Jump to content

Проект A6 C5 1.8T / IHI VF35


Recommended Posts

Абе и аз нещо такова написах, ама ми изтриха мнението!

Шпекс тази турбина след 1.7 мисля, че прави само жега и 0 коне! Отделно, че ще се разцепи топлата част и ще трябва да я сваляте на две, три и повече части...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IHI на 2 бара........ебааах го да го еба ;) Предполагам става въпрос за турбо от WRC автомобил с цена 7-8000 евро :D А как става фокуса от 2 литра мотор надут с 1.5 бара да се изкарат 383 коня с турбо което със зор прави 350, ей това пък вече хабер си нямам :lol:

:D Хубаво е някой като теб да им го напише, че на мен ми нямат вяра щото съм ламер ;) и четат разни неща по нета дето ги приемат за чиста монета.

Отделно и за пукането на чугуните не вярваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

IHI на 2 бара........ебааах го да го еба :lol: Предполагам става въпрос за турбо от WRC автомобил с цена 7-8000 евро :D А как става фокуса от 2 литра мотор надут с 1.5 бара да се изкарат 383 коня с турбо което със зор прави 350, ей това пък вече хабер си нямам ;)

Знам, че не знаеш. Още бая леб има да рупаш докато разбереш. Но ти предлага друго. Регни се в онзи форум и му напиши, че не му вярваш. Сигурен съм, че яко ще го боли какво мислиш и със сигурност ще си пререже вените.

Иначе и аз не разбирам от какъв зор ми обясняваш на мен, че на някой си не му е реален резултата и няма как да изкара такъв ?!!!!???!?!??

:D Хубаво е някой като теб да им го напише, че на мен ми нямат вяра щото съм ламер ;) и четат разни неща по нета дето ги приемат за чиста монета.

Отделно и за пукането на чугуните не вярваха.

А да тия турбини верно се използват във WRC както по нагоре съм куотнал. Така, че това поне си прав.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От същата тема:

740 injectors, 1.4/5 bar of boost etc. Only slightly higher than yours re hp at similar boost ... see that the IT & AT readings are both the same.

subi1.jpg

subi2.jpg

subi3.jpg

Гледам има и телефон така, че който не вярва може директно да им звънне да си каже.:lol::D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че не знаеш. Още бая леб има да рупаш докато разбереш. Но ти предлага друго. Регни се в онзи форум и му напиши, че не му вярваш. Сигурен съм, че яко ще го боли какво мислиш и със сигурност ще си пререже вените.

Кай честно ?!?!? .....ако трябва да се регвам във всеки един форум за да обяснявам на всеки един превъзбуден тинейджър че много се е омотал, то нямаше да останат форуми без моя регистрация :lol:

Иначе и аз не разбирам от какъв зор ми обясняваш на мен, че на някой си не му е реален резултата и няма как да изкара такъв ?!!!!???!?!??

Обяснявам ти на теб защото ТИ пастна тази глупост за 383те коня, сега рИиш ли ? ;)

Да напише ли нещо келеша директно всички се кланяме и оставаме безмълвни до края на живота си.

Ами по добре така отколкото да пишат глупости като теб, не мислиш ли ? :D

А да тия турбини верно се използват във WRC както по нагоре съм куотнал. Така, че това поне си прав.

Аз съм прав разбира се, НО ти отново не си, общото между IHI турбините които се ползват във WRC и твоето турбо е точно НИЩО....освен името.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От същата тема:.............

...........Гледам има и телефон така, че който не вярва може директно да им звънне да си каже.:lol::D;)

Ай сиктир Ве драги зрители........тез коне се увеличават с всяка изминала минута......от 383 вече станаха 398.........ШПЕКЧО ти верно ли това го приемаш за чиста монета ма маме ? :D

