Jump to content

Audi A3 (8P) [АРХИВНА ТЕМА]


Dj example

Recommended Posts

Здравейте и привет на всички!!! Нов съм в форума и откривам много малко информация за А3 (8Р). Затова реших тук да споделям информацията която съм събрал за модела. Ще се радвам ако има колеги които да допулнят темата. Благодаря на всички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя, че модела е супер и на външен вид и, като поведение на пътя.Доста обезшумен, здрав ( окачване ) и изгоден за поддръжка, поради липсата на сложното и скъпо окачване, на А4- ката.Все още възрастта и пробега ми са незначителен, за да коментирам някакви слаби места и прочие за сега е БЕЗПРОБЛЕМЕН, освен, че на предното дясно стъкло ( пасажерското ), не му работи вдигането, когато го напече слънцето :stupid: .Иначе, като цяло перфектни спирачки, също отлично управление, благодарение на Servotronic-a, известни проблеми имаше в снега с него, но така е, когато човек свикне на :) quattro- то B), въпреки системите...Изключително сме доволни от автомобила до сега, почти никакви разходи покрай него, нафтата- само я мирише, без значение с включен или изключен компресор на климатроника, добра тяга при изпреварване и смея да твърдя, че за конете си върви !!!СТРАШНО!!! :dance: , за горене на масло и дум а не може да става.Изключително е комфортна колата ( комфортни седалки в съчетание с подлакътник ) и най- вече страшно АТРАКТИВНА, с този Single frame и дизайнерското решение за разпределение на: тенекия/стъкло -2/3, не знам дали само на мен въздейства така, но, като я гледам, не мога да сваля поглед, някак си, вътрешно ме жегва фейса й, дето имаше едно време една реклама: " ИЗГАРЯЩА СТРАСТ " е т'ва е най- точното описнаие.... :wall::help::D

Колега, дай някоя снимка, разкажи малко, Sportback ли е или нормално двуврато А3 :)

Предлагам в тази тема освен техническа информация и прочие, да споделяме и снимки на автомобилите, за които иде реч нали :stupid:

Поздрави и честито за добрия избор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да споделя една информация относно аудио системата в Audi A3.

022461887-big.jpg?r=0

Снимки на моето А3 ще кача след няколко дни.

И още..

022461888-big.jpg?r=0

022461886-big.jpg?r=0

022461885-big.jpg?r=0

Дано да съм полезен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Sicherheitssystem

2. Audi A3 8P Sportback quattro - задвижване и окачване

3. Sicherheitszelle ( конструкция на купето, на защитната клетка )

4. скисак при A3 8P Sportback

П.П.

Имам сервизна книжка и Owner's manuel, в случай, че на някого са му нужни, мога да скенирам... :)

post-54835-0-81421400-1298658911_thumb.j

post-54835-0-04555000-1298659374_thumb.j

post-54835-0-81656500-1298659487_thumb.j

post-54835-0-50522700-1298659509_thumb.j

Редактирано от Holz_8885
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки на моето А3

022539767-big.jpg?r=0

022539764-big.jpg?r=0

022539762-big.jpg?r=0

И аз имам всички книги на колата, но ще е добре ако се намери и on-line по-лесно ще е за превод.

Каде мога да кача PDF фаил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май е с немски произход, съдейки по single frame- а с интегрирания номер....

Ето и малко от мен : http://holz.snimka.bg/automobiles/audi-sportback-2007.573890 ( малко по- подробно ) :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега с немски произход е. Доста е лъскава твоята А3-ка. Интериора при мене е същия (салона, волана, табло ...) При мене има забележки по капака (начукан от камъчета) и задната брония (ожулена). Чакам времето да се позатопли и я започвам.. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам го същите козметични проблем при А4- то ( начукан преден капа, все едно съм го гърмял с въздушна пушка и ожулена задна броня, при един неприятен инцидент на паркинг ), майсторите ме посъветваха, да не се занимавам, просто защото след година максимум пак ще се начука отпред, а бронята, все пак се кара и възникването на такива забележки е неизбежно... :)

