че това е така както са ти казали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте  на всички,  отново! Днес си взех колата от диагностика в Порше. Честно казано ми се стори несериозно, не знам защо. Това което ми бе констатирано като проблем бе следното:

1. Проблемът с фаровете бил свързан с факта, че единия (левия) бил сменя и бил друг тип - със завиване. Десния ми пък бил просто с автоматично вдигане нагоре надолу. Оттам системата се бъркала и давала тази грешка. Двата фара иначе са биксенон и визуално нямат разлика. Искат ми 1600 лева за нов фар.

2. Тръба на EGR била запушена и препоръчват смяна с нова на стойност 143 лева.

3. Осветление на номера

4. габарити

5. ЦД било дефектирало

6. Парктроник централен - 2 броя - за 444 лева общо. 

 

Гореизброените констатации ме карат да се чувствам по спокоен, ако все пак наистина диагностиката е ок. Не стана дума ни за дюзи, ни за турбо, ни за автомат. Всичко било ок. 

7. Бордкомпютър нямам и трябвало да си купя лостче за чистачки и така можело да имам. 

 

Сега обаче какво да правя с този фар? Идея си нямам, а ме дразни. сигурен съм че не светят ок

Колега, ЧЕСТИТО ЗА КОЛАТА!  Най-добронамерен съвет / от личен опит/...като имаш работа в София, идваш и се свързваш с Крематор от форума...Ще ти направи и диагностика и ще ти посочи проблемите по колата...При мен първият път, като я видя той ми отвори очите за много неща, недостатъци и особености на 4F===

От форума, аз ходя при него и съм много доволен..

Хора с коли, като твоята, че и по-скъпи ходят при него за ъпдейтване на скоростни кутии и изобщо всичко по софта на тия наши бангии 4F

Да дадеш 3 000 рева в Порше София Запад за кола на 10 /ДЕСЕТ/ години е най-меко казано нецелесъобразно...

Его къде е Пловдив...Правиш си една разходка до София...

Фар, преден оригинален на Хелла с биксенон е малко под 1000 лева...Какви 1600 лева за един брой фар...С тия коли вече се наводни и са под път и над път...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябвало от онова специалното лостче с копчето. Моето няма. А за фара, аз съм с две леви ръце и едва ли ще се справя. Едва ли ще има сервиз в който да им се занимава с моя фар. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разбра ли защо не ти препоръчвах да ходиш в Порше ;) само плашат с цени...

Редактирано от petio_venkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябвало от онова специалното лостче с копчето. Моето няма. А за фара, аз съм с две леви ръце и едва ли ще се справя. Едва ли ще има сервиз в който да им се занимава с моя фар. 

 

Ти си намери фар,а сервиз ще се намери за поставяне.Лоста според мен,не ти е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено плашат и след като ми я прегледаха, пак не ми създадоха усещане, че всичко е наред. те изобщо какво диагностицират. Това което всеки с кабел и лаптот може да направи ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това - преписали са каквото им излиза на компютъра.

И от опит са проверили фара какъв е, което не всеки ще разбере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живи данни се гледат докато се кара и май го изискват от тебе да им подпишеш документ, че си съгласен да я карат...

Махни това завиване и си прекодирай ксенона. Парктроници има в olx.bg, лесна е смяната.

Музикалния плеър го свали и го занеси на сервиз, понякога механиката дефектира и може да се ремонтира подзалепи нещо. Не го отписвай. На мен два плеъра са ми възстановявали от повредена механика. ЕГР тръбата можеш да я почистиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живи данни се гледат докато се кара и май го изискват от тебе да им подпишеш документ, че си съгласен да я карат...

Махни това завиване и си прекодирай ксенона. Парктроници има в olx.bg, лесна е смяната.

Музикалния плеър го свали и го занеси на сервиз, понякога механиката дефектира и може да се ремонтира подзалепи нещо. Не го отписвай. На мен два плеъра са ми възстановявали от повредена механика. ЕГР тръбата можеш да я почистиш.

Това с фара дали ще ти е удобно да ми го осъществиш, ако дойда до София в удобно за теб време? А и ако не са гледали данните, значи има риск дюзите да не са ми ок ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...