Jump to content

Проблем с мултитроник


vasi8888

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам проблем при задна скорост - като превключа колата тръгва бавно на зад сама, но след 2 метра спира и ако трябва да подам газ за да продължи да върви назад, просто форсира а не тръгва. Все едно съм на неутрална и подавам газ.

Изчетох темите за мултитроник и не видях някой да е обсъждал подобен проблем.

Колата е А4, 2002 г. 1.8Т.

 

Моля, ако някой има конкретни предположения да сподели. На майстор ще се ходи утре или другиден..

Знам, че дисковете за задна са отделно от останалите, та се надявам там да е проблема..

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, но не търся майстор, а мнения.

Смятам, че доста разбирам от коли, въпреки че съм жена и исках да си проверя за налични части и цени, преди да отида на майстор. Такъв имам, но е отпуска.

Иначе винаги си оправям колата веднага щом се появи нещо, но с мултитроника досега не съм имала сблъсък.

Надявах се на мнения и насоки какво да проверявам - да видя различните варианти, които ме очакват като цена, наличност, ще чакам ли за доставка и от къде и т.н., просто да се подготвя.

Жалко, че никой не се включи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мултитроник не се прави от всеки - трябва специализиран сервиз. Там може да се направи диагностика и да се каже с голяма точност колко ще излезе ремонта. В този ред на мисли нямаш много варианти - Порше или специализиран сервиз. С една дума, не става въпрос само за смяна на някакъв чарк в скоростите в обикновен сервиз. За ремонт на мултитроник тук във форума са доволни от сервизите на Мишо и Коко. Прочети отзивите, запознай се що е то мултитроник от темите във форума и какви са му болежките - чак тогава ще ти стане ясно защо получаваш такива отговори и защо никой не се включва с повече информация.

Имай в предвид, че една неправилна диагностика с последващ ремонт водят до голямо „изваждане” след това.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Чела съм доста за мултитроника още когато купувах колата, включително всички теми в този форум и знам, че не е обикновена скоростна кутия.

А за майстори..знам, че трябва специалист и имам такъв..не се съмнявам че препоръчаните тук са много добри, но си имам доверие на моя, който се занимава именно с автомати, включително мултитроник и не смятам да го сменям.

Просто исках да видя дали някой не се е сблъсквал със същия като моя проблем, защото основно се обсъждат придърпания, тропане, проблеми след смяна на масло и т.н., а моя проблем е конкретно със задна скорост. При директна нямам никакъв проблем нито при тръгване, нито при движение.

Както написах в началото, дисковете за задна са отделно от останалите, така че може би няма да е нужен цялостен ремонт. Втория вариант е да е електрониката.

 

Явно ще си чакам майстора за да разбера повече и ще драсна тук за инфо на следващия закъсал така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе аз като кормилджия човек карах малко CVT скорости на Б6 .... Няма такова удоволствие ! Дано да минеш леко и да си караш с кеф автомата !

Sended from Iphone 4s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Да му извади компютъра на мултитроника да и да го оправи. Слага после нов софтуер и готово. Като цяло след като е толкова добър твоя човек просто можеше да му звъннеш и да ти го каже той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,

 

Предварително се извинявам на колежката започнала темата, но тъй като от тази тема пое развитие и моя казус, ще си позволя да го опиша тук :) .

 

Колата е Audi А4 Avant, B6, 1.9 TDI, 2004г., Multitronic.

 

Средата на Януари, 2014 (малко след като започнах да карам колата), направих смяна на маслото и филтъра на мултитроника в Порше Запад. Малко след това (около 2 седмици), се появи проблема - умопомрачително подскачане и придърпване при по-активно (бързо) подаване на газ; например когато при изчакване за ляв завой, някой колега от насрещното движение отстъпи предимство; не става да му се изнасям и завивам половин час! Също, при скоростния лост на "D" и отпускане на спирачката, нищо не се случваше (при липса на наклон). За да потегли колата, трябваше внимателно и плавно да подам газ. Появи се и страничен ефект от придърпването - скъсани и двата тампона на двигателя.

Не забелязах зависимост между температурата на колата и гореописаните ядове. На "R" (задна), нямаше проблеми нито с потеглянето, нито с подскачане и придърпване.

