Jump to content

Автомобилни гуми - технически изисквания


Recommended Posts

И какъв е извода?

Гумите са вечни и се карат докато не експлодират по време на движение. Като при мен.

За мен е 100% сигурно че гума над 10 години каквато и да е тя е неизползваема за практическо приложение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 113
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега, струва ми се, че не си наясно с нормативните изисквания на регулираните пазари. В САЩ, ЕС, Русия, (за Япония не знам, но предполагам, че и там е така), за всеки продукт, който има регламентиран срок за изваждане от експлоатация и това е свързано със здравето или безопасността, е абсолютно задължително той да бъде отбелязан или върху него или в съпроводителната документация.

Това че "в повечето държави", обикновено сменят гумите на 3 години не е основание да не се дава срок за изваждане от експлоатация, ако такъв съществува. Това е все едно някой да не слага означение до кога е годно прясното мляко, защото "в повечето бели държави" го изкупуват на втория ден и то не залежава.

С цялото ми уважение, разбирам казуса , не мога да дам точно обяснение, но липсата на такова не трябва да се ползва като оправдание да се ползват 20 годишни динени кори, без значение протектора. Това се опитах да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е извода?

Гумите са вечни и се карат докато не експлодират по време на движение. Като при мен.

За мен е 100% сигурно че гума над 10 години каквато и да е тя е неизползваема за практическо приложение.

Имам доказателство за противното :rolleyes: Ако искаш на по бира? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално говорим за 12+ годишни ....."гуми" bia.gif

По принцип съм чел в други теми ,как 2-3 годишни гуми вече не ставали и такива неща...Иначе съм карал над 10 годишни гуми,които са били в багажника,като резервни и случайно намерих 2 с еднаква шарка.Имам доста опит в шофирането,а като по млад и доста изпълнения съм правил с колите,та мисля,че имам някаква преценка...ами 10+ годишните Мишлен си бяха в пъти по-добри гуми от чисто новите Барум,дето карах преди тях...Не казвам,че не е хубаво човек да си кара с колккото може по-нови гуми,но най-важното е да си усещаш колата и да имаш правила преценка за поведението и,Тогава нито стари гуми,нито поомекнали амортисьори,или каквото и да е,може да е предпоставака за ПТП :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но най-важното е да си усещаш колата и да имаш правила преценка за поведението и,Тогава нито стари гуми,нито поомекнали амортисьори,или каквото и да е,може да е предпоставака за ПТП :bia:/>

Тук въобще не съм съгласен. Всяка техническа неизправност или дребна скатавка е в крайна сметка предпоставка за ПТП. Вярно че не можем да сравним авиацията с коллите но всяка скатавка там се наказва рано или късно. Просто при автомобилите обикновено е късно което води до някаква фалшива за мен увереност в собствените умения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя малко личен опит:

Тъй като стила ми на живот е малко "мечешки" - активен съм през лятото :rolleyes:, зимата навъртам средно към 10 км. на ден (работя доста близо до в къщи). Това са към 1500 км. зимно и още към 8-10 хил. през лятото. Та за да удължа живота на гумите, когато ги сменям на пролет (това се отнася и за летните гуми), преди да ги подредя у мазата ги намазвам обилно с препарат за гуми. Има най-различни спрейове на пазара. През последните няколко години си взимам препарат от една автомивка до нас. Момчетата там са ми приятелчета и ми дават към 250 мл - достатъчно е да се намажат обилно 4 гуми. Така гумата запазва еластичността си по-дълго време, а и се предпазва от напукване в някаква степен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за препарата доказано ли е в някоя лаборатория, че наистина действа по описаният начин ?

Препаратите, които се предлагат по бензиностанциите и магазините са доста марки... Аз си бях харесал два вида, които ползвах (използувам подобни на пролет и есен за гумените уплътнения по вратите и багажника и за маркучите), а този от автомивката го купуват на едро в туби... Протокол от лаборатория няма, но ми се струва, че се отразява добре на гумите.... във всеки случай не вреди... :hilezh:/>/> Чисто субективна преценка, както и времето за смяна на гумите. :rolleyes:

Редактирано от Lord of the Rings
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като всичко правиш по своя собствена преценка, за какво ти е мнението на производителите :rolleyes:/>/> :bia:/>/>

Колега, струва ми се, че не си разбрал, за какво става дума. Именно защото се стремя да правя нещата според изискванията на производителя пуснах темата - дано някой посочи някакви изисквания на производителя по въпроса. В случая се оказва, че производителите на автомобилни гуми просто нямат такива изисквания за предписано изваждане от експлоатация. Или поне, все още никой не е посочил наличието на такова изискване.

