Jump to content

Проблем с ГНП


waleto

Recommended Posts

Здравейте!

Имам проблем с Ауди А4 1.9TDI 110кс. '97г.

При едно изпреварване на магистралата,колата заби муцуна и от тогава върви само в ниските обороти.Няма никакъв ряз.Това да изпревариш камион или кола е невъзможно.

Ако и подавам плавно газ,колата върви и бавно качва обороти,подам ли рязко газ,Аудито почти не реагира,все едно само съм докоснал педала.По таблото не светят никакви чекове и грешки.

Отидох на диагностика.Това което изписа уреда е механичен проблем на помпата.Обясниха ми,че вътре в нея има нещо като клапа,която е клеясала или нещо от този род.

Всички хора с които се свързах и попитах,казват че помпата се сваля ремонтира се,качва се на стенд и е готова,но никой не дава гаранция.И цена около 1000кинта.Има някакво момче,от Пловдив което след ремонта дава 6 месеца гаранция.

Някак си обаче не ми се ще да давам 1000лева за нещо което никой не може да ми обясни.Нещо подобно ми се случи преди година с една помпа VP44 на Бош!И там се говореха космически суми,а се оказа решение за доста по малко пари!

Тука изчетох доста теми и никъде не срещнах подобен проблем.

Молбата ми е ако може да ме посъветвате,да потвърдите или отхвърлите по горе написаното.Въобще каквото и да напишете ще ми е от полза.

Благодаря за вниманието!

Редактирано от waleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време като сменях съединител ми бяха извадили някво вакуумно маркуче, което отиваше към компютъра на колата и имах същите симптоми. Намира се на един пластмасов тройник зад двигателя. Погледни и при теб да няма няква подобна драма. След като го свързаха обратно, колата си тръгна нормално. :hilezh:

Редактирано от johnny_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кво става установи ли се нещо,пиши че и аз май имам такъв проблем.А да те питам като бачка на тихи обороти нямаш ли чувството че ги мени,вътре обортомера не мърда обаче по самия звук на двигателя????Това на моита го усещам още по-добре като пусна климатика.1.9 тди faselift AVG 110hp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм го проверил,щот не бях в София!

При мен като е студена,няма никаква разлика.А като е топла,при всяко едно палене се форсира сама до 2000об. и след това се нормализира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са те вкарали в некви филми.Тая помпа мисля е VP 37 и я правят ан доста места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето,няма никаква промяна.Проверих и смених маркучетата за който говори колегата.Те влизат в един клапан,който седи закачен за една от въздушните магистрали зад мотора.Колата върви прилично до около 3000 оборота,само при плавно подаване на газта.Ако я натисна рязко, се замисля и тръгва още по-плавно.

Никаква идея нямам.Но ще продължа да чета старите теми.Съветите ви,ще са ми от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пробвал ли си на загрял двигател да излееш 1 шише вода върху помпата и да видиш дали се оправя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пробвал ли си на загрял двигател да излееш 1 шише вода върху помпата и да видиш дали се оправя?

Станич кажи му направо, че ако се оправя е помпен елемент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко не виждам логика,щото тя и студена не върви.Но ще пробвам и ще пиша!То и диагностиката си каза помпен елемент.

Благодаря за съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко не виждам логика,щото тя и студена не върви.Но ще пробвам и ще пиша!То и диагностиката си каза помпен елемент.

Благодаря за съветите!

сега видях че си написал че на студена няма разлика, наистина няма смисъл да пробваш това. Напиши едно лично на колегата дани 94 (има закачена тема) той с сигурност ще ти помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Мисля че може да ти е запушено някое от гърнетата(средно или задно)ако е така колата бъчи муцуната на високи обороти,а работи на ниски.Може да пробваш дали има добро изхождане,или срежи една дупка преди средното гърне и виж дали прави така,ако върви добре с дупка,значи проблема е в гърнетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ваг-ком веднага който разбира ще хване проблема. Показва работи ли този клапан за аванса и много други неща. Електрониката е елементарна ако е от нея което е възможно се оправя без сваляне на помпата. Какви 1000 лева, нещо те пробват дали ще клъвнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах същите проблеми но се оказа че проблема не е гнп нито клапан а от затлачен катализатор,след като го издъних колата заспа-иначе и на мен ми искаха страшнички пари за гнп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах абсолютно същият проблем , оказа се като я качих на компютър че дава грешка в дебитомера, а проблема затова идва от вакум тръбата , има едно съединение което най често се пука от износеност и трябва да го смениш.