П.П. а иначе мойта е с БГ произход :hilezh: - Евро Кар- Бургас

Редактирано от Holz_8885
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да проблемът с капака е неизбежен. А междудругото си взех и фарове за мъгла, но трябва също да си взема и ключа за тях, което ще е по- трудната част. Мислех си да ги вържа към стопа за мъгла, но се отказах. Ако дадеш някакъв съвет ще съм благодарен. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен са си част от пакета екстри.Технически не мога да съм ти много полезен, даже ако тябва да съм честен никак :( , та значи те се включват, като включиш поне на габарити и издърпаш превключвателя ( еднократно- включват въпросните фарове за мъгла, на второто издърпване- се включват и задните габарити за мъгла ): 022544454.jpg?r=0 , мисълта ми е, че не е, като при А4- то B5, с бутон на конзолата с климатика и радиото.Предполагам трябва да смениш въртялката и цялата система зад нея.Знам от познат, който разбутва един Голф при тая въпросната джиджафка, че било много пипкава работа ( не невъзможна, но часовникарска ).При мен лично са ползвани един път и само за гъзарийка малко :) и тук възниква въпроса, до колко ще си заслужават главоболията да си разбутваш колата, пък и аз лично съм почитател на фабричния вид и направия, тоест избягвам лично творчество .... :D

Редактирано от Holz_8885
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това ще е изключително интересно и полезно на колегите с A3 8P (въпреки, че май не сме много ).....

- кодове на Climatronic- а .... ( няма инфо за каналите, кой какво е, но предполагам някой ще се препокриват с тези на A4 B5

- скорост на автомобилите, оборудвани с Audi CONCERT II

( друг начин за изкарване на данни от ECU- то е: задържане на първия от бутоните за радиостанциите и едновременно с това пускане на радиото, след което с бутона " TONE " се сменят каналите, докато се стигне до такъв със следните показания, при автомобил в покой " ооо-о.оо "-това е канала за скорост, !!! РАДИОТО ТРЯБВА ДА Е НА РЕЖИМ- РАДИО, А НЕ CD !!! дано да е станало ясно.... :zustimm: )

Редактирано от Holz_8885
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Holz_8885 това са халогените

022616531-big.jpg?r=0

немисля че е много сложно са се поставят, но проблема ми е ключът. Другия вариант е да ги направя с бутон до копчето 'ESP', ако не намерч оригинален ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Имам въпрос относно А3 8P около лекия фейслифт, а именно предната решетка, която става цяла тип "катинар" като при А6 и А8! При 4 вратото Sportback това го има 2004 година още, а при 2-вратките през 06.2005 година като модела е 2006 така се води фейслифт! По обяви и снимки гледам и ме интересува мотора 2.0 TDI 140 к.с. получава изцяло черен капак на мотора от 06.2005 г., а преди това е черно и бяло на мотора! Как да проверя този мотор дали е подобрен (говоря за мотора след 06.2005 година с изцяло черен капак) и е изчистен проблема с пукането на глави и другите му досадни детски болести?

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола фейслифт http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=b4bhxkm2zsny и кола от преди фейслифта http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=v4cowqlwz4wt тук на последната снимка капака на мотора е черно бял, а тези след фейслифта и тези поръчани с DPF филтър капака е изцяло черен дали мотора е изчистен от детски болести?

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор излиза 2003- та с PD и 140 коня ( код: BKD ) от 2006- та серийно се вгражда DPF ( код: BMM ), като клапаните се редуцират от 16 на 8, възможно е при него да се отстранени детските му болежки( въпросният филтър, месните доктори от VW ми казаха да бягам от него, че бил доста солен, а при нафтата в БГ бил нещо, като консуматив :) , въпреки че в книжката на Sportback- a пише, че този филтър се само прочиства по някакъв начин и тук съответно възникна противоречието, дали DPF e приложим в родни условия ).Същата година излиза варианта и със 170 коня, с common rail и DPF и 30 Nm повече ( код: BMN ).Зависи какъв е кода на мотора.Иначе поздравления за избора :) !

