Jump to content

Избор на пералня


Recommended Posts

Всико зависи на какво попаднеш. Мой познат е с Миле и нещо не е особено доволен. Ние сме със Самсунг и напук на първоначалното ми мнение и опити за разубеждаване на жената за купуването на тази пералня, тя си врътка презден в последните 6 години без никакви драми. Да изкара още толкова пък после ще го мислим  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 245
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тези Миелета секънд хенд, където ги хвалите толкова, сравнени с нова Корейска среден клас са като Москвичи. Здраво, пере , но дотам ! Стари са като технология , шумни, за икономия на ток и вода забрави , а не е като и те да не правят проблеми. 90% се събират по улиците от ЕС или от скрапа , прави им се профилактика със съмнително качество и излизат на пазара като "внос от Германия" , където кой знае, кой немски мангал какво е прал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както и да го гледаш си е стара пералня хвърлена на контейнера ,за които никои не внася части и можеш да се окажеш жестоко преебан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, и в двата случая можеш да се окажеш прецакан спор няма. Все пак все още клоня към старата техника създадена от инженери от колкото от новата създадена от маркетингови специалисти образно казано :)

Имам 7-8 годишна  Korting и Перла 05 от 86' която все още работи, макар да не е натоварвана пълноценно последното десетилетие :)

Като изпиране не са нещо особенно, ще ги видя тия Пчелните за какви пари могат да се вземат. Абе и с новото и старото пак опираме до късмета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има опция да си купи нова за по- добра цена от немско или UK, зависи с транспорта колко му излиза. Последното Миле, което си взех е нова прахосмукачка, която е била мостра- "ex-display item". С транспорта дойде на 50% от цената и тук в БГ.

Между другото си купувам за прахосмукачката торбички от UK също, тук са са 15-20% по- скъпи (оригинални, с транспорт до БГ)- wtf?!!? :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези Миелета секънд хенд, където ги хвалите толкова, сравнени с нова Корейска среден клас са като Москвичи. Здраво, пере , но дотам ! Стари са като технология , шумни, за икономия на ток и вода забрави , а не е като и те да не правят проблеми. 90% се събират по улиците от ЕС или от скрапа , прави им се профилактика със съмнително качество и излизат на пазара като "внос от Германия" , където кой знае, кой немски мангал какво е прал...

Теб пък какво ти разбира главата от пране бе хаймана, :lol:  кога за последно си прал ? .. :P

Те открай време си перат с по малко ток, вода и са по безшумни от повечето перални Миеле, перат по хубаво и центрофугират по хубаво (центрофугата им е с турбо  :lol: ),  за това и  открай време 1 Миеле струва колкото 2 Сименса, или колкото 3 Занусита .. :hilezh:

Ако гледаш новите етикети по ел. уредите, само да ти кажа, че новия ми хладилник който е клас А++  харчи повече ток от стария ми руски ЗИЛ, който нямаше никакви класове .. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гледаш новите етикети по ел. уредите, само да ти кажа, че новия ми хладилник който е клас А++  харчи повече ток от стария ми руски ЗИЛ, който нямаше никакви класове .. ;)

Това не мога да го повярвам. Какви са конкретни стойности и колко са големи хладилниците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има опция да си купи нова за по- добра цена от немско или UK, зависи с транспорта колко му излиза. Последното Миле, което си взех е нова прахосмукачка, която е била мостра- "ex-display item". С транспорта дойде на 50% от цената и тук в БГ.

Между другото си купувам за прахосмукачката торбички от UK също, тук са са 15-20% по- скъпи (оригинални, с транспорт до БГ)- wtf?!!? :stupid:

И тук при намаление и малко пазарлък в Техномикс се хващат добри цени.Аз взех от там прахосмукачка и ми направиха ебати и отстъпката.Иначе съм фен на онлайн пазаруването,защото тук направо не уважават парите.Не знам какви маржове залагат,но сигурно хората на запад са по-глупави.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стария Зил е с фреон 12, височина 145см. Номинална мощност 130W. Новия Whirpool с доста по голяма камера височина 187см е 230W. Не може да се сравняват -единия харчи по малко но е с почти двойно по малък обем. При хладилниците във времето компресорите заминават и почват да работят по неефективно. 

По темата за пералните - в клас до 500-600лв втора употреба MIele имат сервиз 2 години гаранция и всичко се ремонтира. След пералня човек трябва да се замисли и за една сушилная-идва зима и дрехите простряни в софийската мъгла ухаят приятно на катун след два дена престой на простора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, и в двата случая можеш да се окажеш прецакан спор няма. Все пак все още клоня към старата техника създадена от инженери от колкото от новата създадена от маркетингови специалисти образно казано :)

Имам 7-8 годишна  Korting и Перла 05 от 86' която все още работи, макар да не е натоварвана пълноценно последното десетилетие :)

Като изпиране не са нещо особенно, ще ги видя тия Пчелните за какви пари могат да се вземат. Абе и с новото и старото пак опираме до късмета :)

Образно казано не си прав изобщо . Мога и 25 годишен Korting  да ти покажа , но това не го прави пералня повече от Перла 05...Самсунг  имат същата технология като пчелна пита, но се нарича  диамантен барабан, всъщност при доста марки го има, не е само Миеле...

