Jump to content

USB адаптер DSOUND


audi27tdi

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Наскоро станах горд член на клуба. Колицата има яко аудио, като изключим факта, че плейъра е само с касетка (да,с касетка, правилно сте прочели! :) ). Та мислих и намерих един вариант: 

http://www.dsound.lt/usb-sd-aux-in-mp3-interface-for-original-car-stereo

а ето и клипче как изглежда в колата:

 

Колата е ауди а4 б7 от 2007 година и сигурно е последния автомобил с касетка останал. Въпроса ми е дали ще стане тази работа с този адаптер (дали моя плейър има такъв порт)? И евентуално дали знаете някое утвърдило се майсторче дет се занимава с такива неща да го направи или ако не може - да измисли някво читаво решение как да си подкарам мп3-ки на колата (имам трансмитер, който се бута в запалката, ама качеството е далеч от приемливо)?? Интересува ме дали някой знае някой истински такъв, който да не е шанаджия и да си върши работат съвестно (от клиентите, които ако са доволни, идват пак съм)?

 

Поздрави,

Новия колега с а4-ката :)

Редактирано от audi27tdi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.. нови колеа !
Минах по същия път.
Колата дойде с такъв касетофон. Имах чейнджър, но е доста отживяло да се записват дискове с по 20 трака, които да нямат никакво инфо за песен и т.н.
Взех емулатор и го свързах с чейнджъра към касетофона. Възможностите се разшириха- имаше възможност за записване и плейване на доста музика, но качеството беше лошо. При 200 песни се изписваше номер на трак и нищо повече, което е доста неудобно.
Замених оригиналния касетофон с нов и съм доста по- доволен
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех емулатор и го свързах с чейнджъра към касетофона. Възможностите се разшириха- имаше възможност за записване и плейване на доста музика, но качеството беше лошо. При 200 песни се изписваше номер на трак и нищо повече, което е доста неудобно.

 

Аз съм с Digital Music Changer (DMC) свързан към фабричното радио Concert II. Смея да твърдя, че качеството на звука е перфектно! +, че дигиталния чейнджър емулатор поддържа 8 папки от по 99 песни. Нищо не пречи, на флашката да си нахвърляш различните стилове музика в различни папки. Така би била по-лесна ориентацията.

А да не говориме, че XCarLink предлагат и професионален CD changer емулатор, с I-Tag информация и т.н.

a17054_xcarlink_uni-pro_2.0_plugandplay-

The functions in detail   Connections xcarlink_uni_pro_logo-usb.jpg

USB playback options

  • Continuous music playback (loop)
  • Shuffle (Random)
  • Folder selection

xcarlink_uni_pro_logo-ipod.jpg

iPod & iPhone 5 playback options

  • Continuous music playback (loop)
  • Shuffle (Random)
  • Playlists selection
  • Artist selection
  • Album selection
  • Genre selection

xcarlink_uni_pro_logo-aux.jpg

Intelli-AUX with Navi Voice Over

  • Auto-OFF function
    • If the player away in Aux mode, the XCarLink UNI PRO 2.0 automatically switches off after 20Sekunden.
  • VoiceOver navigation
    • Is a navigation device connected to the AUX input, the music playback from all sources will be muted when the navigation device is a voice announcement.

Management xcarlink_uni_pro_logo-wireless.jpg

A variety of control options

  • About the steering wheel controls (LFB)
  • (Available in optional accessory) via the wireless remote control
  • About iPod / iPhone itself

So you or your passenger can quite comfortably edit all the settings on the remote control.

xcarlink_uni_pro_logo-lfb.jpg

Control over the existing steering wheel remote control 

The XCarLink UNI PRO 2.0 is fully controlled via the included remote or the original steering wheel remote control.

xcarlink_uni_pro_logo-lfbcan.jpg

xcarlink_uni_pro_logo-lfbres.jpg

Supported Steering Remote (LFB) protocols 

The XCarLink UNI PRO 2.0 is compatible with more than 200 vehicles and 30 different car brands and their steering remote control protocols.

  • Can-bus
  • GMLAN
  • Resistive protocol

Title Display xcarlink_uni_pro_logo-rds.jpg

RDS - Generator

The XCarLink UNI PRO 2.0 has integrated a high-quality FM modulator with RDS text generator in its compact body.

xcarlink_uni_pro_logo-id3.jpg

ID3 - display

The RDS generator allows not only the display of Title & Artist (with USB + iPod) also display the currently playing playlist (only for iPod & iPhone).

iPod & iPhone compatibility xcarlink_uni_pro_logo-ipodbattery.jpg

Play & Charge option for all Apple models! 