 

След две диагностики на скоростната кутия в Порше Запад (софтуерно + проверка нивото на маслото в кутия), заключението което направиха хората там беше, че няма грешки по кутията и най-вероятно проблема е механичен. Също, казаха че не се занимават с ремонт на скоростни кутии, а подменят с нови. При връщане на старата кутия и след евентуална договорка от тяхна страна с производителя ( ~ 50% отстъпка), вероятната цена би била 4000 лв. Това е само кутията, без труд. Като алтернатива, ме насочиха към някой специализиран сервиз за автоматични трансмисии, и конкретно Джемини 4.

 

В Джемини 4, след разговор по телефона и тестване (кратко шофиране) на колата на място при тях, казаха че принципно не се занимават с ремонт на мултитроник (поради по-скъпите части за този тип кутия), но по изключение биха могли да се ангажират и ориентировъчно крайната цена би могла да достигне 5000лв., в зависимост от това какво открият.

 

Средата на Септември се свързах по телефона с Мишо (http://multitronic-box.com) и му описах проблема. По това време му предстоеше пътуване в чужбина и се разбрахме да се чуем Октомври, след като се върне. При следващото ни чуване по телефона, ме изненада изключително приятно - не само с това, че знаеше кой се обажда и какво сме говорили преди месец, но най-вече с новината, че е поръчал и очаква да получи частите, които ще са нужни. Началото на Ноември дойде моя ред; срещнахме се с Мишо и първото нещо, което направи той бе компютърна диагностика на кутията. Забеляза, че един от показателите на кутията е с притеснително ниска стойност. След което изрази явно недоумение, защо хората не правят адаптация на скоростната кутия като сменят маслото. После ресетна стойностите на кутията, и покара малко колата за да види как се променят параметрите в движение (при натоварване) и направи адаптацията на кутията. Резултата - с около половин час работа, Мишо върна към живот скоростната кутия и тотално преобрази колата ми  :flehan: Бях забравил, че тази кола е способна да си неще гумите :hilezh:

 

Преди около две седмици се срещнахме отново с Мишо за да провери пак параметрите на кутията, за всеки случай. Резултата - по заводски предписания :) . Колата и към момента продължава да се държи изключително добре. Нямам думи да опиша колко съм му благодарен за това което направи. Също, искам да подчертая, че Мишо не ми е взел и един лев! Но, решение на това ще търся при следваща среща с него :)

 

Надявам се, че гореописаните премеждия ще са полезни и за други хора във форума.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да......Мишо е страхотен.   И нашия Multitronic върна към живот преди година:) И не само това, но да не задълбавам....

Да е жив и здрав :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на това че Мишо ми подържа колите си взех последно б8 с мулти .Старата ми б7 отново с мулти я карах 5 години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги,и аз вече съм с B6 1.9tdi  131 multitronik

и според вас на колко км е редно да се сменя маслото на кутията

за да няма проблеми ,моето е сменено преди 30000км но тук маисторите ми

казват за да нямаш проблеми сменяи на 30к ...??? вие какво ще ме посъветвате...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката, колега!  Интересно кой и защо ти препоръчва смяна на 30 000 км!  Може и на 10 000 да го сменяш, нищо лошо няма да се случи :hilezh:

По спецификация маслото в Multitronic кутия се сменя на 60 000 км!   Има си точно определено масло за тая кутия, не си прави експерименти със заместители :)

Ако си запознат в общи линни с принципа на работа на тая кутия, ще се досетиш и без подсказване колко е важна навременната смяна на масло..... както и качеството му!  Разбира се кутията има и външен филтър за маслото, който също се сменя..... и за протокола е доста по-скъп от самото масло! С времето фрикционните дискове се поизносват и отлаганията се натрупват във филтъра...... и т.н.....

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре,а да попитам има ли ралични Мултитроници ...??/

тоест моята ми казаха че е Вариаторна ..какво ще рече това ..2003 г е колата

1.9тди 131кс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мултитроник е търговското наименование на вариаторна кутия при Ауди.

В другите марки вариаторните кутии са с други имена... принципа на действие е един и същи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...