Ти виде ли кво пише на картинките ? Пише маме Est Flywheel Power/Torque......нАш ко значи тва ? Явно незнаШ.....тва значи че в софтуера на ДайноДинамикс динотата има фукнция да си въведеш "manual" т.е РЪЧНО процент загуби и след това софтуера ти вади графика "на вала" т.е ако искаш можеш да си сложиш и 50% загуби т.е тези 398 коня получени с незнаен % загуби автоматично можеш да си ги изкараш и 500 може и 600 според това колко % загуби ще си напишеш............хайде сега питай ги тези "тунерчета" колко са им конете на колелата на ДайноДиманикса и ако съм на кеф ще ти обясня от там нататък как се смята за да получим що годе реални коне на вала а не ИЗВЪНЗЕМНИ както в случая ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Кай честно ?!?!? .....ако трябва да се регвам във всеки един форум за да обяснявам на всеки един превъзбуден тинейджър че много се е омотал, то нямаше да останат форуми без моя регистрация :hilezh:

Самия факт, че си се регнал да се обясняваш говори сам по себе си достатъчно.

Глупост, глупост колко да е глупост като примерно к04 по 300 коня ?

Само на 100 места е написал, че конете на колелата са 303. Като имаме предвид, че колата е 4х4 сам си сметни загубите. Нали ще можеш ?

И е без значение аз в какво вярвам. Ицо попита на колко ги карат тея ихита и му дадох линк и т. н. И пак повтарям не разбирам за какво ми обясняваш на мене, че не са верни тия коне. Или се регни у оня форум и им обясни или звънни директно на телефоните. Мене яко ме боли колко са му реални конете или дали ти или някой друг превъзбуден му вярвате или не.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупост, глупост колко да е глупост като примерно к04 по 300 коня ?

Ами не, 300 коня с К04 ше са ако ги измерим на това дино където са мерили 383 коньовото Субари ;)

Само на 100 места е написал, че конете на колелата са 303. Като имаме предвид, че колата е 4х4 сам си сметни загубите. Нали ще можеш ?

А ти прочети отново темата, току виж си се образовал :flehan: Тези 303 коня на колелата излезе реално че са не повече от 270 ;) Незнам дали си обърнал внимание но на графиката с 383 коня, налягането на турбото в оборотите при които се постига пиковата мощност (~6100) е под 1.3бара, т.е тази кола прави 383 коня с 1.3бара така ли ??? ЕБАСИМУС !!! :blink:

На всичко отгоре другата графика която постна с 398 коня е с турбо доста различно от VF35, защо я постна и нея незнам, според мен трябваше да си избереш някоя графика от същата тема с 500-600 коня и да пльоснеш нея в темата, току виж някой повярвал че и 600 коня стават с VF35 :lol:

И е без значение аз в какво вярвам. Ицо попита на колко ги карат тея ихита и му дадох линк и т. н. И пак повтарям не разбирам за какво ми обясняваш на мене, че не са верни тия коне. Или се регни у оня форум и им обясни или звънни директно на телефоните. Мене яко ме боли колко са му реални конете или дали ти или някой друг превъзбуден му вярвате или не.

Линка ти е калпав бре, тва ти обяснявам аз :hilezh: Човека(собственика на колата от темата) сериозно си мисли че кара 400+ коня Субари с VF35, но просто на диното колата му е показала "едва" 383 коня, пича просто е УБЕДЕН че колата му е 400+.........ами това му се казва ПРЕВЪЗБУДЕН ТИНЕЙДЖЪР.....

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ай честно ?!?!? .....ако трябва да се регвам във всеки един форум за да обяснявам на всеки един превъзбуден тинейджър че много се е омотал, то нямаше да останат форуми без моя регистрация :hilezh:

Ако се регистрираш с тази единствена цел и тук, ще те помоля поне да не използваш язвителния си език по начина, по който това става до сега.

Бъдете разумни, за да не се налага да правите други регистрации.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами не, 300 коня с К04 ше са ако ги измерим на това дино където са мерили 383 коньовото Субари ;)

Кое е по реално според к04 да изкара 380-390 коня на твоето дино или вф35 да изкара 380 коня на друго дино ?

