Jump to content

сваляне на стартер


KUKU

Recommended Posts

Здравейте колеги,

искам да попитам лесно ли се сваля стартера на ауди а4 1,9ТДИ? Трябва ли да се свали компресора на климатика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мисля, че ще трябва да свалиш компресора на климатика за да можеш да го свалиш. Без да му развиваш маркучите разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под генерацията ли се намира? Ако е под нея сигурно ще ми трябва канал за да работя отдолу. А4 1,8 125 к.с. АДР

Филма го играх. Трябва да се разкачи ремъка на компресора и да се свали той самия ( само да увисне на мъркучите за високо налягане) и после всичко е детска игра, ако имаш добри инструменти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да развих го от трите болта дето го държат,но без да откачам климатика и затова неможах да го откача от кабелите. с една дума-нищо. ще трябва да сваля климатика май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kak три болта разви?Стартера се държи на два и без да свалиш компресора е невъзможно. :

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен са три болта. Двадълги при зъбчатката и един къс в задната част при кабелите ,който е завит за блока.

Редактирано от miroslav.it
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Темата е стара, но за да не пускам нова ще пиша направо тук защото въпроса е сходен. Пак за стартера само че на 1.8Т. Също толкова лесно ли е или турбината пречи?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1,8Т стартера не е до турбото,намира се зад и малко по високо от компресора на климатика.Първо трябва да свалиш ремъка на компресора след това и самия компресор от стойката му(мисля че бяха 4 дълги болта) компресора остава да виси на маркучите затова го закачи за нещо.Стартера е с два болта отпред(единия е от горната му страна и се развива малко трудно) и един в задната му част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Все ми се струва, че с удобен инструмент, болтовете на стартера, ще се развият, както и кабелните клеми, но при 1.9 е много неприятен моментът с ваденето отдолу. Размерите на стартера не го позволяват, докато при 1.8 е направо като детска играчка в сравнение с големия и това улеснява много нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Установих, че се сваля супер лесно, за няма и 15 Мин беше долу, но за жалост не ми беше в него проблема.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...