Редактирано от Holz_8885
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DPF-a при малките мотори (изключвам новите модели) и аз съм чувал, че бил като консуматив. Е, все пак стотина хиляди км изкарвал. При големите дизели (3.0 и 4.2) обаче не е консуматив. Самите двигатели отделят много малко сажди поради уникалната работа на пиезоинжекторите си и удължават живота на DPF. Реално аз не съм чул, чел, видял някой да сменя такъв филтър при големите мотори. При 2.0tdi обаче съм си писал с един колега от VW, Който каза че е имал проблеми с него още на 110 хил.км на нова кола. Все пак не се знае как и къде е карал колата, но фактите са си факти. 2.0tdi отделя повече твърди частици. DPF-a е скъп за подмяна (3500лв при 3.0tdi). При 2.0 предполагам е по-евтин. Има вариант и да се разкара, но по-добре да е без него.

Кoлкото до A3 (8P) - карал съм 3 такива - 2.0TDI (140) DSG, 1.9TDI (105) и 1.4TSI (125).

Много добър автомобил. Много пипнат, много приятен и дори просторен отпред. В класа си според мен е без конкуренция, но това и по цената се вижда.

Може да се намери и със супер оборудване. Имах голямо желание да си взема такава А3 чисто нова, но не ми стигнаха парите. Хубаво оборудвана с малък двигател (1.4TSI) цифрата бързо удари 55000лв и ме отказа.

Самите двигатели: 2.0TDI DSG - Много мощен. DSG-то му пасва невероятно.

1.9TDI - крайно съм разочарован от този мотор. Не върви, липсва му еластичност и работи като трактор. Прекалено шумен. Въобще не виждам смисъл в него.

1.4TSI - Това е малко бижу. Много приятен за каране. Въобще забравяш каква му е кубатурата. Уникално тих. Карал съм го и на GOLF 5. А3 в сравнение с Голфа ми се видя като по-висш клас.

С две думи: страхотен автомобил е това А3 :hilezh:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не съм съгласен с това, че 1.9 PD е разочароващ :) .Карал съм 2.0 TDI 140 PS. на Sportback с ръчни 6 броя предавки, същия мотор на Golf 5 и като го сравнявам с 105- те коня на 1.9 мисля, че въпреки липсата на 35 коня си върви 6++++ и най- вече ХАРЧИ ПО- МАЛКО, някъде към 1,5 л. при спокойно каране е надолу разхода, а е възможно и по- малко, по FIS данни 1.9 със 100 км./ч. на магистрала харчи точно 3/100, което си е повече от добре.Възможно е липсата на усетена разлика при мен да се е дължала, че двулитровите TDI- та бяха на доста карани автомобили, а моя е все още нов и свеж.

Редактирано от Holz_8885
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз карах чисто нова тестова бройка. Нямаше нищо общо с TSI.

От бучане при набиране не се чуваше звука на радиото :rolleyes:

За разход не знам, не съм имал за цел да засичам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" бучене " ... ;):blink::blink: , това при мен незнайно защо, но го НЯМА B) , а чак да не се чува радиото това вече е абсурдно :) , моя екземпляр е супер безшумен, смея да го сравнявам с Ml 320 CDI '06 ( висок клас кола, с която имам база за сравнение ).Направо съм втрещен от коментара ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам колата под снимката 2.0 TDI-PD 140 к.с без DPF филтър 0ктомври 2006 чисто нова от Еуратек София на 8 километра и да ти кажа че 1.9 TDI-PD 105 к.с. мотора при Октавията е пълна скръб ръмжи повече, защото е с 5 скорости и при висока скорост ужас и въобще не върви, а и купето на Октавия не е токова добре обезшумено като при Ауди все пак Аудито си е премиум ,а Шкодата е по масова кола! Предимството на големия мотор 2.0 е 6-тата скорост и огромния въртящ момент 320 NM и много добре подбраните 5 и 6 скорост!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" бучене " .Направо съм втрещен от коментара ти.

