Jump to content

Проблем с дебитомерите на 3.3 ТДИ?


lz1kka

Recommended Posts

С 2.5 тди 150 катъра. Значи днес се върнах от провинцията и невиждам разлика както във вървежа така и с.к., аве сега като се замислих като чели работи на по високи обороти в смисъл на 80км/ч е на 2000 оборота а преди около 1900 но явно не е болка за умиране. Омръзна ми да давам по 20кинта всеки път за ВАГ-КОМ, но ще трябва пак да видя и сравна параметрите на дебит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По моите въпроси няма абсолютно никакво развитие, понеже мой много близък роднина почина и последните 5 дена бях ангажиран. Отзивчив колега ми предложи на лично съобщение да помогне с намирането на проблемния дебитомер, но е от София. Ще помисля още ден да видим тук за някой местен колега, ако не отлитам за столицата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тотално се отказвам от разни сервизчета, майсторчета и диагностици... Поръчах си днеска VCDS 912 (VagCom кабел) и в петък почвам да си правя сам диагностиката на дебитомерите. Много ще разчитам на помощта ви относно стойности и др.

Поздрави!

EDIT: От някъде случайно да мога да сваля подробно ръководство за работа с Ваг Ком (на български)? Допустими стойности, диагностициране на проблеми и т.н.?

Редактирано от lz1kka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми пристигна кабела за диагностика VCDS 912 версия и ще почвам след малко да тествам дебитомерите. Всякакъв вид помощ и препоръки би ми била полезна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега почовърках Ваг Ком-а и ми излизат следните грешки, които според мен са пряко свързани с дебитомерите:

3 Faults Found:

17569 - Manifold Temp Sensor (G72): Open or Short to Plus

P1161 - 35-00 - -

17567 - Signals from MAF-1 and MAF-2: Implausible Correlation

P1159 - 35-10 - - - Intermittent

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570 - 35-00 - -

Първата излиза постоянно, дори след изтриване.

Някой да интерпретира?

Това са грешки мисля от скоростната кутия:

17125 - Torque Converter Clutch: Stuck OFF / No Power being transferred

P0741 - 35-00 - -

17114 - Gear Ratio Monitoring: Incorrect Gear Ratio

P0730 - 35-10 - - - Intermittent

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си решил да си правиш сам диагностика и лечение мога да ти погна само с търсенето на информация.

1. http://wiki.ross-tech.com/ в сайта на разработчиците на Vag-com има много информация относно кодовете за грешки, възможните причини, процедури и т.н.

2. Сервизната програма на VAG ELSA - http://rutracker.org/forum/tracker.php?f=1975&nm=ELSA в нея можеш да намериш описание на почти всеки агрегат в автомобила, процедурите за диагностика и ремонт и кодове за грешки. Всички допустими стойности, процедури и т.н. ги има там. Изтегли я задължително.

За съжаление информацията на български е доста ограничена за това без немски или английски трудно ще се оправиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги направих си труда да запиша един лог файл на канали 003 и 025 както ме посъветвахте. Позволявам си да кача екселската таблица та току виж някой по-грамотен от мен успее да ги анализира правилно.

http://dox.bg/files/dw?a=76c2292e06

Благодаря на колегата за линка към ELSA софтуер. Тегля го в момента!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

G70 е за подмяна

Кратко, точно и ясно... Благодаря ти!

G70 левия или десният дебитомер е? Погледнато срещу автомобила или от шофьорското място?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си решил да си правиш сам диагностика и лечение мога да ти погна само с търсенето на информация.

1. http://wiki.ross-tech.com/ в сайта на разработчиците на Vag-com има много информация относно кодовете за грешки, възможните причини, процедури и т.н.

2. Сервизната програма на VAG ELSA - http://rutracker.org/forum/tracker.php?f=1975&nm=ELSA в нея можеш да намериш описание на почти всеки агрегат в автомобила, процедурите за диагностика и ремонт и кодове за грешки. Всички допустими стойности, процедури и т.н. ги има там. Изтегли я задължително.

За съжаление информацията на български е доста ограничена за това без немски или английски трудно ще се оправиш.

Колега инсталирах програмата и датата за ауди, но всичко ми излиза на немски и не мога да го сменя на английски... Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега инсталирах програмата и датата за ауди, но всичко ми излиза на немски и не мога да го сменя на английски... Някакви идеи?

Още при инсталацията, задал ли си да ти се инсталира английският език или не? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега инсталирах програмата и датата за ауди, но всичко ми излиза на немски и не мога да го сменя на английски... Някакви идеи?

Ето на снимката от къде се променя езика. Логин диалога винаги ще е на немски. Логваш се и променяш езика. При мен е направо на англииски понеже въобще не инсталирах немския :lol:

На немски менютата settings се казва Einstellungen а language трябва да е Sprache или нещо такова :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под Виндовс 7 не може така да се сменя езика. За това започвам от далеч, нека ми отговори колегата и ще му помогнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под Виндовс 7 не може така да се сменя езика. За това започвам от далеч, нека ми отговори колегата и ще му помогнем.

