Jump to content

Сравнение на ГИ при 1.8Т quattro


Recommended Posts

Привет колеги, в тази тема имам желанието да споделим кой с какъв ГИ е, точен разход на газ и бензин.Казвам точен ,защото примерно в градски условия при изминати 200 км,10 може са изминати на бензин,докато се вдигне работната температура за ГИ.С какъв диаметър са отворите на дюзите и как се държи автомобила откъм динамика. Хубаво е да се сподели кода на двигателя, мощността и евентуално има ли софтуерна промяна в компютъра на двигателя „чип”.

Компютъра на моя ГИ е марка Тамона,рейката е Валтек,а редуктора Томасето до 240 кс.Колата има много добра динамика на газ и на бензин.На газ превключва на 30 градуса,което са изминати 500-800 метра рано сутринта.След това през целия ден веднага обръща на газ.

Бях с дюзи 2,5 мм, разхода извън града беше 10,7/100,в града 18/100 и при подаване на пълна газ в по високите обороти забиваше.Разширихме отворите на 2,6 мм,разхода падна точно на 10/100 при скорост 110-130 км/ч извън града,а 16/100 в града.Понякога при пълно подаване на газ,също има леко забиване,днес ще правим диагностика.За месец изгарям може би 12 литра бензин.Колата ми е Ауди 80 quattro с двигател AJL 1.8Т,180 кс.Темата е само за quattro, защото всички знаете,че там разхода е повишен с 1-2 литра.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 89
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На А4-ката ГИ е Ланди-Ренцо. Двигателя е BFB, 163 к.с., с 6 скорости и е quattro. Карам с масло 5w40. ГИ е монтиран преди 2 години и съм минал почти 40 000км на газ. Зареждам основно на Шел, ОМВ и ЕКО (напоследък рядко).

На бензин:

градско в София (20км в едната посока): 11-12/100км

извънградско: 7-8/100км

На газ при същите условия:

градско: 12-13.5/100

извънградско: 10-11/100км

Сутрин и вечер след като запаля оставям да поработи двигателя на място около 5 минути и като тръгна превключва на газ за по-малко от километър.

Средно на всеки около 1000-1100км в градски условия зареждам с бензин за 30лв. Т.е. на всяко 3-то или 4-то зареждане с газ сипвам и около 12л бензин.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Вчера разпробихме дюзите на 2,8 мм,защото като бях с 2,6мм и вдигне налягане над 0,6 атм и над 4500 оборота,забива муцуна и изчасква яко трансмисията,а на компютъра за диагностика свързан към ГИ показва че продължава да пропуска газ.Като ускорявам с налягане до 0,6 атм вдига над 6000 оборота и всичко е наред,ама мине ли 0,6 джассссссссс.Момчето, което ми гласи газовата, има абсолютно същия ГИ на мотор 1.8Т АЕВ с разпробити дюзи 2,5 мм и няма такъв проблем.След промяната няма абсолютно никаква разлика,при условие,че ЕКУ-то се конфигурира към дюзи с отвор 2,8 мм.На бензин,като настъпя,стрелката на уреда дори минава над 0,8атм.Чудим се сега какво да правим,още ли да разпробиваме.

Вальо,на твоите дюзи колко милиметра е отвора им?

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама те са еднакви,дори в момента моята е от APU 150 кс,че беше в много по добро състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че турбините са еднакви не означава че работят на еднакви налягания. Софта на твоя компютър я пиква повече от софта на АЕБ. Там е и проблема с недостига на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Значи нещата отиват към разпробиване на 3 мм или има и друг вариант.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Консултирай се с газаджия. Ако само с разпробиване ставаха нещата щеше да има един редуктор/дюзи за всички мотори.

Виж тая тема - http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=145023

и тая http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=149914

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... нещата отиват към разпробиване на 3 мм или има и друг вариант.

Ти ЛУД ли си, човеко? На какво налягане ги оставихте на 2,8 мм?

Аз шестак карам на 2,3 дюзи на 1,4 диференциално, 193 коня, куатро, дето тежи 400 кг над твоя шлеп. Какви ги вършите, не ми е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама те са еднакви,дори в момента моята е от APU 150 кс,че беше в много по добро състояние.

 

Какво те кара да мислиш че са еднакви турбините, какъв е номера на тази от APU-то ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв е номера,но като ги гледахме,като вземах мотора бяха с еднакви номера и на нито едно нямаше буквата S след номера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спасе, искаш да кажеш, че хиената го е налъгала с куп глупости ли? :hilezh:



 

Дай сериозно, на какво диференциално оставяте да работи системата и с каква тръбичка е от бутилката до редуктора в мм?

