Jump to content

Имам малък дразнещ проблем като завивам наляво надясно


ivan marinski

Recommended Posts

Колеги карам А4 Б5 фейс-лифт. 1 път сменям хидравлична помпа и 2-пъти рейка (2 употреба). 6 месеца преди да сменя за 2 път рейката започна едно стържене като завивам почти пълен ляв или десен, рейката ми протече, смених я за 2 път и стърженето продължава все едно стърже желязо в желязо...майстора ми казва, че имало някакъв разтоварващ клапан на самата рейка или нещо подобно, който изпускал наляга, за да не се случи нещо си...незнам. Кажете ми от какво може да е този стържещ звук. през цялото време имам чувството, че волана ми е леко твърд, не съм карал други А4, за да ги сравня....и др ми проблем, който също е малко дразнещ като превключвам от 3 на 2-ра или 4 по някой път, не винаги скоростния лост малко задържа...т.е. иска по голямо усилие за да изключи от 3....какво да направя за да оправя вс тези проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За стърженето: Удрял ли си я някаде на бабунка? Или нещо подобно? При мен започна при пълен ляв да стържи, след като нацелих една подобна. Лятно време по-рядко се чува, но зимно почти винаги. До сега съм карал така, никакви дертове. В сервиз ще ти сменят половината окачване, за да го оправят (само предоположение).

За скоростите идея си нямам :( Евентуялно, пробвай да махнеш кожата на лоста, барабар с топката, капни няколко капки масло в пластмасовата топка (При триене тя се изтъргва с годините и като се закленят парченцата, по-трудно преминава от предавка в предавка.) При мен беше много настръгано и след като го почистих и смазах, всичко си се оправи. Разбирасе това може и да не ти помогне, но знае ли човек.
Поздрави и лек ден!

Редактирано от ikan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте,ще попитам тук за да не пълня форума с нова тема.Колата е Ауди А4 Б5 1.9 Тди 96г. 90 кс.Вече близо година се чува едно леко,много леко  виене на хидравликата на волана,ако завъртя пълен ляв или десен започва да пищи и винаги се старая да не го правя.До днес си карах без проблеми,рейката има съвсем малко омазнено с масло където влизат маркучите.Маншоните са идеално сухи,като ги стисна не усещам да има масло в тях.За около 1000км.съм долял около 50гр.масло.Смених маслото преди няколко месеца-зелено.Рейката няма луфт,няма да чука.Днес започна да ми затяга волана.Внушавам ли си или просто му е дошло да става,но това се случи днес след като свалих предна лява гума,че почнаха да ми свирят спирачките -видях че има феродо и след като я сложих и запалих колата веднага го усетих задържането на волана.Помислих че нещо по окачването е станало,обаче то е здраво нямам проблеми.Разкарах колата на около 1км пак задържа,на изправени колела и в един момент на ляво както и на десен волан за момент задържа.Маслото е чисто,обаче за този 1км.изминат като пипнах маркучите и двата бяха горещи,бръкнах в казанчето с пръст и направо ми изгоря кожата,имах чувството че ще се разтопи казанчето.Така ли трябва да е горещо маслото макар че минах само около 1 км.,каква може да е причината за това задържане на волана-помпа или рейка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...