Jump to content

Избор на пералня


Recommended Posts

Пералнята у нас сдаде багажа и е време да се купува нова. Понеже не видях скай да е пускалтема затова пускам нова. Коя марка си заслужава в момента, примерно Горенье. Да кажем за 700 лева или подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 245
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Лут ли си веее :blink:

На Скай темата

чети и се образовай и не питай глупости :hilezh:

Редактирано от Schnura
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсачката :hilezh:

Има богато обоснована тема по въпроса.

Накратко- избягвай дисплей и сложна електроника, понеже от ввибрациите се повреждат.

Моята е със сензорни бутони, ЛЕД дисплей и за 2 години проблеми не съм имал.

Лошото е, че колкото по- нова е пералнята, токова по- ширпотреба е качеството.

Заради пустата му гордост, не купих едно Миле на старо, а взех нов Бош, но ако сдаде багажа преди 5- те години гаранция, това ще купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AEG, SIEMENS, BOSCH тези са водещите, гледай да може да прави повече обороти не че ще ги ползваш ама е добре.Има супер перални втора употреба по-добри от тези, които са по 700лв тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛГ или Самсунг . Бош в никакъв случай, защото е един прехвален турски боклук. Там разните Индезити, Аристон, Кенди и т.н., са просто с качеството на Беко и малко по-добре от Нео. Горене са добри при печките. За момента, най-качествените и тихо работещи перални , които съм виждал са първите две, които съм споменал. Дори и като тегло тежат двойно на останалите. Също така хвърли един поглед на Daewoo. Доста голям барабан и много тиха работа. Не си купувай пералня и сушилня наедно. Бош имат добри сушилни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е верно ли съм изпуснал на скай темата. Знаех си, че ще дойде момента да е полезен с безкрайните теми. Мерси, ще разгледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛГ или Самсунг . Бош в никакъв случай, защото е един прехвален турски боклук. Там разните Индезити, Аристон, Кенди и т.н., са просто с качеството на Беко и малко по-добре от Нео. Горене са добри при печките. За момента, най-качествените и тихо работещи перални , които съм виждал са първите две, които съм споменал. Дори и като тегло тежат двойно на останалите. Също така хвърли един поглед на Daewoo. Доста голям барабан и много тиха работа. Не си купувай пералня и сушилня наедно. Бош имат добри сушилни.

А миеле и горенье ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занимавам се с ремонт на перални. Мога да кажа че по здрава пералня от AEG няма. :zustimm:/> Най-малко такива съм правил и то повечето си бяха за смяна на износени четки, помпи за мръсната вода и такива разни консумативи. Но лично аз от технополис и техномаркет няма да си купя защото имах доста случаи на клиенти закупили от там най-различни неща после да си имат големи проблеми и особено с гаранцията. Миеле имат много хубави модели напоследък но са на хубави пари. Зависи какъв ти е бюджета. И един приятелски съвет. Италиански в НИКАКЪВ случай. 80% от тези които ремонтирам са такива и...от тях по-големи боклуци няма просто.

Редактирано от Zdravkicha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз ли не съм достоен за мистрия в този живот (и форум)... ? nixweiss.gif Но съм доволен от Whirlpool... Две такива съм купувал. Едната бе преди 10 години - експлоатирана зверски, другата преди 4 години - изпрала е дъщеря ми от раждането, та и преди това.

Еми, нямам особени забележки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А миеле и горенье ?

Ами Миеле е просто топ качеството. Ако мислиш да си вземеш нещо, което да ползваш следващите 10-15 години, това е марката. Виждал съм такива на по 20 и повече години и хората ги сменят, защото са им омръзнали или просто вече много са остарели, иначе си работят без проблем. Имам и приятел немец, който работи в завода в Германия и той ми е разказвал как се прави всичко, също така работят почти само немци, а не имигранти.

Горенье правят много добри печки и фурни. При пералните в момента не знам как са, но до преди година бяха по-скоро добър среден клас, като почти не предлагаха с капацитет по-голям от 6кг . Това ме подсеща, че е добре да е 7кг с опция за 50%,т.е. да не чакаш да събереш дрехи за цяла пералня когато се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛГ или Самсунг . Бош в никакъв случай, защото е един прехвален турски боклук.

На моята пише мейд ин Джърмани.

Обикновено промоционалните серии в техно- шитните и МЕТРО са от Турция, но и за тях гаранцията е същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам и тука е до късмет. Но поне ще гледам на първо време миеле, аег и горенье. Като харесам няколко ще ги постна в скай стил да одобрите някоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Two weeks of discussions to choose a washing machine? That’s life in the Jobs household. (He opted for Miele in the end, adding, “I got more thrill out of them than I have out of any piece of high tech in years.”)

това е мислел Стив Жобс за пералните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам и тука е до късмет. Но поне ще гледам на първо време миеле, аег и горенье. Като харесам няколко ще ги постна в скай стил да одобрите някоя.

Миеле и Аег са леко над бюджета ти. Особено Миеле, там цените почват от 1500 нагоре. Разгледай Самсунг , наистина са доста добри, нищо че не са утвърдена марка в нашите ширини. С керамичен нагревател са и наистина работят страшно тихо.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електролукс. Предната ми беше такава и сегашната е пак такава и нямам оплаквания с изключение на един скъсан панталон, но има капси по него и се скъса до капсата. Отдавам го на случайност. След това никакви проблеми. И да почерпиш за темата ми после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че са и махнати транспортните болтове и е стъпила на 4те си крака ? По принцип ли говориш всъщност или за конкретен екземпляр, защото аз имам други наблюдения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не видях скай да е пускал тема

:hilezh:/>:hilezh:/>:hilezh:/>

Лут ли си веее blink.gif

:lol:/>:lol:/>:lol:/>

Методи,така и така ще даваш лев,'земи един комбиниран фураж - пералня+сушилня.

Ние взехме ,заради малкия,зимата е много удобно:bia:/>

Вар'янт 2

Миеле - пералня 350лв с 2г гаранция - вечни са

Миеле - сушилня 350-400лв с 2г гаранция

Втора ръка,но са професионални и къртят,ама наистина кочината.

КОнсумацията на ток ,обаче е в космоса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Методи,

Преди 2 месеца занусито вкъщи ме нервира, и го изхвърлих, а на негово място взех Миле.

Разликата е изкъртваща!

Давам ти простичък пример - бели чорапи. Старата, на каквато и да е програма ги вадеше сивкави (около бялото)

Новата - на първото раздаване ги извади като пуканки.

Това с едни и същи препарати, и на горе-долу еднакви програми.

Ако се поразтърсиш ще намериш нещо много читаво мааалко над бюджета ти.

Редактирано от edinak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На занусито ако не му е работил нагревателя е възможно да не е прала добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да го похваля Whirpool-а вече 10 години преживя две квартири и местения. Но да отбележа че става въпрос за горно пълнене и механичен програматор. За тези 10 години веднъж съм я отварял преди 2-3 год защото явно беше спекъл уплътнителя на казана, разглобих понамачках сглобих и воала още е жива. Но си личи че не е Ауди :hilezh: капака горкия прилича на Опелски прагове :hilezh: .

Недостатъка на горното пълнене е най вече тесния отвор на барабана. Иначе доволно шумна но не ми пука като се счупи ще чета и аз темите тук :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...