Jump to content

Питанки относно А4 B6/B7 - Vol. 1


asenovb

Recommended Posts

Колеги, относно многото теми пускани напоследък относно тeзи модели и по идея темите "Малка питанка относно А6 4Ф" и "Ауди А3(8П)",

реших да направя темата и тук да обсъждаме всичко относно проблеми/решенията им, малки проекти, ъпгрейди и др.

В темата със снимките на нашите А4, това няма как да стане, защото е само за снимки и мнения без тях се трият, въпреки развилата се дискусия напоследък там smile.gif, за това мисля, че темата е една добра алтернатива.

Дано повече потребители с тези модели видят темата и започнат да пишат в нея, за да не е много разхвърлян подфорума и да е по-лесно за търсене.

Ако модераторите преценят, че темата няма да е полезна, нека я изтрият.

bia.gif

Моето първо питане тук ще е за подсветките на визитника и поставката за чаша.

Как мога да ги направя да светят?

Купувам си диодчетата е ясно, но има ли подготовка или трябва да се купуват и буксите, от които се захранват те и кабели и да се търси от къде да се захранят или е само със закупуването им и плъг ин след това?

Същият въпрос бих запитал и би бил приложимн и за подсветката на въздуховодите.

Редактирано от VBI
Заглавие
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички, flehan.gif

Аз пак бих искал да попитам едно нещо около пръскалките.

Като пускам тест през VAG-COM-a за електриката, аларма, мигачи, итн. когато дойде реда на пръскалките те пръскат на магла.

Сега въпроса ми е дали може да се нагласат пръскалките, по някакъв начин през VAG-COM-a, без да се подменят, вместо на струни да пръскат на магла?

Според логиката щом на теста е като магла пръскането би могло да стане...gruebel.gif

Некакви идеи?

Лек ден на всички...

Редактирано от bobi_robi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става, трябва да смениш дюзите със такива от WV или Skoda. Разлика има в самата дюза и няма софтуерен път за промяна на струята.

washerNozzles1.jpg

washerNozzles3.jpg

Според мен имаш проблем с подсветката, защото всичко си свети по дифолт още при Б5 от фейса.

DSC00703.jpg

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз помислих че щом вече пръска като мъгла на диягностиката, би могло и нормално, но уви :)

Не ми се занимава с подмяна, щом не може така ще карам.

Мерси за бързия отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен имаш проблем с подсветката, защото всичко си свети по дифолт още при Б5 от фейса.

Не знам имам ли проблем, но от както я купих не ми свети подсветката на визитника, поставката за чаша и на въздуховодите, а съм виждал на други Б6-ци и за това питам и искам да си го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш лайт пакет и затова не свети ,трябва да си купиш осветлението от някоя морга и да се свърже.Предполагам нямаш и амбиентно осветление на предния плафон и на корите на вратите не би трябвало да ти свети :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам имам ли проблем, но от както я купих не ми свети подсветката на визитника, поставката за чаша и на въздуховодите, а съм виждал на други Б6-ци и за това питам и искам да си го направя.

Това съм го виждал да свети на А6 и на някои В6, предполагам че е въпрос или на поръчка или на ниво на оборудване. На тие на които им светат тие неща, имат осветление и в краката. Може да идва заводско на S-те само. Като идея е добре ако може да се изведе.

Редактирано от bobi_robi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въздоховодите, мисля че всички б6 им светят врътките. Още от фейса на б5 е така. Освен да има б6ци без тази екстра...ама не вярвам. Свали един въздоховод, и виж има ли окабеляване. Ако има - значи нещо ти е прекъснато =)

Подсветките на визитника и на чашката не ти светят, защото го нямаш на колата си, като екстра

Има начин, да се направи:

1 - купуваш чашка и визитник с подсветка и го връзваш и свети

2 - Друг вариант е да си намериш от някой от много магазини за диоди в София СМД диоди, червени. Колко силни решаваш ти сам :) Сваляш капачето на чашката и слагаш диода зад него. Така ще свети червено изображението на чашката (защото то е прозрачно по принцип). Същото упражнение го правиш и с визитника. Понеже знам, че ще ти е трудно да свалиш капачетата напълно здрави (а и то е трудничко), ако решиш да го правиш - кажи, за да ти разкажа по-подробно как става.

Ето така трябва да изглежда монтиран СМД диода, под капачето - http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS-hbtUby8W0zBmpmbHxRb0SQnclmIO-bVJ8F-L_7GBZjTEUHsbzDbZbz754g

И малко обяснения - http://audiforum.us/threads/cup-and-card-holder-light.9469/

more pics here:
http://s629.photobucket.com/albums/uu20/kochmoch/2%20leds/

Успех =)

Сега въпроса ми е дали може да се нагласат пръскалките, по някакъв начин през VAG-COM-a, без да се подменят, вместо на струни да пръскат на магла?

Не, трябва да се сложат други дюзи, които да пръскат на мъгла. Нека, ако някой знае, кои дюзи биха паснали, да каже

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам амбиентно осветление да, а си сетих, че тези светят само с този светлинен пакет, но ми се струва много тегаво да го правя цялото, особенно с осветлението в краката.

