Jump to content

Коя бензиностанция предлага най-качествено дизелово гориво?



Recommended Posts

Съгласен съм с колегата monz.По темата мога да добавя,че за 60 хил км. съм изпробвал всички по-известни вериги бензиностанции,като извода ми за момента е,че със Ви Пауър дизела колата върви най-много.Ромпетрол като вървеж е на второ място.Разхода е еднакъв.

Върви, заради незнайните добавки, които блъскат вътре. Дали това обаче не вреди на мотора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 280
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Днес на бензиностанция Лукойл видях колонка 2 запечатана и 2-3 ма се опитват да отпушат пистолета за нафтата... :respekt:

Т'ва в Благоевград ли ве, в Грамада, на цигарената или някоя от двете на "магистралата"? Баси грубияните, не е истина!

Редактирано от monz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги споделете дали този Ромпетрол Кв. Дружба 1, бул Цветан Лазаров 34 е франчайз както един колега имаше съмнения,понеже ми е на път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги споделете дали този Ромпетрол Кв. Дружба 1, бул Цветан Лазаров 34 е франчайз както един колега имаше съмнения,понеже ми е на път.

Онзи ден заредих оттам, франчайз е вече. Води се на някаква фирма извън София. Дано не о*ерат нафтата и там. Засега съм доволен, върви си прилично :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва в Благоевград ли ве, в Грамада, на цигарената или някоя от двете на "магистралата"? Баси грубияните, не е истина!

не на тая срещу базата излизанего на града от посока цигарена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, кво ново?

Е верно ли? Ми тва че в момента не зареждат от тяхното си гориво което както четем тук всички хвалят.Или поне аз така разбрах :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетролският дизел е много беден на сяра. За дизелите с роторна помпа не е много добре да се кара с такова гориво. Т.е. минуса е по-бързо износване на елементите на нафтовата помпа, плюс е по-дълъг живот на маслото. За по-новите CR и помпа-дюза ЕВРО-5 гориво си е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе... нещо четох лятото, че Ромпетрол са му затворили рафинериите и зимали от Лукойл.. не знам колко я вярно. Лично аз съм сипвал веднъж в Каварна и .... нямам особено впечатление...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно беше обявено, че рафинериите им са затворени до 1-ви ноември. Дотогава са зареждали от Еко. Не намирам информация дали вече си зареждат обектите от тяхното си гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че ше разплетете пътя на горивата преди да дойдат на безиностанциите на всички вериги. А и не е нужно, ако ти харесва някъде-сипваш, ако не-не сипваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инфрмацията, че горивото на Ромпетрол в момента идва от Хеленик Петролеум е с голяма степен на достоверност.

Разлика в горивата на ЕКО и Ромпетрол все пак има, защото ги блендират с различни добавки и процент биодизел.

Аз лично чакам официална информация, че рафинериите са заработили.....такава още няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя тая информация с голяма степен достоверност е от вида- "една жена каза".

Официално е това и от тук натам всичко друго са слухове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя тая информация с голяма степен достоверност е от вида- "една жена каза".

Официално е това и от тук натам всичко друго са слухове.

От информацията, която прочетох (до колкото разбирам английски) ми стана ясно, че от 20 септември до 1 ноември имало профилактика, което от своя страна означава, че вече би трябвало рафинериите им и там каквото още да си работят и да доставят гориво... :) Ако нещо се бъркам някой да ме поправи! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инфрмацията, че горивото на Ромпетрол в момента идва от Хеленик Петролеум е с голяма степен на достоверност.

Разлика в горивата на ЕКО и Ромпетрол все пак има, защото ги блендират с различни добавки и процент биодизел.

Аз лично чакам официална информация, че рафинериите са заработили.....такава още няма!

