Jump to content

Спирачки - постоянни проблеми


Kanchev

Recommended Posts

От доста време се боря със спирачната система на колата от подписа. Вече не мога да се сетя от колко време нямам достатъчно добри спирачки. Обслужвам ги периодично и мога да твърдя, че за над 10 годишното ползване и 200 к. км каране тази система от колата най-много ми сътворява работа - добре е че обичам да се занимавам.

Та накратко - след серия профилактики, постоянна подмяна на накладки, дискове, маркучи, помпи, течности и т.нат. и т. нат. проблемите са променливи. Или заради кофти части тяхното амортизиране е супер бързо - топящи се дискове вместо накладки. Различни видове помпи - слагах 20 мм за по мек педал, после връщах оригинална 22 мм всичко с цел подобряване на спирането на автомобила, но НЕ и НЕ.

Освен, че не се подобряваше спирането то постоянните проблеми ме съпътстваха неотменно. Сменям износени предни дискове на няма и 20 к, задните станали на язви. Шлайфам задните - новите предни са се изкривили. Слагам нови пак предни дискове задължително всичко по книга - почистване на главината, нови накладки маркови, профилактиране/смазване на водачите и леглата за "N" -ти път и пак и пак проблеми.

Сега ново 20:

След поредните инвестиции в спирачната системе за няма и няколко хиляди км волана започна пак да тресе най- вече при спиране от 90 до към 70 км/час. Викам си дано да е паднал някой баланс на предна гума, но си бях наясно, че няма да мина тънко и спасението да ми бе само в смяна на зимните гуми със летните. Днес при смяна на гумите ясно виждам следната картинка :

Преден ляв и заден ляв диск видимо посиняли - не по цялата окръжност обаче. Видими или усещащи се неравности по дисковете няма. Гладки са, нямат язви и износени извици, НО със ясен тъмен отенък.

Кво да правя вече и на какво да се дължи това??? Колата я карам нон-стоп като на седмица правя по 1300-1500 км. Задържащи супорти няма, нито от ляво нито отдясно, ни предни ни задни. Е тва кво животно е вече не знам???

Давайте сериозни коментари и практически идеи за отстраняване на настоящият проблем. То ясно, че пак ще се сменят дискове, НО това постоянно кривене, неправилно износване на дискове и посиняване на двата леви диска на какво може да се дължи???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вдигни автомобила на крик колело по колело и провери преди да натиснеш педала как се въртят и след како натиснеш педала какво се получава дали има разлики

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен самата експлоатация на колата и "марковите" части са проблема. Пробвал ли си с оригинални дискове от някоя морга? Според мен ще изкарат повече отколкото нови на "брембо" със съмнително качество. Вярно, че колата е стара, но пък може да се намерят някой добри екземпляри "На части".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последния пост е горе долу верен според мен,първо смени си доставчика на части,после,провери прашниците на сп.апарати,колата ти спира мн слабо от зад и предните дискове се претоварват,системата не работи коректно. Нищо втора ръка като дискове и накладки не купувай,имаш си вече не ти трябва втори комплект.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смело мога да твърдя че оригиналните дискове от някоя морга са много по добри от новите понеже си бях взимал за моята кола на Brembo нови дискове и след около 4,5 месеца волана пак почна да "бие" при спиране от около 90км/ч. след това отидох до моргата и си вземах оригинални дискове в добро състояние и всичко се оправи .Вече съм минал около 10к километра без никакъв проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след това отидох до моргата и си вземах оригинални дискове в добро състояние и всичко се оправи

А дали всички ще имат такъв късмет като твоя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към първият колега:

Ясно е какво се правят криви дискове - за съжаление правил съм го не един път. Не ми е това питането.

lubo1918

Както писах задържане на спирачните супорти нямам - пробване е не един път. Разлики няма никакви по отношение въртенето на колелото.

alter_breed

Много си прав. Пробвал съм и със оригирални дискове ефекта е по-дълга експлоатация в км, но резултата пак е същият.

buzzi

Ти си спец - сигурен съм, че можеш повечко да подскажеш. Прашниците са в отлично състояние. Водачите НЕ са сменяни, но смазката и почистването им е повече постоянно сменяна и правена до умръзване. Относно спирачното усилие не случайно съм упоменал в първият си пост, че имам прегрети спирачни дискове преден ляв и заден ляв. Така, че не е тук "вмирисаното куче".

Системата наистина не работи коректно, НО от къде се цакат нещата.

