Jump to content

Хидравлично масло


dak

Recommended Posts

Колеги , какво е хидравличното масло на А4 Б5 2.6 96г. Като гледам маслото в казанчето е кафяво , понеже не е на максимума искам да долея и незнам какво да купя :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си от софия - отиваш в еуратек на шкода представителството и си купуваш хидравлично минерално масло за VW групата и си свиркаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си от софия - отиваш в еуратек на шкода представителството и си купуваш хидравлично минерално масло за VW групата и си свиркаш

Не съм от София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандарта които трябва да покрива маслото е G002000.Аз като сменях моето на времето си взех Febi Hydralic Fluid S6161,зелена пластмасова бутилка.Това масло покрива този стандарт и е немско.Година и нещо карам с него и няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж при вас дали има евро07. Аз го взех от тях.

Маслото е зелено в зелена опаковка и на нея пише че е G002000 :hilezh:

Ако взема да долея зелено не е ли проблем , че моето масло е кафяво ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко смених моето хидравлично масло.Взех оригинално от Ауди за скромната сума от 28лв. за 1 бутилка,но като не ми се занимаваше да ходя до Еуратек да го взема малко по-евтино :hilezh:

п.п. към колегата който иска да долива,то най-малката разфасовка е 1л.,а цялата хидравлика събира 750-800мл.. такаче направо го сменяй цялото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на самото казанче трябва да пише погледни.Ако няма като се прибера ще погледна в Аутодата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сега проверих G 002 000 си м/у 0.7-0.9литра,това е зелената течност.Сменяй ако си с друга,както казаха колегите не е дебело около 25 лв е хубавата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сега проверих G 002 000 си м/у 0.7-0.9литра,това е зелената течност.Сменяй ако си с друга,както казаха колегите не е дебело около 25 лв е хубавата

ми тя колата е била под наклон като съм го гледал , нивото си е на макс !

П.П. погледнах и на А3ката , и нейното е кафяво , какво е тва зелено дето го сипвате ? Няма ли кафяво ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми тя колата е била под наклон като съм го гледал , нивото си е на макс !

:steinigung:

П.П. погледнах и на А3ката , и нейното е кафяво , какво е тва зелено дето го сипвате ? Няма ли кафяво ?

Такова каквото трябва да се сипва,минерално.И не го сипваме ние а инженерите на ВАГ така са написали.

На А3-та ти е такова каквото са ти сипали "майсторите",казах ти да погледнеш казанчето,в/у него производителя е написал какво хидравлично масло да се използва. Има минерално и синтетично(ако бъркам да ме поправят),минералното е зелено а синтетичното е червеникаво кафяво.Някои коли ползват минерално други синтетично.Твоята е със G 002 000,демек минерално,демек зелено.Хората са го направили така че да не можеш да го объркаш.Пример:Ако си със минерално G 002 000 то е във зелени шишета,зелено е на цвят,и капачката на казанчето ти е зелено.Не знам как да ти го обясня по друг начин.Въпрос на личен избор е дали ще се съобразяваш с предписанията на производителя.При мен първия собственик не се беше съобразил и ремонтирах хидравличната система.

021684645.jpg

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да уточним още един път.

На резервоарите за хидравлична течност пише да се слага само МИНЕРАЛНА с индекс G 002 000

hd000.jpg

Обаче,като отидете да си купите ОРИГИНАЛА,ще ви предложат G 004 000 M2.

Просто стария индекс е заменен с нов.Това е.

hd01p.jpg

hd02q.jpg

Между другото,имам чувството,че всички коли НОВ ВНОС(втора употреба)са със неоригинална хидравлична течност.ЗАЩО?

Как пък на една кола преди да дойде в БГ не се случи да мине през свестен сервиз.Има ли въобще колеги,които са си купили колите от Италия или Германия със оригиналната течност?

Редактирано от ramdar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята си я взех със зелено масло,незнам дали е еменяно или не,но явно е било много старо защото беше потъмняло доста и изглеждаше дори кафеникаво като на Dak,но при смяната с новото стана ясно че има зелени оттенъци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А как да източа цялото количество, за да не се смеси?

При мен течността е безцветна в казанчето с някакви утайки.Не е зелена или червена със сигурност,на отризателни температури седи гъсто като боза.

Много ще съм благодарен някой да каже как се източва цялото количество,за което предварително благодаря.

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как пък на една кола преди да дойде в БГ не се случи да мине през свестен сервиз.Има ли въобще колеги,които са си купили колите от Италия или Германия със оригиналната течност?

Щото в повечето случаи хората като видят кафява хидр. течност и си мислят че е синтетична. А тя просто си е оригиналната, ама баш оригиналната, с нея е произведена колата :) и е станала такава гняс, че е приела тоя цвят (а се сменя на 2 год.) Аз съм сигурен, че е същия и случая с автора на темата, че и на двете му коли.

Тая течност не е задължително да е оригинална (макар, че е най-добре, естествено), аз например сипах някаква минерална (зелена), покарах няколко дена и после си сипах оригинална, демек, нещо като изплакване направих, че беше станала е такава същата гняс.

А за синтетика или минерална, няма кво да говорим, те са го написали даже и на казанчето, а пък всеки си знае.

Много е важно като се сменя течността да се продуха с компресор филтърчето на казанчето, че смяната му е много тегава, а има много изревали за помпи заради запушено филтърче. Наскоро пак имаше подобна тема.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като източиш маслото ше го видиш, в ъгъла на казанчето, при маркуча. Бъркаш с подходящ накрайник и го продухваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Каня се тия дни да смена маслото - хидравличното.

Оня ден като беше по-студено -6 -8 градуса ми се стори че в едната посока волана се върти по трудно...леко като че ли законтря...

Като се постопли и се оправи.

Като за начало ще сменя маслото.Не съм го сменял от как съм я купил - 2+г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

стига отстрани на него да пише G002000.

А в спецификацията на това, пише че покрива

http://www.bullseyecarparts.co.uk/category/detail/1-car-maintenance/1-car-maintenance-2-maintenance-fluids/2-maintenance-fluids-3-brake-and-hydraulic-fluid/3-brake-and-hydraulic-fluid-4-hydraulic-fluid/febi-central-hydraulic-fluid-synthetic-1-lt

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Febi 06161 е номера на маслото, което ти трябва. Като заместител е и 06162.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

http://www.ebay.co.uk/itm/370685895123?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Колеги видях че капачката на това Феби е червена но пък номера е S6161 дали е похдодящо за моята колиба ? :respekt: не съм до сменял откакто имам колата .... 2009 :hilezh: а си мисля да го пусна в канала ама ... откъде го точите ? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес тъкмо давах опътване в темата за питанките. Хвърли едно око там, имаче аз точих със спринцовка hilezh.giflaugh.gif

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...