А би ли казал колко голяма е достоверноста на инфото ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се разгледах из сайта на Ромпетрол и какво да видяя... ЦЪК ... Прави ми впечатление, че липсва Пловдив в списъка (само за него гледах, а може да има и други градове, които да ги няма), а в този, който е дал Коко в началото на темата ЦЪК фигурира? Та въпроса ми е на кое трябва да се вярва, или и двете са вярни просто едната е непълна? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой зареждал ли е от Ромпетрол в Пловдив, който се намира на Коматевско шосе? Мисля да заредя тази седмица от там едно резервоарче и искам да разбера дали сте доволни, ако сте зареждали от там! До колко знам бензиностанцията там не би трябвало да е франчайз нали?

Поздрави! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пробвах нафтата на Ромпетрол и веднага я тествах по един мой маршрут. Ето какъв резултат даде в сравнение с Shell V-power и OMV Premium

Отсечката София - Пловдив ми служи за замерване от доста време. На караулката нулирам борда и заковавам 135-137км/ч на темпомата. Където има ограничения ги спазвам. Не вдигам повече и не падам под ограниченията. При отбивката за Пловдив отчитам показанията. Средната скорост се равнява на около 125км/ч.

Досега четири пъти съм замервал - по два с Шелската и два с ОМВ нафтата. Колата А6 3.0TDI е с 3-4 пасажера и пълен багажник.

Shell V-power - 7,7 литра на 100км.

OMV Premium - 8,5 литра на 100км.

и сега добавям Ромпетрол

Rompetrol Efix - 8,3 литра на 100км.

Тук отчитам, че бяхме 3-ма човека, но без никакъв багаж. Постижение близко до това на ОМВ и далеч от това на Шел. Предполагам, че ако напълня багажника ще даде също към 8,4-8,5 л. като нафтата на ОМВ.

Според мен усещането за вървеж е в полза на Ви пауъра, но няма как да го докажа, така че остава субективен фактор. Но резултатът от отчитането на разхода за мен е красноречив. Точноста на борда съм я установил по друг често ползван от мен маршрут. Всеки път цифрата е една и съща!

Разликата в цената на литър между Efix (2.25лв.) и V-power (2,52лв.) е 27 ст.

София-Пловдив = 120км. Това преизчислено през горните цени и изразходвано гориво прави следното:

Shell V-power - нужни 9,24 литра = 23.28 лв.

Rompetrol Efix - нужни 10,2 литра = 22.95лв.

Незначителна разлика, но остава субективното усещане за повече мощност, което се предполага и от постигането на по-нискък разход на нафтата V-power при едни и същи условия .

Аз лично оставам на Шелската нафта :rolleyes:

Като допълнителни доводи за този избор: Шел са ми доста по-близо и фактът, че карам с тяхната нафта вече над 30000км.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

V-power е логично да е по-качествен сравнено с Ромпетрол. Дори от самата цена се подразбира. Стига да знаеш откъде да си сипеш читав Ви-пауър, щото са немалко случаите на прецакани коли с шелско гориво.

Аз лично на Шел не спирам дори да пусна една вода, само в кризисни ситуации :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Verter,

Как отчиташ фактори като температура, насрещен (попътен) вятър, атмосферно налягане, налягане в гумите и др.

Правилното тестване става така:

A-B-A

Preferred test method for evaluating modifications/driving techniques under "as controlled as possible" conditions. (A) baseline data is gathered immediately before a change; (:) a change is introduced and further data is gathered; (A) the change is immediately removed and additional data is taken again under identical conditions. Identical results in the two "A" stages supports the quality of the "B" data. Without a second "A" data set, "B" data should be viewed more skeptically.

Поздрави,

Редактирано от BADBOY111
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Verter,

Как отчиташ фактори като температура, насрещен (попътен) вятър, атмосферно налягане, налягане в гумите и др.

Ами как - никак. Повечето от изброените фактори не мога да отчета.

Факт е обаче, че ако пътувам София - Карлово по подбалканския път, с една и съща нафта, натоварване на автомобила и скорост, средният разход накрая е един и същ. Не помня даже да се е различавал дори с десета. Това как става?

Разликата не е една , две десети само, а 0,8 л. на сто. Това след четири замервания и сега пето смятам, че си е от горивото.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...