Съжалявам, ако те разочарова коментарът ми, но нямам никакъв интерес да лъжа или да си измислям. Чисто и просто абсолютно безпристрастен коментар на база лични впечатления. Както и да е.

Няма да пиша повече в темата, нямам А3 и никога не съм имал. Каквото знам за тази кола съм го написал.

Поздрави :hilezh:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо да, абсолютно е така, това голямо купе на Octavia- та с 1.9, ще е мъртвец и половина, при теб мисля, големия мотор е задължителен :hilezh: .

Имам един въпрос към по- вещите лица във форума, значи забелязах, че на предните спирачни апарати пише " FS III " с големи букви : 022884480-big.jpg?r=0

:respekt:

въпросът мие: КАКВО ЗНАЧАТ

?

П.п. Извинете ме за тъпия въпрос :hilezh:

Редактирано от Holz_8885
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно вероятно въпросът ми да е сред най- тъпите задавани някога, но какво е това? : 022924797-big.jpg?r=0

външно прилича на радиатор за охлаждане на нещо си...., ама знам ли, не разполагам с богато въображение.Стои отдолу на автомобил Sportback 8P 2007- ми набор, 1.9 TDI, под предната пасажерската седалка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Плюс още един собственик! :2gunsfiring_v1: Имам още някои работи за доизкусуряване! ЕГР клапана нещо си прави въртели, ходовата част реновирана всичко необходимо сменено плюс лагер на главината на предното ляво колело, всичко -пълен ангренажен комплект, масло, антифриз, спирачна течност, филтри абсолютно всички, водна помпа и още хиляди малки подробности гарнитурки, тампончета, мампончета и маншони също! Скоростната кутия разглобена сменен семеринг, маховика перфектен, съединителя ми даде гаранция майстора поне още 50 000 километра проблеми с него няма да имам и още някакви неща по кутията се смениха имаше едно тупкане на задна изчезна! Ходовата част стана перфектна няма да тупне, няма да тропне супер! Диагностика на компютъра само грешката на EGR клапана отстранява, и после след няколко паления 10-тина светва! В понеделник ще я карам да го свалят чистят и после дано тръгне нормално, но имам чувството, че на колата и има нещо в изпускателната система! Странно свистене от аспуха чувам при спряла кола, като слезна от колата, не от вътре, а отвън, като се наведа отзад на аспуха! И някакъв странен звук от към мотора долу отпред и то само между 50 и 60 километра в час по време на движение независимо дали съм натиснал леко газта или съм отпуснал по инерция, се чува виене(металически звук), няма значение на право ли, на ляво ли, на дясно ли карам! Другото, което е че понякога на светофара притриса съвсем леко, майстора каза, че е запушена дюза и каза да пробвам с добавка сложих REDEX да видим! Някой съвет нещо да ми дадете колата е А3 8Р 2.0 TDI-PD 140 к.с. 2003 накрая! Мотора се тресе също целия като я оставих на майстора се тресеше и сега пак се тресе незнам, в понеделник ще му кажа, нещо да не пропуска ама колко ходих я гледам качена и вдигната във въздуха гледахме, колко хора я гледаха да са пропуснали някой тампон не ми се вярва по мотора! Но мотора самия се тресе! Смея да твърдя, че колата върви и набира нормално! Дайте идеи нещо!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

харесал съм едно A3 8pa Sportback с панорамен покрив, 1,9TDI 105к.с. 5степенна ръчна скоростна кутия. Цена около 19хил , 2005година на 75хил.км. Има ESP, подгрев седалки, следи налягането в гумите, без резервна гума, ксено, халогени, подгрев огледала и пръскалки и т.н. доста добро оборудване всъщност. Колко трябва да очаквам да харчи градско и извънградско. Градско само пикови часове в София. за 40 минути минавам 7 км маршрут. Извънградско карам 100-120км/ч

И да не съм само с въпроси ето Ви малко интересни четива :zustimm:

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?2055604-A3-(8P)-Do-It-Yourself-(DIY)-Frequently-Asked-Questions-(FAQ)-READ-1st

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...