Also the latest models with "Lightning Connector" connector, such as the iPhone 5, iPod touch 5G, iPod nano 7G, iPad 4G & Supports addition to the previous Apple models now mini.

other xcarlink_uni_pro_logo-speech.jpg

Speech 

If desired, the control functions can be played in 3 different languages ??(German, English, Italian) about the speaker in addition to the visual display on the radio display with a very pleasant voice by voice output.

xcarlink_uni_pro_logo-update.jpg

Update - function

The XCarLink UNI PRO 2.0 can be updated via the USB interface.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Също да добавя, никога не съм чул с афтърмаркет радио да е постигнато качеството на звука на оригиналното такова.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо
Ти си със ...

Аз съм с Digital Music Changer (DMC) свързан към фабричното радио Concert II.....

Също да добавя, никога не съм чул с афтърмаркет радио да е постигнато качеството на звука на оригиналното такова.

 
concert-ii-1-din-55010.jpg


а колегата е със:

concert1.jpg


Даваш инфо, което не е свързано със зададения въпрос от колегата за съответния модел касетофон и... е подвеждащо

Второ
Има доста по- качестени плеъри от оригиналните и не мисля, че има място за спор

Не на последно място цената на една добавка, като тези емулатори е минимум 150-200 лв+ (ще бъде с бедни опции.. лошо качество на звука и т.н. ), а един нов плеър в тази ценова категория ще има опцията за връзка с телефона (плейване на музика, провеждане на разговори и т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smiles_409.gif

Наистина ме развесели (с непознаването на материята, за която си мислиш че се изказваш компетентно)!!!

 

Първо
Ти си със ...

 
concert-ii-1-din-55010.jpg


а колегата е със:

concert1.jpg


Даваш инфо, което не е свързано със зададения въпрос от колегата за съответния модел касетофон и... е подвеждащо

 

Първо:

Да прав си, аз съм с радио Concert II (Generation II)

180100555.jpg

 

НО, колегата няма как да е с радио Concert Generation I, поради простата причина че тези радиа се поставят от Audi в годините 1998 - 2001 на моделите A2, A3, A4, A6, A8, TT. Тук предположението ти (базирано на незнание) е напълно погрешно!!!

Audi_Concert_4B0035186_7646248380_AUZ1Z3

 

 

Ето, какво е написал колегата:

Колата е ауди а4 б7 от 2007 година и сигурно е последния автомобил с касетка останал. 

На тези критерии донякъде отговаря само и единствено радиото Chorus II (Generation II). Донякъде, защото според официални данни от Audi, това радио се поставя в годините 2002 - 2006. След това се заменя от Generation II+ и колегата определено е прав, че неговия автомобил сигурно е последния с касетка! 

Chorus%20AC2.jpg

 

Основната разлика между радиата Chorus II и Concert II e това че едното е с касетка а другото с диск. При радио-приема и входа за CD Changer схематично и електрически нямат никаква разлика! Това ме кара да бъда убеден, че мнението ми относно свързването на CD Changer емулатор е компетентно и на място (и най-важното, от личен опит)

 

Второ:

Второ

Има доста по- качестени плеъри от оригиналните и не мисля, че има място за спор

Не на последно място цената на една добавка, като тези емулатори е минимум 150-200 лв+ (ще бъде с бедни опции.. лошо качество на звука и т.н. ), а един нов плеър в тази ценова категория ще има опцията за връзка с телефона (плейване на музика, провеждане на разговори и т.н.)

 

Не споря, че има качествени плеъри на пазара, но след монтажа им в едно Audi от по-нова година на мястото на фабричното такова, минусите ще станат повече от плюсовете:

- на дисплея на колата няма вече да се изписват станциите. Просто ще си остане едно черно (несветещо) петно на ФИС-а!

- А4-ката на колегата притежава 4 антени. Те му осигуряват невероятен радио прием, който безвъзвратно ще загуби, поради невъзможността да се управлява диверсификацията на антените с афтърмаркет радио (тоест, осъждаш колегата да си слуша само МР3-ки или радио все едно се приема от ВЕФ-а на дядо ти  :hilezh:)!

- цената за качествен монтаж , при който да бъде сведен радио-приема до някакво що годе задоволително ниво, плюс навързването на буфера и задните колони през чинчове и адаптери (поне те ще са пасивни), ще достигне до такава сума, че да си купи един качествен дигитален CD Changer, да купи по бира и да скочи за 15 минути да му го сложа!