Докато не се намерят обективни данни остава да се действа "по преценка". Дали по собствена преценка, или по преценка на "разбирачите"....

Редактирано от Lord of the Rings
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола ако се спазва изискването, когато температурата падне под 7 градуса да се слагат зимни гуми, това значи че е възможно гумата да се кара месец, дори два без да има сняг по пътя, както беше и миналата година... ако си ги пазите за по празниците и 2 седмици от януари и си ги завивате на тъмно лятото може да изкарат и 15 години :) Когато тръгвате работят всякакви системи, когато спирате не е така, днес за пореден път четох 2 теми за "несъобразена" скорост и смърт. Предлагам да се направи тема и всеки да каже с какви гуми кара и да даде СНИМКИ и тази зима всеки съвсем честно и коректно да описва (дано не се случва на никой) ако му се случи някакво поизшествие, защото един приятел кара трета година с едни зимни според него хубави гуми с грайфер и 3 години кара като пич, обаче миналата Якимово - Монтана се въртя в един слънчев ден и се спря в оградата на едни хора с хубавите си гуми. :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,грешно разсъждавате според мен :rotcol: И аз веднъж се завъртях,защото бях само отпред със зимни гуми,а отзад с летни,но мито за миг не съм си помислил,че гумите са виновни.Виновна беше празната ми тиква,че не прецени правилно ситуацията :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората се сърдят и връщат гуми за 12-15 месеца по-стар дот за нови гуми от описаното в сайтовете, а тези с дот на 2 години се продават 60% надолу или докато не дойде някой умник да ги вземе за нови естествено на цена за нови, гумите са краката и опората на колата ви, с различни гуми усещам колата различно стабилна на чист лъскав асфалт при 25 граудуса навън, така че колкото и да говорите, че не зависи от гумите това за мен са пълни глупости и ще кажа всеки да си кара както иска, все едно да карате Юсейн БОлт да тича с изтъркани кецове :) Заради този приоритет който имаме всички за колите си хората ги стържат от пътя и дърветата всеки божи ден, и който казва това с мен не може да се случи е доста заблуден младеж, който винаги ще бъде заплаха за околните. За пореден път инцидент... онзи ден бяхме тръгнали с приятели за белоградчик и се беше обърнал тир, опаката стигаше до един десен завой и ние едва спряхме след него, погледнах назад и се зададе голям Джип или пикал не съм много сигурен, защото се изплаших адски, понеже той не можа да спре върху забележете сух, но много студен път... гумите засвириха 10 метра зад нас и той не знам как се завъртя и мина покрай нас като спря 1 метър пред нашта кола от лявата страна, над 13 метра спирачен път на съвсем сух път... и после ми говорете да не се нервирам на умници, за който гумите са последното нещо, за което биха се тревожили :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че се хваля, но преди малко качих доста голям баир, обилно заледен, 4-ма се пробваха след мен и не успяха. Ако има някой шуменец (там съм в момента), любител на 12-годишните зимни гуми може веднага да ме убеди в качествата им :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните на колите се правят от почти същия материал като гумите. Всеки е виждал стари тампони как се нацепват и стават на камък. Всеки е виждал нацепени гуми . За какви десетилетия експлоатация говорим ? То и на четките за зъби няма срок на експлоатация, но предполагам не ги ползвате по 15 години...

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, все пак темата е доста конкретна - технически изисквания за автомобилните гуми. Във форума има достатъчно теми за гуми където се споделят различни мнения, но това са субективни мнения. Въпроса е за наличие на обективни критерии за смяна на гуми, или за предписани от производителите срокове.

Иначе напълно естествено е, когато човек кара в по-специфични условия да подбере гуми спрямо условията и начина му на каране. Но пък е неправилно да смята, че неговото мнение е истина в последна инстанция....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако производителя ти бе написал, че гумата губи качествата си след 6-тата година, ти щеше ли да смениш 12 годишните гуми с добър грайфер, за по-нови?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е за наличие на обективни критерии за смяна на гуми, или за предписани от производителите срокове.

Еми ние няколко човека ти ги обяснихме критериите, но тогава го искаш документирано. Всеки един трезвомислещ човек знае, че не трябва да кара гума по-стара от 5-6 години. В белите държави няма да видиш кола с 10-годишни гуми (те са по- глупавки от нас :hilezh: )

В Рунъния зимата се кара със 4 зимни гуми, не по стари от 5 години. Много е вероятно догодина да го въведат и при нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ни светни как ще пренабиеш ДОТ :stupid:

По-скоро ще е масова практиката да се трият дотовете както правят тези на Богров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако производителя ти бе написал, че гумата губи качествата си след 6-тата година, ти щеше ли да смениш 12 годишните гуми с добър грайфер, за по-нови?