Мощността ти се губи при скорост над 130 км/ч или като качи на 3800 оборота нали?

И при мен ставаше същото и по време на движение изключвам двигателя и паля наново на скорост и проблема се оправя.

Просто колата излиза в авариен режим и трябва да рестартираш компютъра на колата като изключиш двигателя.

Повредата струва чисто и просто 2-3 лева колкото е една дебела нова тръба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз имам сходен проблем само че при мен е пълна незнаенка. Става въпрос за Ауди A4 2.5 v6. Мощността постепенно се изгуби като ту върви ту не, по едно време директно спря да върви като под спря имам в предвид че вдига уборотите до 2000 повече не може а максималната скорост която постигаше при това положение беше 120км/ч ( наемаше се по бано и от чист дизел ), при първо палене сутрин отзад правеше лек облак син/бял, но само при парвото палене после не пуши. Отидох в сервиз закачиха го на компютър и момчето от сервиза ми каза че грешката кочто е дали е свързана с ъгъла на впръскване тоест че помпата имала проблем и трябвало да се сменя, но колата беше в движение и реших да изчакам въпреки че се придвижвах като костенурка. 7-8 дена я карах така постепенно сутрин спря да прави облак а савсем леко припушване и на осмия ден се оправи от самосебе си просто тръгна (излетя направо). Въпросът ми е каква е вероятноста да се върне проблемът и какъв би могъл да е ? Щом тръгна надали помпата е за смяна ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам сходен проблем само че при мен е пълна незнаенка. Става въпрос за Ауди A4 2.5 v6. Мощността постепенно се изгуби като ту върви ту не, по едно време директно спря да върви като под спря имам в предвид че вдига уборотите до 2000 повече не може а максималната скорост която постигаше при това положение беше 120км/ч ( наемаше се по бано и от чист дизел ), при първо палене сутрин отзад правеше лек облак син/бял, но само при парвото палене после не пуши. Отидох в сервиз закачиха го на компютър и момчето от сервиза ми каза че грешката кочто е дали е свързана с ъгъла на впръскване тоест че помпата имала проблем и трябвало да се сменя, но колата беше в движение и реших да изчакам въпреки че се придвижвах като костенурка. 7-8 дена я карах така постепенно сутрин спря да прави облак а савсем леко припушване и на осмия ден се оправи от самосебе си просто тръгна (излетя направо). Въпросът ми е каква е вероятноста да се върне проблемът и какъв би могъл да е ? Щом тръгна надали помпата е за смяна ?

Не, според мен, проблемът ти е в дебитомера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да я покарам известно време още и да видя дали ще има пак някаква промяна. Дебитомера преди 25-30 000 км го сменях. Какво друго може да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Здравейте!

Имам проблем с Ауди А4 1.9TDI 110кс. '97г.

При едно изпреварване на магистралата,колата заби муцуна и от тогава върви само в ниските обороти.Няма никакъв ряз.Това да изпревариш камион или кола е невъзможно.

Ако и подавам плавно газ,колата върви и бавно качва обороти,подам ли рязко газ,Аудито почти не реагира,все едно само съм докоснал педала.По таблото не светят никакви чекове и грешки.

Отидох на диагностика.Това което изписа уреда е механичен проблем на помпата.Обясниха ми,че вътре в нея има нещо като клапа,която е клеясала или нещо от този род.

Всички хора с които се свързах и попитах,казват че помпата се сваля ремонтира се,качва се на стенд и е готова,но никой не дава гаранция.И цена около 1000кинта.Има някакво момче,от Пловдив което след ремонта дава 6 месеца гаранция.

Някак си обаче не ми се ще да давам 1000лева за нещо което никой не може да ми обясни.Нещо подобно ми се случи преди година с една помпа VP44 на Бош!И там се говореха космически суми,а се оказа решение за доста по малко пари!

Тука изчетох доста теми и никъде не срещнах подобен проблем.

Молбата ми е ако може да ме посъветвате,да потвърдите или отхвърлите по горе написаното.Въобще каквото и да напишете ще ми е от полза.

Благодаря за вниманието!

ako si ot sofia moga da prepora4am maistor koito samo s tova se zanimava pravi dizelovi pompi namirase v kniajevo ako slo4aino re6i6 pi6i na imeila i1v2o3@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...