Jump to content

фурна и плот за вграждане


Recommended Posts

Предстои ми ремонт в кухня и започнах да сондирам за мнения. в един друг форум видях една конфигурация, която ми се стори интересна с оглед на това че уредите са промоционални в момента, а и ми е в бюджета.

- фурна за вграждане Gorenje BO 5320AX - 499 лв.

- керамичен плот Gorenje ECT 300 AC -299 лв.

приемам всякакви мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих препоръчал да огледаш офертите в Техномикс. Преди 5 години като правих ремонт взех от там фурна и плот за вграждане Горение от серията Ora Ito (ако не бъркам в изписването). Доволни сме от уредите, както и цената на която ги взехме от там тогава. Плотът е с 2 газови и 2 електрически котлона. За 5 години ми се е случвало да пусна електрическите не повече от 2-3 пъти за да си доготвя, понеже ми е свършила газта.

П.с.

Сега видях, че там цената на цитираните уреди е по-висока, което ме учудва ...

Редактирано от nicoldy
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям за Техно-микс! Дават уникални цени и прилични отстъпки.

Вземи си плот с 4- ка котлони- много по- удобен е от този плот.

Аз държах да е обкантен с инокс, че иначе може да го чукнеш неволно по време на готвене и макар да е темперирано стъклото, да стане беля.

Фурната гледай да иам телескопични 'аксесоари', с които изтеглянето на тавите е по- удобно.

Аз бих погледнал предложенията на Бош ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е добре да отидеш на място и да си говориш с продавачите какъв ти е бюджета и какво искаш от уредите и предполагам ще те насочат към най-добрата оферта,поне с мен така стана точно в Зора и съм доволен вече 2г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Техно-микс. Преди половин година купихме от тях всички кухненски уреди и дадоха доста добра цена като за Бош. За фурната не мога да разказвам понеже не съм я ползвал нито веднъж :) Но ако можеш да си увеличиш малко повечко бюджета това е котлона:

http://www.techno-mix.com/product/2783/bosch-pkf-375-n-14-e

Супер са удобни таймерите за автоматично изключване - ако изваряваш вода за бебе по 3 пъти на ден ще ме разбереш :) Слагаш таймера на 10 мин. и го забравяш, иначе преди колко тенджери дадоха фира... И както каза колегата по-горе добре е да има метални кантове, че това стъкло малко да го чукнеш и ще се напука. Също показва и остатъчната топлина на стъклото, та с две думи съм много доволен - за изваряване на вода е перфектен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди два месеца бях пред подобна дилема. Взех Електролукс и не съжалявам - железни са. В Технополис можеш да договориш добри отстъпки. При мен на оборот 3500лв. ми направиха 10%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Техномикс рулират. Само, че си взимай от склада, а не от шоурума, че правят яки отстъпки.

Преди два месеца бях пред подобна дилема. Взех Електролукс и не съжалявам - железни са. В Технополис можеш да договориш добри отстъпки. При мен на оборот 3500лв. ми направиха 10%.

Зависи къде, ние им изсипахме 5 бона и едвам свалиха 5%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко встрани от темата, ама да си кажа, понеже се спомена Електролукс и Технополис. Като си обзавеждахме кухнята имахме и едни ваучери за Технополис. Решихме да ги ползваме като вземем от там комбинирана микровълнова фурна АЕГ Електролукс, подведени по името (имахме една пералня АЕГ, която работи около 30 години преди да се пенсионира, все още функционираща). Та взехме микровълновата която има и грил и конвекция за около 300 лв, по спомени. След 4 дни престой вкъщи за което имаше 2 претопляния и 10тина минути ползване на конвекцията уредът се повреди. Последваха едни разправии с Технополис, като в крайна сметка уреда беше подменен с друг след задействане на случайни връзки. Доколкото разбрах след това името АЕГ било купено от китайци и не е това което беше навремето. От тогава избягвам и АЕГ Електролукс и Технополис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ще е всичко ново то тогава взимаш двоен или единичен котлон индуктивен.Само плюсове за него.Вкраен случай халоген.Фурната гледай пантите на вратите и колкото по тежка/без майтап/ толкова по добре.Има и с вентилатор отгоре за охлаждане на пространството около печката.Каквото и да е със здраве да ги ползвате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. Естествено че с по-голям бюджет могат да се изберат и по-добри неща.

Водещото при моя избор е качеството и до по-малка степен екстрите.

Относно марките - за Горение съм чувал само добри отзиви (дано не е стара слава), а другият ми избор е евентуално Електролукс/АЕГ. Бош-а май е производство главно в Турция и затова съм малко скептичен.

Брой функции на фурната - е сигурно е хубаво да се поглезиш от време на време, но в реални условия сигурно 95% от времето се ползват само 2 програми, даже се замислих за електронния програматор, че май след всяко прекъсване на тока трябва да си свериш часовника, за да си пуснеш фурната. А пък ако през това време е в работен режим, не знам какво се случва при идването на тока - най-вероятно спира да пече :)

Котлона със сензорно управление го предпочитам заради по-лесното почистване, но предполагам че механичното е по-надеждно. Повече от 1 нещо едва ли ще готвя, затова съм се спрял на двойка - пък и по-малко място заема. Ще прочета още малко за индуктивните, че там нямам информация и ще помисля за вариант с кант и екстра таймер.

Дизайна ми харесва на тези модели, а и честно казано със 100 лв. отгоре не виждам какво толкова повече ще получа. Надолу пък като цена сигурно ще сляза драстично от качеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЕГ/Електролукс и Горение за мен не могат да се сравняват с БОШ. Електролукс свалиха качеството на АЕГ, а Горение подържат съизмерими цени на уредите си спрямо тези на Бош, качеството е на ниво, дизайна им е готин, но за човек, който го дразнят малките детайли, се набиват на очи дреболии :hilezh:

Боша не е турски, а полски (повечето домакински уреди), поне всичките уреди без пералянта ми (тя е немска), в ТехноМикс предлагат полски и немски версии на повечето Бош уреди.