А ти прочети отново темата, току виж си се образовал :blink: Тези 303 коня на колелата излезе реално че са не повече от 270 ;) Незнам дали си обърнал внимание но на графиката с 383 коня, налягането на турбото в оборотите при които се постига пиковата мощност (~6100) е под 1.3бара, т.е тази кола прави 383 коня с 1.3бара така ли ??? ЕБАСИМУС !!! :lol:

На всичко отгоре другата графика която постна с 398 коня е с турбо доста различно от VF35, защо я постна и нея незнам, според мен трябваше да си избереш някоя графика от същата тема с 500-600 коня и да пльоснеш нея в темата, току виж някой повярвал че и 600 коня стават с VF35 :hilezh:

И пак да питам защо ми ги обясняваш на мен тея неща ? Аз само постнах линк към темата за да се информира Ицо. Или се регни там и им обясни или звънни на телефоните. Това за трети път ти го пиша.

Линка ти е калпав бре, тва ти обяснявам аз :flehan: Човека(собственика на колата от темата) сериозно си мисли че кара 400+ коня Субари с VF35, но просто на диното колата му е показала "едва" 383 коня, пича просто е УБЕДЕН че колата му е 400+.........ами това му се казва ПРЕВЪЗБУДЕН ТИНЕЙДЖЪР.....

Нема лошо. след като дава 11-ки нема много значение колко точно коня е. Ако мисли, че е 200 коня и пак дава 11-ки има ли някаква значение ?

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е по реално според к04 да изкара 380-390 коня на твоето дино или вф35 да изкара 380 коня на друго дино ?

Човече ти имаш някакъв проблем с изчисления.....ако визираш колата на Ицо, кажи ми как ги сметна тези 380 коня от неговото К04(което между другото няма нищо общо с другите К04ки) ???

А инак по темата дали са реалистични тези 383 коня с VF35.......

И пак да питам защо ми ги обясняваш на мен тея неща ? Аз само постнах линк към темата за да се информира Ицо.

Ами аз за пореден път ти пиша че темата от линка е леш, това е все едно някой да чете твоята тема и да реши че ти си хаберлия, сеш ли се че това нема как да стане ? :hilezh:

Нема лошо. след като дава 11-ки нема много значение колко точно коня е. Ако мисли, че е 200 коня и пак дава 11-ки има ли някаква значение ?

Още нещо трябва да знаеш......времето на 400м не е показател за мощност, показателя за мощност при стартове на 400м е терминалната скорост, а същата на въпросното Субару е СМЕШНА, беше нещо от рода на 111 мили ако не се лъжа........само да те ориентирам, тук в България 4х4 коли със същата терминална дават 13ки !!!

Ако се регистрираш с тази единствена цел и тук, ще те помоля поне да не използваш язвителния си език по начина, по който това става до сега.

Пич съжалявам но нямам навик да се изразявам като учителка, ако "язвителния" ми език те тревожи, то направо ма банвай няма проблем :flehan:

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич съжалявам но нямам навик да се изразявам като учителка, ако "язвителния" ми език те тревожи, то направо ма банвай няма проблем :)

За момента получаваш само официално предупреждение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента получаваш само официално предупреждение. :)

хаха официално предупреждение....

научете се най-накрая че с такива глупости гоните от форумите хора които могат да са много полезни по темата силов тунинг, и в България не са кой знае колко много....

а модераторите правят всичко възможно да ги изгонят от форумите и да си пишат само лаладжии като нас :)

Редактирано от MK4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже са им вездесъщи едни мега технологии, дето малцина ги знаят, могат да се държат като собственици на крайпътно заведение от средата на 90 те години?

Келеша има скрити над 30 поста, същественото е оставено, както виждаш. Сега, ако на някого му е кеф да доминира с познания (били те псевдо или не) и да си чеша езика, това е друг въпрос.

Видял ли си Uni да пише като собственик на крайпътно заведение!? М?

Аз ви помолих за нещо!

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече ти имаш някакъв проблем с изчисления.....ако визираш колата на Ицо, кажи ми как ги сметна тези 380 коня от неговото К04(което между другото няма нищо общо с другите К04ки) ???

А инак по темата дали са реалистични тези 383 коня с VF35.......

