Jump to content

Спешно! Колко масло събира А2 1.4 16в бензин


sandeto

Recommended Posts

Здравейте колеги вчера сменихме маслото, по каталог на фолксваген на този мотор му дават 3.3литра. при запалване не можа да качи масло до клапаните ,после доляхме останалото и стана общо 4 литра колата е добре сега но на калпавата щека показва под минимум. На миналата смяна си спомням че майсторите бяха наляли над 5 литра но ни се струва че е доста за този мотор. Някакви предположения благодаря предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kategorie : Pkw Marke : Audi Modell : A2 8Z (2000 - 2005) Typ : A2 1.4 (2000 - 2005)    

Alle komprimieren   Alles anzeigen

collapse.gif Motor AUA 1w.gif
F?llmenge : F?llmenge (gesamt) 3,5 Liter   Einsatz : Normal Intervalle : Wechseln 15000 km / 12 Monate Produkte camera.png : Castrol EDGE 5W-30   camera.png : Castrol EDGE 0W-40 A3/B4   camera.png : Castrol EDGE 10W-60   camera.png : Castrol Magnatec 5W-30 C3   camera.png : Castrol Magnatec 5W-40 C3   Einsatz : Verl?ngertes Intervall (max.) Intervalle : Wechseln 30000 km / 24 Monate Produkte camera.png : Castrol EDGE 5W-30

 

 

или 3,5 литра както виждаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи най вероятно щеката не отмерва правилно, но си е филм. А дали тази кола има датчик за ранно известяване при ниско ниво на масло. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 1.4TDI и е същата работа колега, слагал съм и на смяна и 4,5 литра и пак щеката не го хваща, не знам защо се получава така но вече съм се примирил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата събира 3.5 литра, а ако щеката не го хваща, то може и да е сменяна с щека от друга кола и да не стига до долу. На А2-ката щеката е много дълга, защото се намира отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щеката най-вероятно е оригинална, аз такава дълга щека на друга кола не съм виждал!

Не изглежда и да е счупена в долния край макар че където е скалата за отмерване е много малка частта, около 0,5 см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щеката е на място, където лесно се краде, може да са й порастнали крака и да е сменена с каквато е имало под ръка.

И половин сант място заотмерване ми се вижда много малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки на щеката за маслото. Колата е 1.4 бензин. Не знам дали има разлика с щеката на дизелов двигател.

Цялата й дължина е 71см, а в най-горната част има една стрелка, на която пише TOP и тя трябва да бъде от горната страна, когато щеката се постави на място. В средата на щеката на около 25см от върха й има и едно пластмасово топче.

post-1153-0-14063100-1369495995_thumb.jp

post-1153-0-08712200-1369495997_thumb.jp

post-1153-0-96472700-1369495997_thumb.jp

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дизела явно е различна щеката. Моята е с дължина 81 см. и пак не хваща маслото. Пластмасовото топче е на 36 см. от върха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щеката влиза ли "морков" - една оранжева тръбчика закрепена на металната тръба от картера? Ако има, може да е сменян с неподходящ/неоригинален такъв (по-висок) и затова да не хваща нивото на маслото.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да влиза в "морков".  И на щеката, и на "моркова" има щампа на VW i Audi, дали не са подменяни обаче не мога да съм сигурен, ще трябва да видя на някой друго А2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо си купи нов морков - струва 3-4 лева ако си сигурен, че щеката е с необходимата дължина. После ако решиш да го сменяш трябва силно да го натиснеш надолу за да щракне в металната тръба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята Щека това топче е на около 3 см от върха, а самия и връх е пластмасов,но не като този от снимката, до сега съм си мислил че това топче определя максимума на маслото, а относно този морков при мен в металната траба влиза една пластмасова и много често при отмерване изкача от там и ми се е налагало да я наглася.



сега пак се загледах в снимката на колегата и осъзнах какво се случва. Щеката ми е счупена точно от максимума надолу кадето е това пластмасовото за отмерването, а това топче явно може да се мести по щеката защото мойто е най долу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Какво масло трябва да слагам на А2-ка, 1.4 бензин? До момента са ми наливали 15-40 и вече няколко човека ми казват, че ще прецакам двигателя с това масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво масло трябва да слагам на А2-ка, 1.4 бензин? До момента са ми наливали 15-40 и вече няколко човека ми казват, че ще прецакам двигателя с това масло.

Маслото трябва да е със спецификация VW 502 00, тоест 5W40.

Mайка ми кара такава кола с този мотор вече почти 100 000км. и само с такова масло се кара като вискозитет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги, някой може ли да покаже снимка на щеката на А2 1,4 TDI 2000 г. Моята е счупена пластмасовата част отпред, а от известно време ми присветва лампата за ниско ниво на маслото. Засега не съм установил закономерност кога светва лампата. Случвало се е по нагорнище, но се е случвало и на равен път. Доливам по малко масло, но пък ме е страх да не стане много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си една щека направо - не е добре да се заиграваш точно с нивото на маслото защото ще ти излезе много скъпо после ...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва 20-на лева в Порше - сменях на А4/Б7 скоро защото се счупи дръжката отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...