 Не знам ако попаднеш на някой "нов внос", където след час в пералнята дрехите започват да миришат на тиня, понеже предния собственик не е чистил филтри никога и е прал с прахове "на промоция", как се решава този въпрос...?

 

Теб пък какво ти разбира главата от пране бе хаймана, :lol:  кога за последно си прал ? .. :P

Те открай време си перат с по малко ток, вода и са по безшумни от повечето перални Миеле, перат по хубаво и центрофугират по хубаво (центрофугата им е с турбо  :lol: ),  за това и  открай време 1 Миеле струва колкото 2 Сименса, или колкото 3 Занусита .. :hilezh:

Ако гледаш новите етикети по ел. уредите, само да ти кажа, че новия ми хладилник който е клас А++  харчи повече ток от стария ми руски ЗИЛ, който нямаше никакви класове .. ;)

От пране нищо не разбирам, но си имам някаква представа от перални...Минали са ми през ръцете долу -горе толкова, колкото на теб коли за последните 5 години. Имам много близък приятел , който работи в завода на Миеле в Германия, както и ползвам отстъпка директно от там , но по друга линия. Моя познат е един от малкото Германци, които работят там, а особено нощните смени, всичко е на черешата ...От всичкото "немско качество " , нито Бош , нито Сименс стават за нещо, а и отдавна не се произвеждат в Германия. Може би високия клас AEG, NEFF  и Miele  държат на някакво качество. Ariston  е съпоставимо с Веко и са пълен жмел и ширпотреба. От всички италиански марки , може би Зануси имат що годе нещо , което става. Хотпойнт също е синоним на проблеми. Дори и като тегло да ги сравняваме, единствено корейците, АЕГ и Миеле си тежат на мястото. Като ниво на шум, пак корейците са най-тихи...

  Не ми се влиза в подробности, понеже ще стане цял ферман, но в общи линии технологиите са доста напред и при прането. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готини, не съм сигурен, че Корейците са най-тихи. Имам ги и двете на разположение - Miele Softtronic W3923, на около 5-6 години, купечно чисто ню от Миле център Москов и най-модното LG DD, което го връчих на майка ми. Миле-то е няколко пъти по-тихо от ЛГ-то (при условие, че не му сложиш в барабана нещо специфично, което да го дебалансира ужасно). На фона на солидността на Милето, ЛГ изглежда като изваден от зрънчо... Логиката на изпиране на Миле също е много по-добра. Изобщо, като с всяко нещо в живота - you get what you paid for.

За сметка на това, в бюджетния клас тези Direct Drive LG-та са вероятно най-доброто, което може да се вземе в диапазона до 1,500 лв. Сименси, АЕГ-та и прочее за мен са пълно разочарование. Ако сега бих избирал пералня - то, изборът ще е между едно от двете - DD LG, ако няма бюджет, или ново Миле, с което ще се кара 20 години, без да те занимава със себе си, па ако ще и от главния дюнерджия на Бавария да е правено  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс, във високия клас Миелето си е добре позиционирано и както казах си държат на качеството, говоря за нови уреди . Никой не казва, че не стават.  LG просто го дадох като пример за технологиите в момента , но разликите са осезаеми, както и цените. Почти всички корейци са с директ-драйв мотори , а високия им клас поне от едно 6-7 години.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен. Не знам дали всички корейци са с DD, сигурно е така щом казваш. Нямам опит с други техни марки, и не искам да имам, освен с LG.

За мен качественото оборудване на тема уреди за бита е супер прост избор - Miele & Kuppersbusch. Други табелки даже не гледам, и никога не ми се е налагало да търся сервиз или гаранционна карта за нещо. В дългосрочен план са абсолютно обосновани като инвестиция.

Правил съм компромиси с неща като AEG, Siemens, Gorenje и тем-подобни, и сравнително бързо отиват в кофата - гори електроника, мотори, компресори, мармалад страшен. Особено с нашия супер скапан ток в БГ. Баща ми го изпуснах веднъж да отиде да пазарува и в техния апартамент се появи абсорбатор Зануси, който го смениха 2 пъти за една година, а на втората му спряха почти всичките джаджи, следва ремонт, който струваше почти колкото целия уред (само он/офф бутона беше 80лв) и шест месеца след това отиде в кофата, щото спря и мотора. За 300-400 лв толкова. И какво се оказва, че за този период си го платил 2 пъти и пак си без уред - трябва да си купиш ПАК. "Благодаря съм" за такъв хардуер.

Дори и човек да няма достатъчно бюджет на разположение, винаги може да се прибегне до някакъв вид разсрочено плащане, или покупка на кредит, което пак е за предпочитане пред това да си късаш нервите с боклуци, като да останеш 2-3-5 дни без хладилник или печка примерно.