Един качествен такъв, с 24-битов Digital to Analog Convertor (DAC) е с цена около 100 лева!

- и не на последно място, губи и от визията вътре в колата!

 

Това е моето мнение, разбира се не очаквам всеки да се съгласи с него, но преди колегата да е решил да те послуша и да посегне на колата си, да има изложена и обратната позиция!

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза един колега по- горе .. наистина ме развесели.. :hilezh:
Няма никакви разлики.. малко визулани, малко хардуерни... :hilezh:
Явно си яко в материята и си пробвал да си смениш Concert 1 (генерация, както пше горе) със Concert 2  :hilezh:
А да ни открехнеш за никаквите разлики свързани с CAN  :hilezh:



P.S.:
Алберт Айнщайн е бил интересен човек за разлика от други



Явно съм направил велико откритие, че може да се приема радио с плеърче, различно от оригиналното  :huh:
Даже на двете коли (тройка и четворка) и съм успял да направя невъзможното, като съм махнал оригилания касетофон и на негово място съм свързал друг :flehan:  :hilezh:



Здравейте колеги,

 

Наскоро станах горд член на клуба. Колицата има яко аудио, като изключим факта, че плейъра е само с касетка (да,с касетка, правилно сте прочели! :) ). Та мислих и намерих един вариант: 

http://www.dsound.lt/usb-sd-aux-in-mp3-interface-for-original-car-stereo

а ето и клипче как изглежда в колата:

 

 


Ето какво е написал колегата, а и показал :lupe:
На клипа се вижда доста ясно Concert 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете ти коли са архивни и имат само по една антена. Новите коли са с повече от една и радиото казва на избирача в багажника към коя да се включи! При теб, с един керамичен кондензатор и един дросел решавам проблема с антенния усилвател и афтърмаркет радиото!!! За това си "успял да направя невъзможното"(което междувпрочем и първокупсник от техническо училище ще направи)!!!

 

А за разликите между поколенията радиа, в МНООГО дълбока заблуда си. Разликите са огромни.

Все едно да кажеш, че разликите между моята А3 и твоята А3 са: "Няма никакви разлики.. малко визулани, малко хардуерни..."

Ми то тогава защо моята струва 15к а твоята 3к, като нямат разлики.  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с касетка на моята "лъскачка" и естествено нямаше как да оставя така нещата и си поръчах адаптор с ем-пе тройка. Обаче има няколко дразнещи неща - чат пат забива и се налага да го "рестартирам" като вадя флашката. Освен това няма търсене, а инфото на фиса е "Track 1...n". Гледам го тоя xcarlink pro, 200 и кусур евра. Dension gateway 300 can-bus е малко по-малко.

Съвета ми към автора, е да не си купува от най-евтините решения от по стотина лева.

 

пс.

сериозно се замислям да си купя някой Бекер втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  

Ето какво е написал колегата, а и показал :lupe:

На клипа се вижда доста ясно Concert 1

 

И колегата сигурно работи в www.asound.it, че и това бе показано на клипа.

В youtube.com няма клип с закачен дигитален чейнджър емулатор на Chorus II. Ти се благодари, че човека ти го е визуализирал някък, за да те улесни!!!

 

Както казва един колега:

"Ти му говориш, а оно си рупа ли рупа"

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете ти коли са архивни и имат само по една антена. Новите коли са с повече от една и радиото казва на избирача в багажника към коя да се включи! При теб, с един керамичен кондензатор и един дросел решавам проблема с антенния усилвател и афтърмаркет радиото!!! За това си "успял да направя невъзможното"(което междувпрочем и първокупсник от техническо училище ще направи)!!!

 

А за разликите между поколенията радиа, в МНООГО дълбока заблуда си. Разликите са огромни.

Все едно да кажеш, че разликите между моята А3 и твоята А3 са: "Няма никакви разлики.. малко визулани, малко хардуерни..."

Ми то тогава защо моята струва 15к а твоята 3к, като нямат разлики.  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

 

 

Благодаря за подробното разяснение по темата ... колко ти струвала колата (мисля, че никой не го боли...)  :hilezh:  и никакъв отговор на зададените въпроси, но доста филоссофтване :hilezh:

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е, че разликата в колите ни и съответно радиата които ползват е достатъчно голяма. 

Я си сложи радио като моето в твоята кола!  Ще можеш да го пускаш само ръчно от бутона и така да го гасиш (нямаш CAN), няма да ти работи подсветката на копчетата и екрана (нямаш CAN), ще ти гасне през един час (нямаш CAN).

