Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Виене на диференциала

• Моля влезте във форума за да отговорите
45 отговора в тази тема

#1 TpaHciMip

TpaHciMip

User

• Members
  • 5 Мнения:
  • Kaра:Audi 80 B3

Публикувано 15 септември 2011 - 08:11

Здравейте колеги. Искам да разбера дали може да се регулира луфта на диференциала на Audi80 B3 защото страшно започна да вие. Най силно се чува когато съм на 5-та скорост и съм над 80км/ч и искам да разбера дали може да е от нещо друго. Благодяря предварително :respekt:

#2 и.николов

и.николов

User

• Members
  • 2124 Мнения:
  • Kaра:AUDI 80 / BMW e46

Публикувано 15 септември 2011 - 09:14

Може да не е само в дифа проблема ,може и лагерите на валовете да са заминали и така или иначе едно отваряне
и ремонт на кутията ще излезе дебело . По добре кутия втора ръка ,с гаранция от продавача че е в добро състояние.
На първо време провери нивото на маслото в твоята кутия .

#3 TpaHciMip

TpaHciMip

User

• Members
  • 5 Мнения:

Публикувано 15 септември 2011 - 12:25

Може да не е само в дифа проблема ,може и лагерите на валовете да са заминали и така или иначе едно отваряне
и ремонт на кутията ще излезе дебело . По добре кутия втора ръка ,с гаранция от продавача че е в добро състояние.
На първо време провери нивото на маслото в твоята кутия .

Малко ме съмнява да е от лагерите защото виенето се чува само когато колата е на скорост и й подадеш газ през останалото време не се чува нищо, а ако беше от лагерите щеше да се чува постоянно когато е в движение, поне аз така ли мисля.

#4 Vaceto

Vaceto

User

• Members
  • 81 Мнения:
  • Kaра:Audi 80

Публикувано 15 септември 2011 - 14:52

Малко ме съмнява да е от лагерите защото виенето се чува само когато колата е на скорост и й подадеш газ през останалото време не се чува нищо, а ако беше от лагерите щеше да се чува постоянно когато е в движение, поне аз така ли мисля.

Здравей колега , моята кутия и тя беше така но виеше постоянно на всички скорости замених я с др. кутия и се оправи всичко , когато отворих старата има два пластмасови диска те бяха износени и аз поразпитах и ми казаха, че е виело от тях . Поради разрушаването на тези дискове си замина и датчика на километража и магнита от които чете информация .

#5 tanuco

tanuco

User

• Members
  • 5035 Мнения:
  • Interests:Стари пачници и млади бамбини :)
  • Kaра:А4 В5 1.6

Публикувано 15 септември 2011 - 16:53

Ако мога да ползвам темата.....моята кутия като я сваляха преди около 45 000 км. за смяна на съединител, видях, че остта й има сериозен луфт. Обаче нямам абсолютно никакъв шум.....Колко ли живот има още и какви ще са ми предстоящите ядове там? Скоро ще сменям пак съединител, защото този е менте и се чудя дали да не сложа и друга кутия.....С АБК мотор съм.

#6 integrale45

integrale45

Антонио

• Members
  • 6585 Мнения:
  • Interests:Аudi RS6 sedan
    Lancia Delta HF Integrale
  • Kaра:Аudi 80 quattro 20V

Публикувано 17 септември 2011 - 11:55

Здравейте колеги. Искам да разбера дали може да се регулира луфта на диференциала на Audi80 B3 защото страшно започна да вие.

1. Има и масло в кутията
2. Като ускоряваш,имаш някакво виене,като си на свободна предавка или поддържаш еднаква скорост,виенето спира,а като пуснеш съединителя и си на предавка има ли виене?

Редактиран от integrale45, 17 септември 2011 - 11:57.

#7 TpaHciMip

TpaHciMip

User

• Members
  • 5 Мнения:

Публикувано 17 септември 2011 - 12:17

1. Има и масло в кутията
2. Като ускоряваш,имаш някакво виене,като си на свободна предавка или поддържаш еднаква скорост,виенето спира,а като пуснеш съединителя и си на предавка има ли виене?

В кутията има масло. Виенето е когато ускорявам и когато съм на предавка. Когато се поддържа една и съща скорост на равен път не се чува виенето или ако се чува е за кратко и изглежда така все едни си обира луфта на диференциала, та за това питам има ли опция да се регулира луфта на диференциала.

#8 николай 77

николай 77

гоуем инат

• Members
  • 1027 Мнения:
  • Interests:и ретро автомобили
  • Kaра:батак

Публикувано 18 септември 2011 - 09:17

При мене също има виене между 60 и 80 км.ч. Чува се единствено на свободна, или на скорост но при отпуснат педал на газта. Като я настъпя съвсем леко, утихва. Дали не са лагери на дифаПубликувано изображение. Мислех отначало, че е от лагерите на главината, смених и двата, но шума си остана, а на моменти е много дразнещ. Кутията има масло, проверявана е. И шума не се чува винаги, когато покарам малко, примерно 20-30 км, чак тогава почва. И дали ако сменя маслото, няма да се оправи. Понеже един път съм сменял кутия с гореописаните симптоми, тая даже не зная какво масло и е наливано.

#9 integrale45

integrale45

Антонио

• Members
  • 6585 Мнения:

Публикувано 18 септември 2011 - 09:25

Може би трябва да има тази възможност.На задните диференциали може да се регулира луфта,но тези с предния диф не съм много запознат,как се регулира пиньона.Дано да направиш центровката,че ако вземеш кутията втора употреба, не знаеш в какво състояние ще бъде.Това не е като да смениш гума 1- 2 пъти.На предишната кола ми се бяха разхлабили болтовете на короната и оттам се получиха едни неприятни звуци

Ако мога да ползвам темата.....моята кутия като я сваляха преди около 45 000 км. за смяна на съединител, видях, че остта й има сериозен луфт.

