Jump to content

Парктроник за А4 B7


audi27tdi

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Наскоро станах горд член на клуба и в тази връзка искам да попитам дали знаете някой гуру, който да разбира от парктроници и по-специално от заден фабричен такъв на ауди А4 B7 от 2007г. ? Проблемът е,  че като дам на задна и се чува продължителен пищящ звук (но не този, който е когато си твърде близо до стената, а с друга тоналност).

Искам да намеря форумния майстор/сервиз, който ги разбира нещата и си върши съвестно работата ( аз съм от клиентите, които идват пак, ако са доволни! ). От предишната марка имах такива, но за тази още не съм ги научил :)

 

Поздрави,

Новия с а4-ката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То няма какво много да ги учиш........закача се да диагностика и се гледа кой датчик е заминал,след което се сменя и започваш да чуваш другия звук..... :)

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей, а някой пичага, дето да може да го поръча правилния и след тва евентуално да го смени няма ли? :) аз нямам никво време да се занимавам и просто искам да я оставя и да си я взема оправена после...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даваш на контакт  и включваш на задна без да палиш колата  и увеличаваш малко повече радиото - слизаш  и отиваш зад колата и почваш от левия - слагаш си ръката на разстояние от 50см и почваш да приближаваш до парктроника  и така всички един по един и на който не пищи той е проблемния :) ! А ако случайно всички работят от там почваш да търсиш другаде проблема ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно. Не работи ли един или повече датчици, не работи цялата система с идеята да не те лъже парктроника. Включваш задна и слухтиш до всеки свнзор, който датчик не припуква, той е проблемния.

Както и да е, на колегата така или иначе не му се занимава сам да си го оправя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се занимава да го оправям (нямам физически времето), за това питах дали някой знае добър жичкаджия в рамките на София?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте нов съм в форума , наскоро взех ауди а4 б7 , 2005г 3.0 204 коня . И имам следният проблем парктроника не работи . Четох в форума да мина от зад и да слушам кой датчик припуква и кой не . Установих че двата от по средата изобщо не реагират , а тези от ляво и дястно прупикват . Въпросът ми е следният какви датчици да купя , трябва ли да са същите като тези или няма значение . Парктроника е фабричен . Колата е комби . Благодаря предварително  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е сигнала да се губи от кабели, от управлението и т.н. Посети сервиз, където се занимават с такива неща, за да проверят. Чак тогава ако е от датчиците, купувай. Не са евтини.....за това първо проба, после покупка. Ако се стигне до покупка, мисля че колегите Райно или gsb ще помогнат с поръчката на оригинални датчици.

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както колегата спомена, най-вероятно е да е прекъснато някое кабелче минаващо по бронята отзад, за всеки случай обаче и ако ти се занимава включи я на една диагностика заради модула, който при седана се намира в нишата на задния ляв калник, за комбито е възможно пак да е там. Не бързай да купуваш нови датчици, виж за прекъснат кабел, а и в доста сайтове се намират втора употреба оригинални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...