Jump to content

На колко градуса ви се включва перката ?


knopp

Recommended Posts

Здравейте, вчера докато карах из задръстванията забелязах ,че перката за охлажданета на ДВГ се включи малко преди 100 градуса, и изключи малко след 90. До сега не беше стигала до там (през зимния период) а по спомен миналото лято май не ходеше до там.Иначе в движение ми стои на 90 или малко след 90. Колата е 1.8s-NE. Дали датчика включва по късно перката или ме лъже другия за темп. или самото табло? Ващите кога включват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Същата работа и при мен колега - на около 97-98 градуса включва. Като падне на около 90-91, се изключва. според мен не е зле смениш термостата (стига да не си го направил вече). При мен заспа работата след смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и при мен беше така,но се оказа че неми работят бавните убороти след смяна на датчика за перките сичко се нормализира.Вклучва веднага штом мине 91-2 и исклучва на 90.а бързите убороти вклучват на 96-7.така е при едната ми кола купе 1.8и а при др само с едни убороти на перката имам аномали от тази зима и се указа че са от окис на буксите на дачика,показва нереални стоиности. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ABK купе, при мен първата скорост включва на около 92 градуса и изключва като свали на около 90 или съвсем малко под 90. Втората скорост би трябвало да се включва на около 97. До сега обаче не е стигала до това положение да се включи. Двигателя никога не е достига до 100 градуса. Обикновено температурата ми се движи от 90 до 95 и то достига 95-96 само ако почна да вися по светофари прекалено много. Ако колата се движи, седи на 90.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две степени, както и функцията за продължаване на работата на перката при изгасен двигател имат автомобилите с бордови компютри, така че да може да се управлява от някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, мойто АБК беше без борд пък си имаше 2 степени и пускаше перките на угасен мотор.

Градусите и при мен варираха между 92-97-8 някъде. Никога не беше пускала перки, на извънградско по време на движение държеше 90 без да мърдат. Никога не е прегрявала. В началото и се косех, после спрях :)

Редактирано от MeThTiCaL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз съм с грешка, не се управлява от борд.компютър, а от релета и датчици, които пък явно отсъстват при по-старите б3-ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това за скоростите не го знаех :blink: или аз го нямам това или имам проблем , при мен директно се вкл. перките на 96-97 градуса:gruebel: а това да ми работят перките след като е изгасен двигателя го има :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги смятате по 91,2 89,90 и всякви такива междинни стойности не знам :gruebel: Стигнеш ли в средата между деленията на 90 и 100 задължително трябва да ти се пусне перката.Веднага,след което се нормализира работната температура...дали е точно 90 или 89,90 нема как да знаеш по показанията на уреда :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си разбрал правилно написаното от мен имах предвид с 91,2 = 91, 92градуса и 89,90 градуса.

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да може и така да е.Темата за пунктуация е в другия раздел.Нищо лично,но се изразявайте правилно,за да бъдете разбрани правилно :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен първото пускане на перките май липсва .Перката ми се включва на 100 градуса .А това за включването на перките когато е спряла го имаше само един ден .После изчезна,когато напръсках пластинките на датчика със WD 40 .Някава идея къде да човръкна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз съм с една степен. Явно си работи нормално, да дишам спокойно :rolleyes: . Хубаво е да има 2 степени, ама да сменям работещ датчик за това няма смисал.

Благодаря ви за информацията колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На масовите датчици има написани градуси на включване и изключване

1 степен 95-88

2 степен 102-95

при датчици с 1 степн стойностите са като 1 степен на 2 степенния

Показанията на температурата при Б3/4 са толко точни че нее истина

Който го притеснява температурата може да си постави термостат на 82гр и съответно датчик 1 88-81гр, 2 95-88

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С една степен съм и перката тръгва посредата между 90 и следващата чертичка. Ако вярвамен а на уреда е 95 града.

Термостата е бер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ДЗ и перката ми има 1 степен включва се на 95-6 градуса по средата между 90 и 100 градуса мислех си че късно се пуска но като гледам коментарите значи си е наред иначе колата никога не е минавала 90 градуса извънградско даже си седи под 90 постоянно извънградско на 86-87 градуса смених термостата стария беши Велер и не щеше да отваря всеки път и пак Велер сложих и нова помпа за всеки случай Мейли старата Херу беши май оригиналната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...