Аз не ги сметнах 380, те ги сметнаха. Няма смисъл да се правиш на сляп. В темата си пише. Аз сметнах 250 най много. С колко мм са по големи перките от к04-015, че викаш няма нищо общо ?

Ами аз за пореден път ти пиша че темата от линка е леш, това е все едно някой да чете твоята тема и да реши че ти си хаберлия, сеш ли се че това нема как да стане ? :)

Аз за пореден път ти пиша, че мен не ме боли и не искам да защитавам онзи. За кой път да ти напиша да му пишеш на него ?

Още нещо трябва да знаеш......времето на 400м не е показател за мощност, показателя за мощност при стартове на 400м е терминалната скорост, а същата на въпросното Субару е СМЕШНА, беше нещо от рода на 111 мили ако не се лъжа........само да те ориентирам, тук в България 4х4 коли със същата терминална дават 13ки !!!

Общо взето България е център на вселената и само тука динотата (твоето) са истински и времената на 400 м са реални. Навсякъде другаде никой нищо не разбира и имат допотопна техника. Ставаш смешен.

научете се най-накрая че с такива глупости гоните от форумите хора които могат да са много полезни по темата силов тунинг, и в България не са кой знае колко много....

а модераторите правят всичко възможно да ги изгонят от форумите и да си пишат само лаладжии като нас :)

Това, че някой от нещо евентуално разбира означава ли че трябва да се държи като селянин ?

Би ли споделил с какво келеша точно е бил полезен в целия раздел за тунинг на ауди.бг ? Най добре с примери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил с какво келеша точно е бил полезен в целия раздел за тунинг на ауди.бг ? Най добре с примери.

Няколко от аудитата в раздела са негово дело. Ради не махай келеша от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко от аудитата в раздела са негово дело. Ради не махай келеша от форума.

Да има си клиенти и както се убеждавам си ги защитава ама това какво общо с писането във форума ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм видял да защитава някакси Цецо в темата му от тунинг раздела, или Ицо. Хората сами го хвалят.

Не съм го видял да е пуснал тема слагам чипове. Така, че няма и меркантилни интереси във форума.

За хихито ти обясни защо се бъркаш с конете. Верно, че му е по остър езика, но гаранция разбира в пъти повече от 99% от усерите във форума.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сметнах 250 най много.

как точно ги сметна 250, като незнаеш как се смятат загуби и Ицо ти го каза и ти даде пример с прости математически уравнения как се смятат загуби попринцип, като никой не визира %, а самият начин за смятане, ама нали ти все разбираш повече и смяташ, много ме кефи как в чуждите теми сереш на воля, а някой като ти каже нещо в твоята тема подскачаш като ощипана госпожичка, бих ползвал друга дума, но както се вижда ще изям бан

С колко мм са по големи перките от к04-015, че викаш няма нищо общо ?

с достатъчно, за да изкара поне 40коня отгоре, като цяло турбото на Ицо е доста по-различно от моето

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ради не махай келеша от форума.

Ако съм искал, това да се е случило много преди днешниия ден. Обективен съм, по принцип. Въпросът е при една насрещна престация какво получаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Отключвам темата по молба на автора й, за да качи снимки в нея.

Ще помоля всички да се въздържат от излишен спам.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минималната разлика между двете турбини:

23072011933.jpg

Някои последни придобивки:

05082011945.jpg

05082011944.jpg

05082011943.jpg

Ето какво се получи на този етап:

sdc16260.jpg

sdc16264.jpg

sdc16266.jpg

sdc16267z.jpg

sdc16277.jpg

sdc16279.jpg

sdc16296.jpg

sdc16298.jpg

sdc16299.jpg

sdc16327.jpg

sdc16401.jpg

sdc16402i.jpg

sdc16406.jpg

sdc16418f.jpg

sdc16421.jpg

Без n75 и с най меката пружина карам. След първите километри турбината няма масло по перките и луфта си е същия. След 2000-3000 км ако нищо не изтече или излети ще я мапна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ай честити ти железа, много прилично изглежда :hilezh:

П.П.

харесва ми, че дебитомера е скрит надолу и не се вижда веднага, при мен е горе и се вижда и много ме дразни

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...