Да, със седмица съм и наистина не става от там. Излизат някви йероглифи. Бях чел за някви врътки и човъркане в папката system32, но така и не ми се избистриха нещата...

Пасажерска страна

Златен си наистина!

Добре е че е от пасажерската, понеже там дебитомерът се вади с една идея по-лесно. А като гледаш стойностите от лога, другия дебитомер горе долу бива ли го (казвам горе долу)? Тестовете съм ги правил на равно, на 3-та предавка при педал до дупка от 1500 оборота до към 3500 оборота (то се и вижда)

Другото, което ми е интересно е следното... Вчера вързахме ваг-ком-а към Октавията на един приятел с цел експерименти и ми направи впечатление, че на почти всички канали му излизат отдолу исканите стойности от комп-а и реалните стойности, които дават датчиците. При мен това положение го няма и ми е малко по-трудно да се ориентирам кое къде...

В ЕЛСА има ли някъде документ, в който е описано на кой канал какво се намира при 3.3 ТДИ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирал ли си английски в началото като си пускал да се инсталира Елза-та или не? :rolleyes:

Да, макар че по едно време инсталацията до колкото помня беше с някви йероглифи... От един скрийншот видях, кое е английския и мисля, че го инсталирах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е вероятни и да не си. Така че моята препоръка е да направиш следното в тези инструкции, които ги имаш в инсталационната папка във следният файл "Решение проблемы установки в Win7.txt" Ето го и самият текст.

Если кому интересно будет, расскажу о том, как решил проблему с правильным отображением кодировок во время установки и в работе ElsaWin.

У меня установлена Windows 7 Ultimate x86 русская версия. Как и все остальные - столкнулся с проблемой - ??????? вместо названий языков при установке ElsaWin. Тема иправления этой ошибки - не нова - давно уже есть много советов, касаемых кодировки 1251, и о том, что ею нужно подменить 1250 и 1252. Совет со сменой значений в реестре соотношения кодировки - на Windows 7 - нужного результата не дал (менял в HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Nls\Codepage на такие значения: 1250 = "CP_1251.nls" и 1252 = "CP_1251.nls").

Немного порывшись в интернете, вычитал, что в Windows 7 решить эту проблему можно не сменой соответствия в реестре, а именно физической подменой файлов, отвечающих за это (C_1251.NLS, C_1252.NLS). Что я в итоге и сделал.

1. Папка X:\Windows\System32\ - cкопировал на всякий случай оригинальный файл C_1252.NLS в отдельную папку, на случай отката.

2. Папка X:\Windows\System32\ - скопировал C_1251.NLS во временную папку и переимновал его в C_1252.NLS

3. Переименованый файл C_1252.NLS (бывший C_1251.NLS) скопировать с заменой обратно в X:\Windows\System32\ находясь в Windows - не удалось - система не даёт этого сделать. Поэтому загрузился с загрузочного WinPE (в моём случае, это был Winternals ErdCommander) и заменил нужный мне файл переименованым.

После этой процедуры - установка ElsaWin проходит без искажений языковых значений.

След като го направиш по единият от двата начина, вторият изпитано работи още от Виста-та. Преинсталираш си програмата като си слагаш немски (задължително), английски и български (на него няма почти нищо преведено). Като ги инсталираш трите езика, това не означава, че ще стане нещото, което очакваш. т.е. да сменяш езиците от менюто горе - пак няма да ти работи, но поне няма да ти излизат йероглифи. За да ти тръгнат езиците в ELSA Administration да си направиш три акаунта, на които езика по подразбиране да бъде съответно несмки, английски и български. След което си пускаш програмата на езика които искаш като вкарваш име и парола за този акаунт. И си работиш и свиркаш! Задължително се инсталира VW и AUDi Update дисковете.

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ти разглеждам лог файла. Има и някакъв проблем с ЕГР, запушен или пукната мембрана. На дясната глава. Това както се вижда оказва влияние и на съответната турбина. Нивата от дебитомера са ниски. Желателно е да се провери състоянието на вакуум маркучите и мембраните на Турбината и ЕГР, преди започването на какъвто и да е друг ремонт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
Пак ти разглеждам лог файла. Има и някакъв проблем с ЕГР, запушен или пукната мембрана. На дясната глава. Това както се вижда оказва влияние и на съответната турбина. Нивата от дебитомера са ниски. Желателно е да се провери състоянието на вакуум маркучите и мембраните на Турбината и ЕГР, преди започването на какъвто и да е друг ремонт

Извинявам се за ниската активност последно време но за капак на всичко, автомобилът претърпя и удар, съответно в момента подлежи на ремонти с по-висок приоритет.

Нека обаче повторя написаното от теб, за да сме сигурни, че съм разбрал правилно... Казваш, че евентуално някъде има спукана тръба или друг вид пробив, поради което въздухът от турбото към двигателя не успява да достигне в пълен размер? Или може би имаш предвид пътя от филтъра до турбото? Как се проверява състоянието на вакуум маркучите и мембраните и къде мога да видя схема на всичко това за което си говорим, за да знам все пак какво да търся под капака?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...