Jump to content

А4 правено, S4 сток или S6


HEPBAKA

Recommended Posts

Здравейте колеги,

В момента съм в голяма дилема. Отделил съм едни 10-12к да си почеша крастата и ме гризе дилемата:

А4 1.8ТQ(което си го имам вече, а и е в перфектно състояние) + тунинг, S4 с чип, премахване на EGT, вторите ламбди и катализаторите,

 

или S6.

 

А4 с тунинг не съм карал, мойто е само с премахнат катализатор и чип - като за почти стоковица се помества адекватно, като кача 1-2ма човека и вече ми се струва поспряла

S4 - не съм карал

S6 - карал съм два автомата и една ръчка. Автоматите няма какво да ги коментирам - ужас са. Ръчката не съм и правил стартове, направих и една 2-ра и 3-та от 30км/ч. Дърпа прилично, но ако трябва да съм честен не бях кой знае колко развълнуван от динамиката. Звука, интериора и комфорта ми харесаха, разбира се.

Та в момента се чудя кое от тея трите неща да ми изядат парите.

 

Вероятно А4 с тунинг ще е най-бърза, но пък ще трбява да се кара над 4000 за да върви демек доста шум, пък звука не е много готин.

S4 - чета във Audizine и Vortex че могат да те накарат да се разплачеш от към поддръжка.

S6 - най-комфортна, не е бавна, но липсва ефекта WOW. Здрав мотор и ако не уцелиш гроб се очаква след първоначалното постягане/обслужване да няма драми. Има опцията след време, ако се спра на нея, да изтърся още едни 10тна хилки за компресор, тука обаче отиваме вече едно 2-3 години на там във времето.

Колата ми трябва за ежедневка. Работата ми е на 25км от нас и да да карам 2 дни а да се прави 10 не е опция. Трябва ми да е надеждна.

Моля ако някой има опит с трите автомобила да сподели своите впечетления и препоръки относно чуденката ми?

 

p.s Нека акцента да бъде към бърза ежедневка, не максимални тунинг постижения от дадения мотор. Като чели клоня към S6, но се притеснявам да не остана разочарован от вървежа, спрямо харчлъка.

п.с 2 Нека спомена, че стила ми на каране не е газ до ламарините нон-стоп. По-скоро карам спокойно, от време на време обаче ме хапе кучето. Демек при прибиране от работа да кажем, един-два пъти и правя една 1ва, 2ра да резна някой мотльо. На гонки не ходя, на драг също. Нямам грам намерение да си тормозя бъдещия кош с подобно даване на газ, като за гонки/драг на писта.

Редактирано от HEPBAKA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А4 1.8Т с Garrett  GT2860RS или GT2871 си върви доста прилично и преди 4000об/мин, още от 2200-2300об/мин почва да има налягане и след 3000об/мин върви повече от 1.8Т с чип. Грамотно направено откъм хардуер и добре мапнато А4 1.8Т куатро, ще е доста по-евтино за подръжка от 2.7ТТ или V8 4.2, разхода на гориво ще е също доста по-нисък.

 

Ако вървежа е определящ и искаш да си начешеш крастата това е най-добрия вариант за визия/комфорт/интериор S4 и S6 въпреки, че и двете са  14-15сек. коли. 

Редактирано от niikoo_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4.2 s8 d2. голяма комфортна и с много хубав звук и приличен вървеж. а с газ и разхода става добър. аз лично не съм доволен от 2.7 битурбо. очаквах да върви повече. затова лично на мен ми харесва 4.2 как тръгва ое от ниските и плавно разгръща мощност. а между s4 и s6 не виждам избор. и в двата случея потдържаш s6 само дето едноото е много по-тясно и малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стокова ес4-ка върви наравно с ес6 ц5 ръчка. От 20 до 200, ес6-цата е по-малко от 2 коли напред. 1.8Т с леки доработки е по-добър избор от 2.7Т с чип и 4.2. Единствено ще изостава под 2000 оборота, но реално тази зона свършва бързо.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да усетиш динамика в S6 с ръчна кутия задължително трябва да изключиш ЕСП-то. Иначе нещата стават плавно, но няма никакво WOW като за 25/100 в София.

Аз карам А4 с, да кажем, 190 кс. и ми е перфектна за града: размер, динамика, разход, поддръжка. Карам около 12 000 на година, от които около 8 са в София

Кара ми се С4, заради визия, екстри и окачване, но ми се струва много скъпа лигавщина, при положение, че от моргите си скубя и монтирам каквото ми харесва от С4. 

Познат си купи С6 с ръчка с газ. Колата е на много малко километри (потвърдени) и харчи ужасно, има нагорели клапани, лапа масло и е голяма за града. За извънградско е перфектна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, подозренията ми се оказват верни, че май след като искам но по-така най добре да налея в мойто.

С4 на екстри и интериор не ме грабва щото единственото което моя тръц няма е голямото рекаро. S6 явно ще да е прилично помесстващ се кораб ама аз семвйство нямам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти е фейслифт и с ESP,  няма нищо в повече една ес4-ка, което да не можеш да си насадиш. В този случай, смяната на кола в добро състояние е безсмислена и неоправдана.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не е фейслифт, но аз искам пъргава кола за направо. По завоите газ не давам, плашещо ми е да опитвам да завивам с 1.5Т коНби на почЕти 20г. а и уменията ми не предполагат овладяване на колата при високи скорости по завои, най-вече. Не се и набивам на места дето не и е мястото на колата - куатрото го нямам за вся и все, кефя му се до колкото мога да си тръгвам без да се притеснявам мокро ли е, снежно ли е, асфалта изтъркан ли е.

 

Отделно, имам 106GTI с което ходя да си правя усмивката тук-там по Витоша, когато ми се кара. Ся ми трябва относително комфортна кола, която има сила направо. 95% от времето се возя сам, но пък не искам А3/S3, защото си ползвам коНбито да си возя кучето, да прекарам някой багажлък към вилата и тн.

 

Тоя моя кошер е гледан като писано яйце. В момента единственото което трбява да му се направи е профилактика на спирачките, евентуално - спира си, ама баси хода има педала.

 

БЛАГОДАРЯ ВИ МОМЧЕТА явно ще си карам сегашното кошниче, но ще го понаправя. Все още съм младок и търся ускорението, та ще прежаля комфорта на S6цата. Пък и имам мерак да се обзаведа с един XM V6, а сферите няма как да ги бие Sката, освен може би Allroad-a :)

Редактирано от HEPBAKA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да се срещнем другата събота-неделя и без това се бяхме разбрали да направим сверка с моя кош. Ще доведа и мой приятел с Ес4-ка с мтм софтуер и генерация и ще побеседваме, но според мен запазена фейсова Ес4-ка е твойта кола. Може някоя насилена 1.8т да те простреля, но те се броят на пръстите на едната ми ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да е синя, с RS4 генерация и собственика да се казва Росен?

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да се срещнем другата събота-неделя и без това се бяхме разбрали да направим сверка с моя кош. Ще доведа и мой приятел с Ес4-ка с мтм софтуер и генерация и ще побеседваме, но според мен запазена фейсова Ес4-ка е твойта кола. Може някоя насилена 1.8т да те простреля, но те се броят на пръстите на едната ми ръка.

Напълно съгласен/навит. Ще се разберем по Вайбъра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...