Трябва да има луфт,само че на знам какво имаш предвид, под сериозен луфт

Още нещо да поптам колегите,като сменяте предавките променя ли се звука на виенето или ,на каквато и предавка да е , той се увеличава,като на автобус Кароза,ако някой се е заслушвал

Редактиран от integrale45, 18 септември 2011 - 09:30.

#10 TpaHciMip

TpaHciMip

User

• Members
  • 5 Мнения:

Публикувано 18 септември 2011 - 16:48

Може би трябва да има тази възможност.На задните диференциали може да се регулира луфта,но тези с предния диф не съм много запознат,как се регулира пиньона.Дано да направиш центровката,че ако вземеш кутията втора употреба, не знаеш в какво състояние ще бъде.Това не е като да смениш гума 1- 2 пъти.На предишната кола ми се бяха разхлабили болтовете на короната и оттам се получиха едни неприятни звуци

Трябва да има луфт,само че на знам какво имаш предвид, под сериозен луфт

Още нещо да поптам колегите,като сменяте предавките променя ли се звука на виенето или ,на каквато и предавка да е , той се увеличава,като на автобус Кароза,ако някой се е заслушвал

Звукът се увеличава с увеличение на скоростта, иначе виенето си е едно и също само се усилва с увеличението на скоростта. Предполагам, че щом има на задните диференциали възможност да се регулира луфта, значи и на предните трябва да може.

#11 spiro73

spiro73

User

• Members
  • 37 Мнения:
  • Kaра:AUDI

Публикувано 18 септември 2011 - 16:57

колега замислял ли си се да не би да вият гумите защото заради виене правих ремонт на зден диференциал а излизе накрая че гумите вият

#12 integrale45

integrale45

Антонио

• Members
  • 6585 Мнения:

Публикувано 18 септември 2011 - 20:56

колега замислял ли си се да не би да вият гумите защото заради виене правих ремонт на зден диференциал а излизе накрая че гумите вият

Викаш,като при лада нива :hilezh: Ами колегата написа по-горе,че като се поддържа една скорост няма виене.Това според мен са симптомите за луфт.Обърни се към http://audibg.com/fo...p?showuser=3781 той може би има някакви наблюдения покрай неговите проекти.

Редактиран от integrale45, 18 септември 2011 - 20:56.

#13 PRILEP

PRILEP

User

• Members
  • 118 Мнения:
  • Interests:да се ровя по двигатели
  • Kaра:AUDI 80 B3 1,8

Публикувано 15 март 2012 - 18:25

Здравейте, колеги! Извинявам се че ползвам чужда тема, но искам само да попитам. Вие ми диференциала (АУДИ 80 B3) на 100% е диференциал. Въпроса ми е ако сменя маслото има ли вероятност да спре да ромоли??? Ромоленето е без значение на скорост, на свободна, с натиснат или пуснат съединител.

#14 alexvan

alexvan

Алекс

• Members
  • 11616 Мнения:
  • Kaра:Audi

Публикувано 15 март 2012 - 20:08

Няма да спре.

#15 PRILEP

PRILEP

User

• Members
  • 118 Мнения:

Публикувано 15 март 2012 - 22:25

Мерси, колега! Забравих да спомена, че отдолу всичко е в масло (от някъде капе), ако му е малко маслото може ли да ромоли от това? Няма ли смяната малко да му удължи живота? Може ли да ме остави някъде по път? Интерестното е, че се усеща по-вече само на грапав(износен) асфалт, ма гладък почти не се чува

#16 alexvan

alexvan

Алекс

• Members
  • 11616 Мнения:

Публикувано 15 март 2012 - 22:36

Измии я отдолу и разбери откъде капе.
А че от различни настилки - от гумите ще е.

#17 m_a_r_t_o

m_a_r_t_o

User

• Members
  • 272 Мнения:
  • Interests:Audi
  • Kaра:ABK Avant/NIVA 1.7i

Публикувано 16 март 2012 - 14:53

Моето АВК вие, когато съм с над 70-80км/ч на 5та и върна газта. Започва едно леко виене като от тролей и в момента, когато подам леко газ утихва. Дали е диф?

#18 connor cane

connor cane

ПРЕВОДАЧ

• Members
  • 4733 Мнения:
  • Kaра:Ауди

Публикувано 16 март 2012 - 16:24

Здравейте, колеги! Извинявам се че ползвам чужда тема, но искам само да попитам. Вие ми диференциала (АУДИ 80 B3) на 100% е диференциал. Въпроса ми е ако сменя маслото има ли вероятност да спре да ромоли??? Ромоленето е без значение на скорост, на свободна, с натиснат или пуснат съединител.

Почти 100% няма да има ефект от смяна на масло, ако вече е започнал да вие.

#19 PRILEP

PRILEP

User

• Members
  • 118 Мнения:

Публикувано 17 март 2012 - 09:54

Мерси, колеги! Все пак днес ще му долея, така или иначе нивото му е малко. После ще пиша какъв е резултата.

m_a_r_t_o не искам да те плаша, но както го описваш, може би и ти си като мен с проблем в дифа. Има малка вероятност да е кутията шом като подадеш газ утихва. Погледни си ивото на маслото, мисля че и ти сис едномазане (диф и кутия) на едно, малко вероятно е да се оправи но все пак има някакви шансове 1:10000, прбваи ако е малко маслото. Успех!

#20 alexvan

alexvan

Алекс

• Members
  • 11616 Мнения:

Публикувано 17 март 2012 - 12:51

Карета може ли да вият?

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg