Jump to content

Слабо парно. Причини?


Muro_BG

Recommended Posts

Привет!

Имам следния проблем - парното в колата ми (Audi A4 '97, 1.6) е слабо. И по-точно - сега зимата като запаля колата, след десетина митутки се появява някакво парно, но е мноооого слабо. Постепенно малко по малко се засилва, но достига сравнително нормална температура след повече от час. Миналата година имах подобен проблем и промих радиаторчето и имаше значително подобрение и си изкарах зимата нормално. Тази година отново обаче имам същия проблем.

Днес ходих в сервиз и от там ми казаха, че проблемът ми бил в термостата - охлаждал постоянно и затова съм нямал парно. Мен не ми се вярва да е това, защото колата си достига 90 градуса, или поне така ми показва. Когато карам извънградско, си поддържа 75-90 градуса според това как карам (под 75 не пада). Но парното е много слабо.

Та въпросът ми е да давам ли 40 лв. за нов термостат + 50 лв. за труд или проблемът ми е друг?

Ще направя няколко уточнения:

Първо, колата е с климатроник, ако има значение това. Описаното по-горе е при спрян климатик.

Второ, имам антифриз.

Трето, когато пусна да духа само отпред, въздухът, който излиза, си е хладен. Ако изчакам малко и спра духането отпред, в момента в който клапите почнат да се затварят, точно преди да спре духането, излизащият въздух става малко по-топъл. Това ме навежда на някакъв проблем с клапите или електрониката, която ги управлява. Може ли да е това и лесно ли се поправя?

Поздрави и благодаря предварително!

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , тествай климатроника за грешки , ако е проблем в клапите ще покаже някаква грешка !

Пробвай да си обезвъздушиш хубаво системата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сервиза,който си посетил,са те насочили много правилно-имаш проблем с термостата на първо време.При изправен термостат температура 75 градуса изобщо не трябва да виждаш при загряла кола.Моята кове 90 градуса и оттам нататък варира в интервал 90-95 и никога по-малко,както трябва и да бъде.За проба запали колата студена и наблюдавай какво се случва с големия маркуч,който свързва водната помпа с долния край на водния радиатор.При изправен термостат този маркуч трябва да ти стои студен до около 85 градуса и чак тогава постепенно да се загрее до работна температура.Ако загряването му започне веднага или на по-ниска температура,сменяй термостата. :rolleyes:

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 За да бъдем съвсем коректни термостата държи точно 87 градуса. Нито повече нито по малко. Това говорим за чисто нов оригинален термостат. При загряла кола не трябва да пада под 87 градуса , може да се качва до 89,90 градуса, това са показания при абслютно здрав термостат. Забравих това са показания при нормално каране , не при някакъв зъл тормоз. 

Редактирано от KPACEH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сервиза,който си посетил,са те насочили много правилно-имаш проблем с термостата на първо време.При изправен термостат температура 75 градуса изобщо не трябва да виждаш при загряла кола.Моята кове 90 градуса и оттам нататък варира в интервал 90-95 и никога по-малко,както трябва и да бъде.За проба запали колата студена и наблюдавай какво се случва с големия маркуч,който свързва водната помпа с долния край на водния радиатор.При изправен термостат този маркуч трябва да ти стои студен до около 85 градуса и чак тогава постепенно да се загрее до работна температура.Ако загряването му започне веднага или на по-ниска температура,сменяй термостата. :rolleyes:

колега смених 3 темостата щото мислех че е от тях накрая се оказа радияторче обаче сега като я подгона 150 160 и нагоре понякога :bia: ми загрява на 95 и после връща това нормално ли е (иначе ис пазя стария с него си кове 90 градуса и с 200 да я карам не мурда повече ти как мислиш само че мойа е 1.9тди афн+)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наблюдавай какво се случва с големия маркуч,който свързва водната помпа с долния край на водния радиатор.При изправен термостат този маркуч трябва да ти стои студен до около 85 градуса и чак тогава постепенно да се загрее до работна температура

А кога трябва да стопли горният голям маркуч, който влиза в радиатора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за насоките!

И все пак - дори и да имам проблем с термостата, при 75 градуса не би ли трябвало все пак да имам парно? А и като стоя в задръстване, колата достига 90 градуса и пак нямам парно.

rumen1989, според мен това че ти стига до 95 градуса при такова каране не е проблем, щом всички казват, че работната температура е 85-95 градуса. Въпреки това моята кола след достигане на 90 градуса не мръдва повече, дори и като я карам в топлото по баир на 2-ра предавка. Но все пак не съм разбирач, така че питай и други хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж 1во клапата за топло студено дали се затваря тя даже се чува но дали се мести е друг въпрос ако всичко е ок и не е термостат значи е ....

post-31836-1292075362.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за насоките!

И все пак - дори и да имам проблем с термостата, при 75 градуса не би ли трябвало все пак да имам парно? А и като стоя в задръстване, колата достига 90 градуса и пак нямам парно.................................

Както писах и по-горе,на първо време си оправи термостата и си нормализирай температурния режим на колата.Така хем ще намалиш износването на мотора,особено зимата,хем ще си намалиш разхода на гориво.След това,aко парното не се появи,може да се заемеш и с дивия ремонт,за който ти е писал колегата rumen1989.Но пък,ако имаш проблем с някоя от клапите на климатроника,той трябва да ти го изкара,като грешка.Та не е лошо да си прегледаш и записаните грешки. :)

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблемите са няколко. Един с термостат и друг с радиаторчето или клапите на парното. Аз миналата зима не смених термостата и карах така...температурата рядко стигаше 90 гр и предимно беше около 75. Парното ми обаче си беше нормално и си духаше топло още веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в такъв случай ми се струва, че като че ли е добре да се концентрирам върху радиаторчето и върху клапите на парното. И на мен ми се струва логично дори клапанът да поддържа малко по-студена температура, 75 градуса би трябвало да са си предостатъчно за добро парно. Предната ми кола (Опел Астра '92, дизел) почти не излизаше от синята зона и въпреки това парното правеше сауна в купето.

Така или иначе това с клапана ми е много полезна информация и ще я имам предвид. Когато имам възможност, може би ще го сменя. На първо време обаче ще потърся проблема в радиаторчето, тъй като ми се струва, че то е най-решаващо за казуса ми.

Благодаря на всички за помощта. Ще пиша, когато има развитие, за да съм полезен и на други с подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Афтърмаркет термостат на BEHR е около 20-25лв.Смяната му е още 20лв.Тия са ти обявили ебати цифрата.

С какво проми радиаторчето?

Редактирано от T.Todorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах те наще радияторчета са по 35 лева от складовете или 45-50 в магазина няма смисъл да промиване.

аз миналата година и аз се вайках а у дане е радияторче че е голам .... за смяна но уви то беше 4 часа таблото доло и на др ден за 5 горе и топло не се стои вътре.

[ един приятел на една витара 92 93 някаде радияторчето му струва 280 лева и го свалихме носихме го на един калайджия разпои го измиго мн хубаво и го запои пак и всичко си е ок :D ]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

Поразцъках малко колата и ето какво забелязах:

- След около 30 минути работа (независимо дали карам или съм на едно място) при температура навън около -5 градуса, маркучът, който влиза в горната част на предния радиатор (за охлаждането), е горещ, но спокойно може да се държи с ръце. Другият маркуч, който излиза от долната част на радиатора и се разделя на 2, като едната част отива в казанчето с антифриза (или разширителен съд, не знам как му се вика - става въпрос за това, където се долива антифриз), та този маркуч си стои студен.

- Стрелката на таблото в колата си показва малко под 80 градуса.

