Jump to content

Каква А4 (Б7) да си купя?


Recommended Posts

Колеги, помагайте!!
Разделих се с любимата А4-ка, Б6, 1.8 Т 150 кс, ръчка, с газ! Сега ми предстои покупка на друга кола от нашата марка!
Моля за съвети (без излишни спорове) каква Б7-ца да си взема?!
Бюджета е около 12к!!!!
Моля за предложения. Знам, че един от най-добрите избори е А4 3.0тди куатро, ама май няма да има свестна за тея пари! а и поддръжката и разхода малко ме притесняват да си призная! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от B6 1.8Т на 2.0TDI и то на 4F .....има голяма вероятност вървежа да не ти хареса, но наистина въпросната първа хваща окото.....моя съвет е да търсиш B7 пак 1.8Т за тези пари, може и quattro ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали този мотор 2.0 TDI ....бил проблемен (или поне така ми повтарят няколко човека)???

Съжалявам , че така "от нищо-то" се намесвам в темата. Аз също си търся А4 Б7 до към 12к.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемни са Дюзите щото са на Siemens ама никой от тези дето го препоръчаха му не каза на човека :)

П.с Имаше акция мисля за подмяната им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемни са дюзите, както каза колегата и баланс шафта, което важи и за 140 к.с. варианта. Другите проблемни възли - като на всеки дизел.

Аз бих погледнал и тази, ако куатрото не е задължително: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11398353373062923&slink=7n4gcm

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8Т и 2.0ТФСИ са по-добрият избор отколкото проблемен дизел на незнайни километри...за 2.0Тди съм чел за твърде много проблеми, които не са никак евтини за отстраняване...за справка мнението на колегата ivo marinov, от съседната тема...

 

Слаби места са: пукат глави,проблем с дюзите,проблем с баланс-шавд модула,руциклаж на турбина,ако е заминала,хидравлична рейка ремонт,ако тече,съединител със демпферен маховик и т.н и т.н. / все възли и агрегати,които не са от евтините и ако вземеш изтормозен кош за до 10000 лв.бъди сигурен,че ще се запознаеш отблизо с тези проблеми и парите ще потекат!!!/ това е общо взето колега,не искам да те разочаровам но от форума това са честите проблеми за които са описали колегите.Както е споменал колегате в по-горния пост по добре си увеличи бюджета и търси нещо стойностно.Преценката си е твоя.

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама никой от тези дето го препоръчаха му не каза на човека :)

Колегата Embar84,знае,че дюзите са на Siemens/2.0 TDI BRD/,и то отпреди два дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сивата 2.0TDI изглежда доста свежа...иначе за бензинови няма голям избор....тази черната седана 2.0TFSI е с автомат и куатро и 18-ки и доволно екстри....ксенона сигурно е добавян и можеби нещо от S пакета.... и пише,че е на 180 хиляди и напълно обслужена.....което, ако е вярно трябва да е точно сменен ремък и вероятно водна помпа и други работи, трябва да се пита за фактури и сверка в ПОРШЕ за история....и като цяло за 14200 аз нея бих гледал първа!

Редактирано от borgbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и черната и сивата изглеждат обещаващо!

В последно време прави впечетление повечето коли тъкмо напълно обслужени и пуснати за продажба явно е модерно!

А оказва се че и за повечето напълно обслужвн автомобил е смяна на масло и филтри :)

Личен опит докато се ослушвам сега и аз за B7...,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е разликата между Audi A4 B7 1.8T 150HP и Audi A4 B7 1.8T 163HP ? И двата модела ги има с предно предаване, нали ?

Кой от двата ще препоръчате и защо са толкова редки в България.. особенно ако колата е седан?

 

Имам 17 хиляди.. тоест ще я търся до 16, за да имам хиляда лева за първоначалното обслужване. Стигат ли тези пари за наистина читава и запазена B7 - ца ? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

редки са в България защото няма търсене, иначе разликата е в електрониката и конете и въртящия мо0мент, а за 16 хиляди спокойно може да търсиш такава кола, дори и quattro....и ако няма да газифицираш , то направо и за 2.0T се оглеждай...

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cars.bg/c535149

Като това например.....

Това стои преди да си купя моята, тоест към 2 години, предполагам заради цената... Между другото е американка(ако има значение).

 

Някой гледал ли го е това http://www.mobile.bg/11409912274092521 знам  че е 2.0 TDI, но е доста почерпано като екстри

И на мен ми харесва, а и е с любимия ми цвят. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi A4 B7 (2005 - 2008) - регистрирани проблеми:

1. Ранните 2.0TDIs PD 140S и 170S PD са с балансиращи валове (balancer shafts) с верижно задвижване на помпата на маслото - информация за чести повреди за повреда на веригата. Резултат отказ на маслена помпа и блокирал двигател. Двигатели BLB и BNA;

2. По-късните модели имат шестоъгълен вал, който също е проблем. Маслената помпа се задвижва от балансиращ вал / шестоъгълен вал. След 80к км се забелязва заобляне на върховете на вала, след което имаме отказ на помпата и блокиран двигател;

3. Без балансиращи валове се инсталират в двигатели 2.0 PD - BKD, AZV and BMN (слагат се на Octavia, A3, Golf и различни Seat); При тях също маслената помпа се задвижва от верига, но има известни разлики в технологията, по подобие на стария 1.9 TDI 130ps двигател. CR двигател също е безопасен - без информация за проблеми за посочените двигатели;

4. AVANT - забелязва се ранно износване на втулките на задното окачване. Резултат неравномерна износване на гумите;

5. Модели с Multitronic ECU от 2002 - 2007 коли - чести проблеми, откази;

6. 3.0 TDI V6 quattros - чести проблеми отказ на водна помпа; Загуба на топлина - течността преминава/охлажда EGR клапан;

7. 2.0 TFSI - тежка консумация на масло 1л/2к км;

8. Всички модели VAG с 2.0TDI двигател от 2005, снабдени със Siemens peizo инжектори са предмет на подмяна на инжекторите и ECU. VAG докладват за необходима смяна на Siemens peizo инжектори на двигатели 2.0 TDI BMN 2006 - 2009г

9. DPF - Филтър за твърди частици - често се задръства от качеството на бг горивата;

10. EGR - Клапан за рециркулация на отработените газове- информация за проблеми;

11. DMF Dual Mass Flywheel - демпферен (двумасов) маховик - скъп при необходимост от смяна.

В заключение основен проблем има при двигателите 2.0 TDI PD - задвижването на маслената помпа, което води до дефектирал двигател и евентуално унищожаване на турбото. Общата стойност на разходите за ремонт биха могли да отпишат колата.

Може би по-добър вариант за дизел остава - 1.9 TDI 116ps, а за бензин 1.8t 163ps. Колегите да се изкажат.

Редактирано от ge2e
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно Пасата, но зависи кой какви пружини и амортисьори е поставил и какви гуми са монтирани. Една е возията с 16 цола и друга със 17 и нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че в ситуация на еднакви условия е така по отношение на возия Passat 5.5 > Passat 6 > Audi A4 B7

Редактирано от vasililiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С голфово окачване са последните пасати. И голфово разположение на мотора. :D

Пасат 5.5 е най-близко до ауди - кутии, окачване, мотори, куатро... всичко е почти идентично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...