Най-лесно ми се струва с подсветките на таблото и на предния плафона. smile.gif

Иначе се сещам от коя морга мога да си го купя hilezh.gifbia.gif

Ако разбера как се свалят въздуховодите, ще го сваля и видя за окабеляване, до тогава ще гадая, но ме съмнява.sad.gif

Поставка за чаша вече си купих с диодче.smile.gif

Трябва да сваля моя визитник и да видя дали има как да му се сложи диод само или трябва нов визитник с опция за диод.

И остава въпросът със свързването.

Благодаря ви колеги за отговорите!

Bobu, теб ще те потърся, ама хайде да свършиш с ремонта, за да свалим интериорните лайсните ,дръжките на вратите и някои други работи.smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The vent just pulls out without taking off any screws, etc. Wrap a cloth around a flat-head screwdriver and pry it out. All louvers etc comes off easily and is easily reversible.
http://www.audizine.com/forum/showthread.php/309931-Dash-air-vent-removal

или http://www.audizine.com/forum/showthread.php/284717-B6-B7-CiM-boost-gauge-DIY

Визитник, имаш два варианта - или да си купиш, или да свалишш капачето и да сложиш плсоки диоди, на принципа на линка, който ти дадох и картинакта :) За окабеляване е хубаво да се използва тънки кабели...възможно е ползването на такива от лан кабел (това ми го каза колегата KPACEH от форума, който в итнерес на истината разбира доста от тези неща и чест му прави преди 1-2 год, че ми обесни и даже му пратих и ми поправи подсветката на пепелника на Б5,без да ми вземе стотинка :respekt: ).

Ако тръгнеш да сваляш капачето на визитника почти на 100% ще му счупим някое зъбче, но след това се слага съвсем малко капчица и нито личи и се държи перфектно.

При диодите, съответно ако не си наясно има две три тънкости, късо краче на диода, дълго краче, съпротивление и съответно сила на светене... е такива неща, които не са сложни, въпреки че ти звучат така :)

На въпросът, откъде да се вземе ток за да свети, най-удачен вариант ми се вижда подсветката долу в пепелника, а и е най-близко май :)

За другото, там лайсни и дръжки, нямаш ядове, драсни едно лично в някъв момент и ще се разберем :)

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не е сложно упражнение и колкото и полезно инфо да даде, никога не съм првил подобно нещо и не бих се наел сам да го правя, така че ми препоръчайте някой, ако знаете да разбира от такива манипулации да ми го направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobu, теб ще те потърся, ама хайде да свършиш с ремонта, за да свалим интериорните лайсните ,дръжките на вратите и някои други работи.smile.gif

Той си пада малко скъпчия да знаеш , щи одере кожата да знаеш.Говори му в марково уиски и млади миски :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално на чашката и визитника има заготовка отзад където да се защипе оригинални диод,Най лесния вариант е да се набавят два оригинални диода със буксичката и кабелче и да се свържат към осветлението на духалките или на предния пепелник.Това със осветлението на краката е няма такава играчка ,първо има 100 метра кабел за окабеляване ,монтира се нов бушон 5а, и за да тръгне всичко трябва нов комфорт модул който да подържа hoodlight.Аз със мойто стигнах до покупката на комфорт ,който да подържа всички функций и ще пиша дали е станало.Това май е най-безмисленото нещо което се опитвам да направя по колата

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка, само че не всички имат едно като улейче пластмасово, дето провежда светлината напред. Така мисля, защото тези които имах аз и продадох, примерно на псотавката за чашка и на визитника нямаха това улейче :)

А и намирането на диоди... ? Продават ли го Поршетатa?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той си пада малко скъпчия да знаеш , щи одере кожата да знаеш.Говори му в марково уиски и млади миски :lol:

ахахаахх, ще го имам впредвид zustimm.gif

Наистина звучи доста сложно и безсмислено да се прави, по-скоро да се търси салон с подсветка звучи по-лесно.

Жорка, само че не всички имат едно като улейче пластмасово, дето провежда светлината напред. Така мисля, защото тези които имах аз и продадох, примерно на псотавката за чашка и на визитника нямаха това улейче :)

А и намирането на диоди... ? Продават ли го Поршетатa?

Диодчетата се продават и в Поршетата и в Юнитрейд, няма как да проверя моето дали е така, но ако я няма пластмасата, както е на пепелника, ще се търси ново с подсветка явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка, само че не всички имат едно като улейче пластмасово, дето провежда светлината напред. Така мисля, защото тези които имах аз и продадох, примерно на псотавката за чашка и на визитника нямаха това улейче :)

А и намирането на диоди... ? Продават ли го Поршетатa?