:hilezh:  :hilezh:  :hilezh: Иначе нямат разлика да, само визуална. :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с касетка на моята "лъскачка" и естествено нямаше как да оставя така нещата и си поръчах адаптор с ем-пе тройка. Обаче има няколко дразнещи неща - чат пат забива и се налага да го "рестартирам" като вадя флашката. 

 

Колега, и аз се сблъсках с този проблем със забиването. След кратко чудене от къде идва проблема, го хванах. Забиването ти е при палене на колата, нали. Проблема се решава с един кондензатор (в моя случай 22000 микроФарада / 25 Волта) и един диод (1N4007) свързани към постоянния плюс за CD чейнджър емулатора от касетофона. С кондензатора осигурявам достатъчен запас от електричество, докато палиш колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

Благодаря на всички за отговорите по темата!

 

Радиото ми е точно такова, каквото казва колегата bsdnikolov - chorus 2, просто на клипчето е показан друг, но въпроса ми беше за принципа на свързване дали е същия и дали този подход ще свърши работа. Има мултиволан и искам да може да се ползва, а също и радио приема да си е както сега, без да се губи или да отслабва. Искам просто да си боцна флашката в тва нещо, да си сменям песните от волана и да си живея живота както преди :) 

Колега bsdnikolov, би ли ме светнал от къде мога да си купя като твойта джаджа, работи ли мултиволана с нея и като цена да ме ориентираш, а също и дали може ти или някой "вещ" да го сложи, пък аз ще си платя и ще почерпя? :)

 

П.С. благодаря на всички, които отговориха, радвам се, че и в ауди клуба има сериозни манияци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще можеш да сменяш песните и да контролираш звука от мултиволана.

Моето го купих от е-вау на търг. Така излиза най на далавера. Моето ми стъпи 42 лева. Но по търговете пада доста дебнене.

Yatour на вай ит нау е 90 лева. Това е по-сигурния начин. Но чакаш доставка 3 седмици, трябва ти PayPal акаунт и регистрирана в него карта (кредитна/дебитна).

Yatour в продавалник е 140 лева, а в фирми из нета, по 170 лева.

Има разбира се и куп други варянти на различни цени.

Монтажа е бърз и лесен, ако знаеш какво правиш (но това не пречи да помогна с монтажа).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега eic-idimitrov не знам защо пишеш като не си наясно с нещата и само заблуждаваш не само автора на темата, но и всеки с подобен проблем, който попадне на нея. Колегата bsdnikolov е правил точно тази операция на доста колеги от форума (да включително и на мен при concert II+) и няма някой да е останал недоволен. И аз едно време имах Фиеста 89-та година и си сложих касетофон AIWA на нея и си свирках ама не сме 90-те години вече за добро или лошо ;).

Варианта дигитален чейнджър + фабрично радио е най-доброто, което може да се направи според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще можеш да сменяш песните и да контролираш звука от мултиволана.

Моето го купих от е-вау на търг. Така излиза най на далавера. Моето ми стъпи 42 лева. Но по търговете пада доста дебнене.

Yatour на вай ит нау е 90 лева. Това е по-сигурния начин. Но чакаш доставка 3 седмици, трябва ти PayPal акаунт и регистрирана в него карта (кредитна/дебитна).

Yatour в продавалник е 140 лева, а в фирми из нета, по 170 лева.

Има разбира се и куп други варянти на различни цени.

Монтажа е бърз и лесен, ако знаеш какво правиш (но това не пречи да помогна с монтажа).

 

 

Колега,  ако си купя Yatour,  ще ми го монтирате ли, естествено ще си платя?  Автомобилът ми е А6 2.8 V6 Quattro - 1998г.

 

Редактирано от judi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,  ако си купя Yatour,  ще ми го монтирате ли, естествено ще си платя?  Автомобилът ми е А6 2.8 V6 Quattro - 1998г.

 

Никакъв проблем, стига да е в София (не че не обичам да пътувам, но ...).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега eic-idimitrov не знам защо пишеш като не си наясно с нещата и само заблуждаваш не само автора на темата, но и всеки с подобен проблем, който попадне на нея. Колегата bsdnikolov е правил точно тази операция на доста колеги от форума (да включително и на мен при concert II+) и няма някой да е останал недоволен. И аз едно време имах Фиеста 89-та година и си сложих касетофон AIWA на нея и си свирках ама не сме 90-те години вече за добро или лошо ;).

Варианта дигитален чейнджър + фабрично радио е най-доброто, което може да се направи според мен.

"Колега" !

Ако си правил нещо сам, а не ти го е правил друг е разбираемо да даваш оценка за други, но ти си некомпетентен и даваш оценки на другите (които за разлика от теб са го свързали сами).

За мен е несериозно да се твърди, че най- доброто решение да се остави оригиналния касетофон (както е в случая) и да се добави емулатор от рода на

 

Моето го купих от е-вау на търг. Така излиза най на далавера. Моето ми стъпи 42 лева. Но по търговете пада доста дебнене.

Yatour на вай ит нау е 90 лева. Това е по-сигурния начин. Но чакаш доставка 3 седмици, трябва ти PayPal акаунт и регистрирана в него карта (кредитна/дебитна).

Yatour в продавалник е 140 лева, а в фирми из нета, по 170 лева.

Има разбира се и куп други варИАнти ( http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%82 ) на различни цени.

Монтажа е бърз и лесен, ако знаеш какво правиш (но това не пречи да помогна с монтажа).

Точно това бе решението и в моя случай, но останах с лошо впечатление от качеството, което предлага устройството и варианта да търся песен в десетки папки със стотици тракове, които са озаглавени 1,2,3....

Ако се търси посредствен звук и качество, варианта с емулатора е ОК.

В моя случай съм подменил посредствените оригинални говорители с нови, които са по- добри характеристики (само чувствителността им е над 93dB SPL), както и другите компоненти по системата. Въпреки замяната съм запазил оригиналния външен вид.

По логиката, че оригиналното е най... то тогава няма да се купуват нови гуми и т.н. за да не се промени "оригиналната" концепция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, май е време да започне да ти се говори направо.

Ти вродено тъп ли си или само се правиш на такъв (за второто вече не ми се вярва)!

 

Ето какво иска автора:

Здравейте колеги!

 

Благодаря на всички за отговорите по темата!

 

Радиото ми е точно такова, каквото казва колегата bsdnikolov - chorus 2, просто на клипчето е показан друг, но въпроса ми беше за принципа на свързване дали е същия и дали този подход ще свърши работа. Има мултиволан и искам да може да се ползва, а също и радио приема да си е както сега, без да се губи или да отслабва. Искам просто да си боцна флашката в тва нещо, да си сменям песните от волана и да си живея живота както преди :)

 

И по този повод, ще си позволя да те цитирам:

Даваш инфо, което не е свързано със зададения въпрос от колегата за съответния модел касетофон и... е подвеждащо

Ти не го ли "водиш" на където на теб ти се ще. Аз за разлика от теб, отговарям директно на зададения от него въпрос!!!

На твойте коли можеш да монтираш каквото щеш, все пак са достатъчно стари, за да имат нужда от доработка. Недей да се опитва да вкарваш колегата в подобно приключение: Какво е захранването и тока при фантомно захранване на антенен усилвател. Колата му е достатъчно нова, за да се сблъска с подобни трудности и в крайна сметка да се наложи да преживее лошия радио прием ако те послуша. Той е с дивърсити антенна система, за разлика от теб. Пък колоните всеки може да си ги смени, ако не отговарят на "изискания" му слух, но това не смятам че е нужно да се разисква в тази тема. 

 

P.S.

И понеже не си сметнал за нужно да напишеш къде си (и съм убеден че имаш основателна причина), ако си в София, заповядай да ти пусна "отвратителния" звук в колата си.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"По логиката, че оригиналното е най... то тогава няма да се купуват нови гуми и т.н. за да не се промени "оригиналната" концепция"

Тази логика е бетон. Даже няма да я коментирам.

 

Може да не съм го правил сам, но е правено на моята кола и от първо лице имам представа как е направено и как свири. Така тъй като ти искаш да принизиш тона на разговора още от първия ти пост ще го принизя и аз. Не знам каква бангия караш, но е сигурно, че е без антенните усилватели в 5-тата врата и CAN шина за това пак казвам недей да заблуждаваш хората, че това, което ти си направил на музейния си експонат е най-доброто и за тях. Колегата пуснал темата кара B7, което модена кола и това, което му предлагаме е най-доброто решение в случая нещо в което и той самия се е убедил както виждам. Ти нямаш нито антени да губиш, нито показания на FIS-а, нито визия(оригинално не оригинално все си е грозно). 

Виждам, че си филолог поне от горния ти пост. Придъждай се към коригиране на граматическите грешки в поста на колегата, но не коментирай техническите му познания ако обичаш ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...