Към съдържанието

Снимка
- - - - -

горене на масло

• Моля влезте във форума за да отговорите
6 отговора в тази тема

#1 swonsun

swonsun

User

• Members
  • 20 Мнения:
  • Kaра:audi b4 abk

Публикувано 12 февруари 2012 - 20:23

здр ,те днес както си карах извън града забелязах отзад зад мен страшни сини облаци от изгоряло масло,все едно кара след мен некой камаз взех колата от автокъща но беше стояла 4 год.без да е палена даже,но запали от ряз,може ли от толкова седене да са се прецакали гумичките на клапаните,и другото което е защо като махна капачката от която се сипва маслото колата направо гасне,не съм имал такъв случей :gruebel:

#2 veselin velchev

veselin velchev

DBI master

• Audi Club BG Member
  • 4700 Мнения:
  • Interests:коли.........жени.........
  • Kaра:Купе 2.0 16V

Публикувано 12 февруари 2012 - 20:25

Почисти вентилацията на картера.

#3 swonsun

swonsun

User

• Members
  • 20 Мнения:

Публикувано 12 февруари 2012 - 20:26

как по точно,извинявам се за въпроса

#4 pe6oslav

pe6oslav

User

• Members
  • 93 Мнения:
  • Kaра:AUDI - B'4/АBK-94г

Публикувано 12 февруари 2012 - 23:30

Аз бях писал в една подобна тема но след мен никой не отговори.Моето АБК го карам на газ и като махна капачката за маслото не гасне.Но като сваля капачката от там излизат пръски масло.Свалях гофрирания маркуч от дебитомера до дросел клапата и видях че е оплескан целия с масло и дросел клапата също.Та явно тия пръски минават през клапана за картерна вентилация и се засмукват с въздуха и това е едно от местата където ми смуче маслото.

#5 Митака

Митака

АУДИ фен

• Members
  • 5381 Мнения:
  • Interests:Най-различни
  • Kaра:B4 avant quattro AEB

Публикувано 13 февруари 2012 - 01:07

4 години ако не е докосвана колата куп неща може да не са съвсем в ред.
Гумичките на клапаните са бял кахър ако са дали фира, но може и да има залепнали сегменти например.
Пробвай първо с лесните неща, както ти каза Веско почисти картерната вентилация, т.е. свали капака на клапаните, над 4-ти цилиндър на него има решетка през която се вентилира главата-почисти я. След това почисти всички тръби и маркучи, които са на самата картерна вентилация, тръгват от лявата страна на мотора(на блока) от един пластмасов фланец, минава зад глвата и някъде при капака на клапаните се свързват заедно. Така и така ще е свален капака на клапаните, свали разпределителния вал и провери (или по-скоро направо смени) и гумичките на клапаните, струват едва 5-6лв.

#6 biser krustev

biser krustev

User

• Members
  • 391 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2012 - 14:40

ок ще пробвам вариантите

#7 phantom_

phantom_

User

• Members
  • 22 Мнения:
  • Kaра:1.9tdi pd avf

Публикувано 16 февруари 2012 - 08:23

колега също възможен вариант е маслото да е загубило свойствата си,но кАкто казва колегата започни с по лесните работи.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg