Jump to content

осветление в купето


hristotr

Recommended Posts

Колеги от както купих колата не ми светят плафоните в купето при отваряне на вратите. Не светеше и в багажника, но като отворих плафона се видя, че проводниците са извадени от буксите. Закачих ги и там проработи. Явно е имало някакъв проблем но няма как да питам предишния собственик някаква дама от Италия. Като отворя вратата на шофьора индикаторите на таблото светват но не и плафоните. Дали е проблема в комфорт модула и може ли с диагностика да се пренастрои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плафона има 3 позиционно копче. На една от позициите плафоните не светят при отваряне на вратата. Според мен първо проверете копчето ,но нека някой по запознат с електрониката да каже как става това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте.

За да не отварям нова тема реших да пиша тук. Сменям крушките на интериорното осветление с ЛЕД. Задния плафон е ок , отпред средната дълга лампичка свети, НО страничните две които са кръгли не светят. Четох някъде че трябва да се модифицират заради + и - ,но не разбрах как точно. Ако някой може да обясни?

Също така сенниците също не искат да светнат. Иначе старите крушки си работят ,но с новите не светват както и да ги завъртя. Като ги пробвам на задния плафон работят без проблем.

post-98041-0-81633800-1454519022_thumb.j

post-98041-0-86043900-1454519031_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и да са разменени като завъртя самата лампичка би трябвало да светне. За тези кръглите на централния плафон трябвало някаква модификация но не разбирам какво точно трябва да се направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи диодната крушка ти свети само в централния плафон? А в двата малки диодните не светват /?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, двете малки отстрани не светят . Също и на сенниците като поставя диодните крушки не светят както и да ги въртя. Като върна обикновените крушки светят... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да дадеш по една снимка на оригиналните крушки и на диодните. Обаче да се гледад надписите им?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих в магазин за авто части, там имаха всякакви видове ледчета, и им обясних за моя проблем и се оказа че тези които имам аз няма да станат. Там имаха същите и ми казаха че на някои коли като Волво, БМВ , Ауди не работят. Там също продаваха такива които ще работят, има някаква разлика в + и -. 7 лв за 2 такива крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...