Имам абсорбатор Горение и съм повече доволен, отколкото недоволен- както казах, има неизпипани детайли :rolleyes:

П.С. На всички фурни трябва да свериш часовника след спиране на тока

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вратичките визирах Горене новите им са с много тънка ламаринка.Иначе съм с такава отпреди 25год. първите с керамичен плот.Индукционните котлони ами те са последни по разработка-ето реда -глинени с навит външен нагревател=чугунени плочи=бързонагряващи чугунени=стъклокерамични=халоген=индуктивни те са с най висок КПД 90-95% .Газ 85-90%.Работят на принципа на магнитната индукция-високочестотен трансформатор като вторичната намотка е съда и така става интересното.Няма нужда от нагряващ елемент това е самият съд т.е. директно към храната.Електрониката и на най простия котлон е достатъчно добра и се свиква много бързо.Съдовете не са специални е да алуминиевите и неръждаемите нестават.Всички едновремешни чугунени емайлирани съдове стават.Всички фирми вече интегрират в алум.си съдове метални решетки точно поради това ,че индукц.котлони напредват много бързо и са все по евтини.Малко се поувлякох но това си е дълготрайна инвестиция която си заслужава и се изплаща.При 15 степени повече от 7 в реални условия несъм го пускал-за проби да.Слагаш парче 4мм ламарина и почервенява не го пробвай на твоя котлон ако си купиш.Правил съм много експерименти абе мъчил съм ги много здраво = общо взето най добрата технология вкарана в бита.

http://www.gorenje.bg/built_in_appliances/hobs?c=241648

http://technika.bg/product/5368/induktsionen-kotlon-first-austria-5095.html

схема на най разпространения котлон

http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en|bg&u=http://www.scribd.com/doc/39032765/Induction-Cooker-Schematic

обяснение на немски

http://www.herd.josefscholz.de/Induktion/Induktion.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такъв плот. Индукционния плот е уникално бърз и удобен. Има си най-използваемите функции - заключване, индикация за топло, таймер с/без изключване, звуков сигнал. Като работа няма нищо общо с керамичния плот.

Единствения проблем му е намирането на подходящите съдове за него. Подарихме на роднини цяла колекция от тенджери и тигани...:hilezh:

Съвет към тези с новопридобит индукционен плот:

- теста с магнита не винаги е верен. Имахме тенджера с дебело дъно, тежка, магнита лепне та се къса, но плота вика - "Цъ"...

- когато се купуват съдове, задължително се гледат да имат щампа за индукционен плот.

- дори и да има, купувайте с изричната уговорка, че ако не стане на плота - връщате. И такъв случай сме имали... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Метро събират отвсякъде евтинджос <_<

Поне в ТехноМикс турски Бош нямаше, както и в ТехноМаркет/Технополис.

Поне до тук мога да кажа отлични впечатления от всичко Бош, само жената се цупи на ютията, но според мен е предубедена :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилният избор е между AEG и Bosch, но hergestellt in Deutschland.

И двете марки си запазиха Hi-End продукти, произвеждани за търсещата таргет група, с безкомпромисното качество.

Аз лично наскоро си взех точно AEG. Вярно е, че са четирицифрени суми, но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги, ударете по едно рамо с "акъл". Приемам всякакви идеи и предложения. Имаме вече от 7-8 години сигуро керамични котлони на хотпойнт-аристон, общо взето цялата техника ни е такава и нямаме проблеми, но тия котлони направо взимат здравето на жената, съответно и моето. Оплаква се, че гаснат много бързо и не може да се готви, особено ако трябва нещо да се пържи, защото температурата пада. Иначе котлоните си нагряват нормално стават червени и след малко гаснат. Ясно ми е, че има някакви защити и т.н, ама чак пък да създава неудобства при готвенето ми се струва малко досадно. Та въпроса ми е, нормално ли е това, при вас има ли нещо подобно или... ? Чудя се дали да не ги сменя, ама ако пак става така няма да има файда, индукционните предполагам са на същия принцип, а и не ми се купуват нови пособия...  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети менюъла. Аз имам индикация за грешка, ако тръгне да гасне по някава причина. Най- често е F2- достигане на горна граница на безопасен температурен диапазон и светка след 3+ часа ползване на макс. Фурната пък ми се гаси автоматично след 4 часа работа, отново заради някакви европейски изисквания за безопасност. Почти всичките уреди са така. Нека пробва да ползва на предпоследната степен котлоните и да види има ли промяна в поведението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен го дразни това че нагряват на импулси ако не са на макс. мощност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е прецакан (дефектен) термостат или както там се казва нещото, което ги изключва и включва. Имах такава драма с чисто нови котлони, които изключваха прекалено рано и водата едва завираше, да не говорим за по-сериозно готвене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро при мен индикация за грешки няма, а проблема е, че ако го пусна на максимална 9-та степен, котлона става червен, но след известно време гасне и после пак се нагрява, така губи доста температура и си е направо неефективно. При вас като готвите на максимална степен, котлона постоянно ли е червен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gorenje-тo ми включва и изключва на която и да е степен (1 до 9), което смятам че си е напълно нормално, но си изпълнява функциите според очакванията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно значи нормално си работят, няма смисъл да ги сменям... Индукционните до колкото четох май са на същия принцип, само където по-бързо загряват и не можеш да се опариш на тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...