Подсказвам, че не съм сменял водачи - Ако някой може да ми даде описание и диаметър на нов водач много ще му се зарадвам. Не съм профилактирал самите супорти, НО както казах никога не са давали повод за това. При всяка смяна и обслужване на спирачната система буталата са раздвижвани, старателно почиствани маншоните им и обезпрашаването им. Нямат никакви язви и драскотини. Температурните щитове на предните са си на местата. След такива профилактики никога не съм имал проблеми със задържащи задни спирачки заради ръчна, въпреки че никага не са отваряни супортите повече от 10 години.

Питане:

Възможно ли е поради техническо износване на супортите, въпреки че няма задържане на цилиндъра той да прегрява диска поради силно контакуваща повърхност от диска от около 60-70%. Т.е. искам да кажа, че синините, които виждам по дисковете не са по цялото им продължение /кръгово/ около 60% и по ширина пак не са по цялата площ???

Къде да търся "умрялото куче"???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж,брембо в повечето случаи не става,както и зимерман,не бъди смел,това че си намерил прави дискове е тото и си късметлия,провери колко са износени и по какво позна че са оригинални,

за колегата ,единия кръг на системата не работи коректно,помпа или некоректно обезвъздушаване,помпата е от две части,едната седи под напрежение и дисковете се претоварват,сработват по рано,провери еднакви стуйки течност ли излизат от пробките на двете задни колела,с предните за сега не се занимавай,това на работещ мотор и не натискай силно педала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Кръговете не са ли по диагонал?

При мен претоварването показва по права линия - преден и заден от едната страна.

При рязко натискане колата НЕ дърпа на една страна.

Редактирано от Kanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм прочел ,кьорав карти не играе:gruebel:/>,така е ,диагонал,провери за струйките течност,еднакви ли са като количество и сила,сравни с отсрещното колело на провереното,при всички случаи или апарат или помпа.Предполагам АБС нямаш ,или ако да само на предните колела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Нема АБС.

Ще проверя/сравня наляганията при първа възможност.

Чудя се дали да не сервизирам супортите и да подменя водачите с нови???

Сегашните водачи както писах никога не са задържали, заклинвали. Изглеждат поизносени. Т.е. върху кръговата повърхност има три плоски повърхности. Не изглеждат да е износване, а по-скоро си мисля, че е фабрична заработка. Така ли е???

Измерено със шюблер в най-ниските стойности излиза около 8.1-8.3 мм. Някой може ли да каже дали тези стойности означават, че са за подмяна???

На фона на различното посиняване върху площа на диска не означава ли, че водачите не центрират силата върху цялата площ, а само на около 60-70% от него???

Редактирано от Kanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновено са износва супорта,отвора в него,не ти е там драмата,при блокирал водач вътрешната накладка се износва за отрицателно време,я снимай да видим

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, б4 карам вече 10г. Като я взех задните дискове бяха с язви и от тогава всяка година свалям апаратите и смазвам водачите с медна грес. Никакви проблеми. С каква грес ги смазваш, спирачна течност сменял ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, б4 карам вече 10г. Като я взех задните дискове бяха с язви и от тогава всяка година свалям апаратите и смазвам водачите с медна грес. Никакви проблеми. С каква грес ги смазваш, спирачна течност сменял ли си?

И при мен задните бяха с язви. Пуснах им по една стружка иначе само със раздвижване и смазване при мен поне не се получи. Греста, която ползвам е високо температурна, течност сменям според изискванията на няма и 2 години.

Профилактиките са повече от постоянни чак до вманиачаване, НО резултатите НЕзадоволителни подпредвид сегашното и тенденциозно състояние? И честно казано дори и най-лошите марки да ползвам като материали за периода на експолатация/подмяна то те няма как да доведат до влошаване. Искам да кажа, че толкова често ги сменям, че няма как да е от тях.

buzzi - колата я ползвам нон-стоп през седмицата. Дано събота-неделя остане време да направя снимка, НО ясно е каква ще е картинката - посинели, тъмни петна върху лъскавата повърхност на диска и то не по целият, а на около 60% от повърността му.

Възможно ли е поради износване на други технически детайли да дават отражение за изкривяване на спирачен диск? Някой патил?

Нещо за което да се хвана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Далечко съм. Пътувам много не във вашата/неговата посока.

Де да бях по наблизо. Ще се мъча сам. Надявам се с ваша помощ. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...