- Реших да изтегля единия от двата маркуча, които влизат в радиаторчето на парното - изтеглих този, който е от към акумулатора. Идеята ми беше да видя има ли въздух. Самия маркуч отгоре малко преди края си има една дупка, предполагам точно за целта. Изтеглих маркуча до положение, в което почна да сълзи антифриз. Подадох газ и тук беше интересно - очаквах антифризът да потече по-силно, а вместо това той се отдръпна надолу. Тоест явно системата засмуква от този маркуч по-силно, отколкото вкарва през другия. Нормално ли е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах такъв проблем, колата загряваше много бавно до 90 градуса, харчеше като луда

смеих термостата - при ниски температури като сега колата загрява за 15 мин каране, държи се много по добре, и климатроника отоплява мнгоо добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Снощи промих радиаторчето на парното и ето го резултатът:

Днес запалих колата при -3 градуса и след 7-8 минути работа на едно място (докато чистих снега) започна да духа топличко. После след още толкова време шофиране вече имах много приятно парно в колата.

Така че засега се разминах с най-евтиното решение. Дано съм полезен и на други с моя проблем.

Едно уточнение: в сервиза, където направиха промиването, ми казаха, че според тях е слагана добавка против течове. Така че мисля, че може и от нея да ми се случват тези задръствания на радиаторчето, не знам.

Мерси на всички за съветите и весело посрещане на празниците!

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте!

Снощи промих радиаторчето на парното и ето го резултатът:

Днес запалих колата при -3 градуса и след 7-8 минути работа на едно място (докато чистих снега) започна да духа топличко. После след още толкова време шофиране вече имах много приятно парно в колата.

Така че засега се разминах с най-евтиното решение. Дано съм полезен и на други с моя проблем.

Едно уточнение: в сервиза, където направиха промиването, ми казаха, че според тях е слагана добавка против течове. Така че мисля, че може и от нея да ми се случват тези задръствания на радиаторчето, не знам.

Мерси на всички за съветите и весело посрещане на празниците!

Марин

:owned: къде се намира това радиаторче на парното и как се прочиства :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой може ли да ми каже ако е имал същия проблем как го е разрешил

Ауди А3 1,8 двигател, 1996 г. с климатроник съм, лятото никакъв проблем, духа си студено както трябва, но сега откакто са почнали студовете... и в колата си е все студено - недуха парното топло а и то си духа студено. Колата загрява супер бързо до 90 градуса за няма и 10 минути, но дори и половин час да я карам тя си е на 90 градуса а парното духа студено. При запалена кола но на едно място като дам газ в спряло положение и задържа на едни обороти започва леко леко да духа топло, на мръдна ли си малко крака и пак студено. ходи на майстор, няма грешка и видима причина, последен вариант е да се махнело таблото и да се търси причина. Някой има ли идея от какво може да е, за да не се налага сваляне ан таблото.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Според мен ти е запушено радиаторчето на парното и много малка струя вода минава през него. Опитай да го прочистиш с препарати за почистване на радиатори (сода бикарбонат или кислол). Ако не се оправи проблема се налага смяна на радиаторчето. Аз също имам същия проблем и скоро като се покачат температурите малко ще се опитам да го прочистя. Ако не ме чака смяна. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Според мен ти е запушено радиаторчето на парното и много малка струя вода минава през него. Опитай да го прочистиш с препарати за почистване на радиатори (сода бикарбонат или кислол). Ако не се оправи проблема се налага смяна на радиаторчето. Аз също имам същия проблем и скоро като се покачат температурите малко ще се опитам да го прочистя. Ако не ме чака смяна. Успех.

Мерси,

но този момент с пречистването го направиха също и пак нестава. Надявах се да е нещо което може да се оправи без да се налага сваляне на таблото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че без сваляне на табло няма да се разминеш.

За съжаление, операцияца с отпушването рядко дава ефект, ако не и обратното - случва се да разнесе боклуци по системата.

А едно ново радиаторче решава проблема кардинално и задълго.

Ако е от радиаторчето де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда, че май наистина ще се наложи :-(

Благодаря все пак

Някой да може да ми препоръча майстор /ама наистина майстор а не като повчето да направат едно счупат друго/ за сваляне на таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...