Хвана ме неподготвен ,мислех че всички могат да станат .Аз мойте визитници си ги купих от кола с лайт пакет и станаха едно към едно .Ама старите незнам как са изглеждали ,иначе гледам че всички имат дупка отзад за оригинален диод .Ей тея мозъци от Ауди ще ни подлудят да даваме сума ти пари за преправяниа

За салона е лесно намирането на такъв със подсветки ,аз точно така направих .Ама след това до тоя салон има едно голямо окабеляване ,защото салона отдолу има букси ,а на нашите коли няма къде да ги включиш.Трябва със салона да се вземат и буксите долу на пода и комфорт модула ,освен на седалките има лампичка на кората под волана и под жабката ,и след това около 1 ден работа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно ли има В6/В7 без подсветка на чашката и визитника, и духалките? :blink: Тези в Инглощат са луди... това да не е Шкода :stupid: М/у другото забелязох, че на В7цата ми отоплението на огледалата е вързано за задното стъкло, а на В5цата ми (фейс)беше автоматично... много се издразних! Другото бяха плафоните на тавана - 1/1, даже задният подлакътник на 5цата освен аптечка имаше и стойка за чашки.

Редактирано от Proff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има без подсветка на чашата и визитника ,те са си към лайт пакета.За задния подлакътник по принцип няма стойка за чаша на обикновенния салон,на S-line салона има и на сегашното ми рекаро пак има .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че на В7цата ми отоплението на огледалата е вързано за задното стъкло

и работи само, когато копчето на за огледалата е в средно положение. и разбира се, ако е пуснато подгряването на задния джам :)

Относно лайт пакета, ако не държи някой да му е фабрично, диодите вършат добра работа. Много малка консумация и не товарят така, както обикновената крушка със жичка :)

Asenovb, ако не намериш визитник, преправянето не е никак сложно :)

gogotzanovsf, абе бате ти май ми каза, ама съм забравил... откъде взе ток за подсвтката на визитника и чашката, от запалката ли ???

И нямаш ли някой визитник свален, да разгледаме :)

Въпреки, че сега се порових малко и май май няма да стане - http://www.audi-sport.net/vb/a4-a4-cabriolet-s4-forum-b6-chassis/91356-cup-holder-coin-tray-help.html?91356-cup-holder-coin-tray-help=#post929676 Трябва да е подготвена чашката/визитника...само с диод няма да стане =)

Продължих да се ровя и да Ви споделя нещо, което се сетих. За да си направите амбиент лайт на плафона...се купува една част от дилъра за 30 лв, има 15мин работа и имате амбиент на плафона =)

ей маймуно, ще останеш без капачки на винтилите :hilezh:

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължих да се ровя и да Ви споделя нещо, което се сетих. За да си направите амбиент лайт на плафона...се купува една част от дилъра за 30 лв, има 15мин работа и имате амбиент на плафона =)

Каква е тази част, аз си мислех, че само диодчето се купува и се захранва от някоя от другите светлини в плафона?

Понеже имам подготовка на него, в смисъл има едно кръгче, където пластмасата е по-тънка, изрязва се, слага се диодчето и воала.

Но и това сякаче няма да се окаже така просто?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и работи само, когато копчето на за огледалата е в средно положение. и разбира се, ако е пуснато подгряването на задния джам :)

Това не го бях забелязал :steinigung: Тези са луди!!! В какъв филм щях да се хвърля, защото някой път си оставям копчето на ляво или дясно и... :flehan:

Благодаря! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и работи само, когато копчето на за огледалата е в средно положение. и разбира се, ако е пуснато подгряването на задния джам :)

Относно лайт пакета, ако не държи някой да му е фабрично, диодите вършат добра работа. Много малка консумация и не товарят така, както обикновената крушка със жичка :)

Asenovb, ако не намериш визитник, преправянето не е никак сложно :)

gogotzanovsf, абе бате ти май ми каза, ама съм забравил... откъде взе ток за подсвтката на визитника и чашката, от запалката ли ???

И нямаш ли някой визитник свален, да разгледаме :)

Въпреки, че сега се порових малко и май май няма да стане - http://www.audi-sport.net/vb/a4-a4-cabriolet-s4-forum-b6-chassis/91356-cup-holder-coin-tray-help.html?91356-cup-holder-coin-tray-help=#post929676 Трябва да е подготвена чашката/визитника...само с диод няма да стане =)

Продължих да се ровя и да Ви споделя нещо, което се сетих. За да си направите амбиент лайт на плафона...се купува една част от дилъра за 30 лв, има 15мин работа и имате амбиент на плафона =)

ей маймуно, ще останеш без капачки на винтилите :hilezh:

Ток взех долу от подсветката на пепелника,а за амбиентното осветление трябва пластмасата на плафона със 2 дупки откъдето да свети .Предполагам става с изрязване ама ще е малко недодялано според мен.Имам тука един визитник ще го погледна,какво му е положението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За амбиента няма да стане зле, защото овътре има заготовка, къде да се изреже. Пише, че е с бургия 5мм. Нищо не се запоява, всичко е на крачета. Подобно на подсветките на вратите, дето само ги включваш и тръгват. Купува се само, тази джаджа с два диода, която показах. С нея се прaви и амбиент на задния плафон. И така нататък ... и така :)

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...