Има една много вярна приказка - не съм толкова богат, че да си купувам евтини неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Образно казано не си прав изобщо . Мога и 25 годишен Korting  да ти покажа , но това не го прави пералня повече от Перла 05...

 За кое визираш че не съм прав - теорията ми, за конспиративното ново производство на всякакъв вид техника ?

 

За Кьортинга и Перлата не съм ги сравнявал изобщо пък. Просто споменах, че и двете все още си работят, един вид съм доволен,  това не значи че не искам следващата да е по добра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прав, че клониш към старата техника и тази олдскул носталгия я споделям при колите ,но не и при бялата техника. Лично според мен ,колкото по-често има възможност човек,толкова по-добре да се сменя. С една пералня не бих прал 20 години, като знам в какво се превръща вътре и за каква тиня става въприс в един момент.Същото важи за абсорбатори,хладилници, печки и т.н. Абстрахирайки се от марки,надеждност и качеатво, от чисто хигиенна гледна точка, времето си казва своето.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Новия Whirpool с доста по голяма камера ...

Всъщност ЗИЛ-а каква камера има? Ледарник, дето като го напънат няколко човека на ракия  не може да им смогне на лед.....

С тия нови хладилници  мъжете вече ракията само с лед я пият.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко оффтопик, ама да питам - някой да има впечатление от LG хладилници, в диапазон 600-700лв....Като цяло се чуват добри отзиви... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако отворите казана на пералнята и видите какви лайна има вътре няма да си пуснете прането вътре,камо ли да се замисляте за втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много бъркаш като генарилизираш.

Да, моя бош го залях с Кока Кола на месец експлоатация. Обадих се нагаранционния сервиз, дойдоха и я разхвърляха цялата, за да почистят програматора. Вярвай ми, още тогава казана прилича на г*з.

 

ЕДИТ: Тук минава теста за чистота :hilezh:

 

1452412_10151784886423616_1640697089_n.j

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди около 2 седмици си взех от скапаняците eMag едно Daewoo за 389 лева. Засега съм доволен от самата пералня, върши каквото трябва. Има разни екстрички по нея написани като nano silver и air bubble.

 

Но проблема е че спешно ми трябва съдомиялна свободностояща за мин 12 комплекта (сиреч от големите) в бюджетния диапазон на ценита. Досега имах едно Конелиано но протече окончателно и нямам сили/желание вече да го ремонтирам иначе работи 5 години вече.

 

Така че дайте някакви предложения, Зануси Беко нещо? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прав, че клониш към старата техника и тази олдскул носталгия я споделям при колите ,но не и при бялата техника. Лично според мен ,колкото по-често има възможност човек,толкова по-добре да се сменя. С една пералня не бих прал 20 години, като знам в какво се превръща вътре и за каква тиня става въприс в един момент.Същото важи за абсорбатори,хладилници, печки и т.н. Абстрахирайки се от марки,надеждност и качеатво, от чисто хигиенна гледна точка, времето си казва своето.

Този път схванах твоята гледна точка :) Има логика

 

Затова и се поинтересувах тук във форума, защото все още не съм се ориентирал кое би било по правилно. Всички мнения са интересни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Така че дайте някакви предложения, Зануси Беко нещо? 

Не смея да препоръчам нещо конкретно но аз имам НЕО, среден размер от поне 5 години и работи жеуезно. Всъщност марката е Midea с надпис НЕО а вътре е с испанска електрика и програматор. :nixweiss: 

Купих я за една нова година и спря след второто миене на 1ви януари. Бесен си плюх на отверките и я разфасовах набързо както се оказа и излишно. Тогава ми паднаха очичките като видях какви са частите и че всъщност няма какво да и се повреди. След което прочетох инструкцията в която пише ПРЕЦИЗНО да се нивелира и... готово. Тръгна пущината. Така че понякога китайските стоки могат да донесат приятна изненада. На НЕОто се спрях защото стоеше до едно Зануси което очевидно беше правено в същия завод но на двойна цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди около 2 седмици си взех от скапаняците eMag едно Daewoo за 389 лева. Засега съм доволен от самата пералня, върши каквото трябва. Има разни екстрички по нея написани като nano silver и air bubble.

 

Но проблема е че спешно ми трябва съдомиялна свободностояща за мин 12 комплекта (сиреч от големите) в бюджетния диапазон на ценита. Досега имах едно Конелиано но протече окончателно и нямам сили/желание вече да го ремонтирам иначе работи 5 години вече.

 

Така че дайте някакви предложения, Зануси Беко нещо? 

Вземи си от OLX нов внос с гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблем с НЕО-то, просто тръся някоя изгодна покупка като с пералнята. Но се оказа че пералня може и да намериш за около 400 лева (моята е и 7 кг.) но съдомиялна 12 комплекта под почти 500 лева няма.



Вземи си от OLX нов внос с гаранция.

 Какво по-точно, нещо не изпитвам желание за втора употреба. В технохита има едно AEG на 520 лева бих се прежалил за него ако някой има по-добри отзиви. Иначе Беко-то е с разните му там екстри като промяна нивото на горната кошница и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...