Определено да. По-старите членове на форума знаят, че си поддържам колата, като стриктно спазвам предписанията на производителя... (а и не само колата).

Еми ние няколко човека ти ги обяснихме критериите, но тогава го искаш документирано. Всеки един трезвомислещ човек знае, че не трябва да кара гума по-стара от 5-6 години. В белите държави няма да видиш кола с 10-годишни гуми (те са по- глупавки от нас :hilezh:/>/> )

В Рунъния зимата се кара със 4 зимни гуми, не по стари от 5 години. Много е вероятно догодина да го въведат и при нас.

Колега, съжалявам, но никой нищо не е обяснил - само се споделят най-различни мнения. По-горе беше дадено мнение на японците - те препоръчват гумите да се сменят на 10 години....

Предполагам, че си от тези "трезвомислещите" и не караш гуми по-стари от 5-6 години. Ами просто сподели, от къде идват именно тези цифри? Защо не задължителна смяна на гума на 4 години.... или на 8 години? Все пак, струва ми се, че "трезвомислещите" не изсмукват цифри от пръста си... :gruebel:/>

Наистина ми е интересно, какво би отговорил, ако някой ти каже, че само малоумен може да кара гуми по-стари от 3 години?

Редактирано от Lord of the Rings
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според производителя гаранцията е срока за експлоатация на гумите. Всяко събитие извън гаранционния срок е за твоя сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено да. По-старите членове на форума знаят, че си поддържам колата, като стриктно спазвам предписанията на производителя... (а и не само колата).

Колега, съжалявам, но никой нищо не е обяснил - само се споделят най-различни мнения. По-горе беше дадено мнение на японците - те препоръчват гумите да се сменят на 10 години....

Предполагам, че си от тези "трезвомислещите" и не караш гуми по-стари от 5-6 години. Ами просто сподели, от къде идват именно тези цифри? Защо не задължителна смяна на гума на 4 години.... или на 8 години? Все пак, струва ми се, че "трезвомислещите" не изсмукват цифри от пръста си... :gruebel:/>/>

Наистина ми е интересно, какво би отговорил, ако някой ти каже, че само малоумен може да кара гуми по-стари от 3 години?

http://www.michelin.bg/tyres/learn-share/buying-guide/when-should-i-change-my-tyres

Ето ти колега, предписание от Мишлен. Обърни внимание на точка 3 и утре отивай в сервиза. И да не забравиш да спазиш указанията на производителя - ръкавички, чантички :hilezh:

Занимавам се с гуми от 10 години, виждал съм всякакви философи и смея да твърдя че си тотално невеж в тази област. И да, сменям си гумите на 3 години (зимните), защото искам да съм безопасен както за себе си, така и за околните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според производителя гаранцията е срока за експлоатация на гумите. Всяко събитие извън гаранционния срок е за твоя сметка.

"Гаранция" и "предписан срок за извеждане от експлоатация" са различни неща....

Ако се използува терминологията от надеждността, става дума за "ресурс при гарантирана безопасност".

http://www.michelin.bg/tyres/learn-share/buying-guide/when-should-i-change-my-tyres

Ето ти колега, предписание от Мишлен. Обърни внимание на точка 3 и утре отивай в сервиза. И да не забравиш да спазиш указанията на производителя - ръкавички, чантички :hilezh:/>/>

Занимавам се с гуми от 10 години, виждал съм всякакви философи и смея да твърдя че си тотално невеж в тази област. И да, сменям си гумите на 3 години (зимните), защото искам да съм безопасен както за себе си, така и за околните.

Много благодаря, това вече е нещо. Все пак не е "предписание" а препоръка.

Ако гумите не са сменяни от 10 години, считано от датата на производство (вижте раздел „Как се разчитат маркировките по гумата?“), Michelin препоръчва като предпазна мярка те да бъдат сменени с нови.

Мисля, че всеки е наясно с разликата между, предписание и препоръка. Например моментите на затягане на болтовете на главата на двигателя, или на притискащите лагери на главините.... не са, препоръчителни, а задължителни (предписани)...

Още повече, че Мишлен е записал и това:

Не е възможно да се определи срока на годност на гумите. Няма значение кога са произведени. Гумите стареят, дори когато не са в експлоатация. Или когато се използват рядко. Живота на гумата се влияе от много фактори: температура, поддръжка, условия на съхранение и употреба, товар, скорост, налягане, както и стил на шофиране. От тези фактори зависи експлоатационния живот на гумите

Явно препоръката за 10 год., според горното, е усреднен параметър.... би могло да се приеме, че в различни ситуации той варира от 8 до 12 год.

Редактирано от Lord of the Rings
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...