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

В тази тема е разисквано доста за турбо на 1.8Т 180 и 150 кс и колегата е написал

 

има и други 1.8Т 180коня мотори дето са с малко К03.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=78065

 Ама в момента се интересувам за гъзтъ,нали турбото надува

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай сериозно, на какво диференциално оставяте да работи системата и с каква тръбичка е от бутилката до редуктора в мм?

За диференциалното ще разбера след обяд,тръбичката е 8 мм
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кое му казваш атмосферно налягане и къде го гледате това 0,6 ? Ако е диференциално 0,6 тя е в критичен минимум, човеко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв е номера,но като ги гледахме,като вземах мотора бяха с еднакви номера и на нито едно нямаше буквата S след номера

 

K03 S няма как да видиш на табелката на турбината защото не съществува, има 005, 029, 073

 

Спасе, искаш да кажеш, че хиената го е налъгала с куп глупости ли? :hilezh:

Дай сериозно, на какво диференциално оставяте да работи системата и с каква тръбичка е от бутилката до редуктора в мм?

 

Коя е тая хиената ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как кой, палачът на последната здрава, дето вдигна ръка и я наряза на скрап. Само един се е осмелил да посегне на свещената модификация !

Тони, нещо тотално бъркате. Къде виждате атмосферно налягане?

Направи ми скрийншот като я закачиш, да видя какво сте натворили.

С това ли я настройвате?

bune6yze.jpg

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8Т - AWT - K03-29 - Stock 150к.с - Landi Renzo EVO - 25000 километра пробег.

 

Бензин градско: 12-13л./100км. (според зависи)

Бензин извънградско: 7.5/8.5л./100км. (пак според зависи)

 

LPG градско: 13-14л./100км. (пак според зависи)

LPG извънградско: 9-10л./100км. (според зависи)

 

За тези километри никакъв проблем по газовия инжекцион,той на практика е още нов.

До прекъсвач не прехвърля на бензин.

С някакъв турбо кит съм според думите на специалистите за 220к.с

По думите пак на монтажниците повишението в разхода спрямо бензин не трябва да е повече от 10-15% точно така смятам и че е ...

Диаметри на отвори и прочие не мога да споделя.

Динамиката е нормална но:

Бензин 95/Газ ОМВ,ЕКО,Петрол и т.н - вървежа е 1:1

Бензин 100 октана/Газ без значение бензиностанцията - вървежа,ускорението и все е в полза на 100 октановия бензин.

Доста под 10км пробег ми прехвърля на газ ... колата седи в гараж и на открит паркинг когато съм на работа ... не си спомням на каква температура беше нагласена да прехвърли.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кое му казваш атмосферно налягане и къде го гледате това 0,6 ? Ако е диференциално 0,6 тя е в критичен минимум, човеко.

Аз си мисля, че говори за надува на турбото.

Sent from МобифонЯ powered by МОБИКОМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчето, което ми гласи газовата, има абсолютно същия ГИ на мотор 1.8Т АЕВ с разпробити дюзи 2,5 мм и няма такъв проблем.

2.5мм за чипнати 1.8т е нормално. Температура на превключване 30-35 градуса. Лятото обръща за 500метра, без работа на място...

 

Не е по темата, но работата на място на студен мотор е много, много неекологичното.  Дотолкова, че едно време в книжката "аз ремонтирам лада" пишеше, че е забранено в ГДР. При използване на хубаво масло е ненужно и вредно и за двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Вальо,на твоите дюзи колко милиметра е отвора им?

Нямам идея Тони, поставяна е в сервиз и не съм питал, но и аз мисля, че не е само до размер на дюзите. По-добре я закарай на някой да я регулира както трябва - налягания на изпарителя, горивни карти и т.н. Иначе рискуваш да я разбъзикаш тотално. Нов ГИ ли си поставил или втора употреба? Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е по темата, но работата на място на студен мотор е много, много неекологичното. Дотолкова, че едно време в книжката "аз ремонтирам лада" пишеше, че е забранено в ГДР. При използване на хубаво масло е ненужно и вредно и за двигателя.

Извинявам се за оффтопика, но би ли дал малко повече инфо. Аз винаги изчаквам около минута и след това тръгвам. Едно, че не върви как трябва докато малко поне не позагрее ами и разхода на студен мотор е космически. Иначе по темата съм със същия ГИ като Марто, но с автора на темата сме си писали и съм дал подробности.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз си мисля, че говори за надува на турбото.

 

Точно така

Нов ГИ ли си поставил или втора употреба?

Всичко е чисто ново.ГИ-то е настроено от човек,който си има сервиз за поставяне на АГУ/ГИ.Той поръча два комплекта,един за мен и един за него -АЕВ.И двете са настроени по един и същи начин.Аз до надув 0,6 нямам проблеми,но мине ли ги и забива муцуна,а АЕВ надува до 0,6 и затова няма проблем.Газовата е настроена както трябва с точните времена,като на бензиновите инжектори.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...