Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Гори бензин на газ

• Моля влезте във форума за да отговорите
20 отговора в тази тема

#1 titanismo

titanismo

User

• Members
  • 41 Мнения:
  • Kaра:Audi A3

Публикувано 17 октомври 2012 - 22:29

Здравейте,

Колата е А3 1.8Т 2001г. Проблема е следния: Преди 5-6 месеца сложих газ на колата и няколко дена след това установих, че бензина намалява, като работи на газ. За около 400км беше изгорила 15тина литра бензин при каране само на газ (извън градско). Няколко дена след това ми се наложи пак да мина около 200км и установх, че вече не гори бензин. И така до вчера. Не бях карал колата около 2 седмици (ако това има значение) и вчера минах 150км на газ, като за това разстояние изгори 7-8л. бензин. Газовата уредба е газов инжекцион. Не се усеща миризма на бензин от двигателя. Ще се радвам, ако някой даде идея от какво може да е.

#2 audifanatic

audifanatic

Сънува 2.2 Турбо :3

• Members
  • 958 Мнения:
  • Interests:Audi ...
  • Kaра:Audi Coupè

Публикувано 17 октомври 2012 - 22:31

Здравей ! Да не би да имаш някакъв теч на бензин огледа ли добре от всякъде ?

#3 basatauser

basatauser

User

• Members
  • 31 Мнения:
  • Kaра:a4 avant

Публикувано 17 октомври 2012 - 22:35

провери си копчето или клапана явно не изключва подаването на бензин :)

#4 audifanatic

audifanatic

• Members
  • 958 Мнения:

Публикувано 17 октомври 2012 - 22:37

провери си копчето или клапана явно не изключва подаването на бензин :)

Имах същия проблем не ми затвараше клапана на газта обаче и пускаше по-малко , но аз съм с карбуратор и незнам при теб дали е същото ... Успех ! :zustimm:

#5 Pav3l

Pav3l

User

• Members
  • 2060 Мнения:
  • Kaра:Маслохолик

Публикувано 17 октомври 2012 - 22:37

Някои ГИ минават на бензин при определени работни режими. Имам предвид при определено натоварване и при високи обороти минават на бензин, въпреки, че свети лампата за газ.
Това трябва да може да се изключва софтуерно.

Дефакто при някои системи като караш нормално гори само газ, но като и смачкаш педала ускорява на бензин, за да го направи по-бързо.

Най-добре отиди при този, който ти я постави и вижте как е настроен компа...

#6 audifanatic

audifanatic

• Members
  • 958 Мнения:

Публикувано 17 октомври 2012 - 22:42

Също може да е и от това : Някой газаджий прават така , че примерно колата като ти надхвърли 50 градуса и автоматично си се сменя на газ или друго което е по-често според мен е да включва газта след определени обороти : форсаж и минава на газ ....

#7 titanismo

titanismo

User

• Members
  • 41 Мнения:

Публикувано 17 октомври 2012 - 22:44

Ходих при газаджията, който постави уредбата. Той каза, че така е направена, че не спира притока на бензин към дюзите а бензина минава през дюзите за да ги охлажда. Другото, което ми каза е, че ако в дюзите влиза и бензин и газ, колата ще прекъсва, а това не се случва дори на ниски обороти колата работи добре.на пръв поглед огледах за течове и както казах няма миризма на бензин, което би трябвало да се усеща, ако има теч

Също така каза, че работи само на газ и при голямо натоварване не минава на бензи. пък и аз не съм е карал с повече от 100км/ч, което е около 2300 оборота

#8 Todir

Todir

User

• Members
  • 5210 Мнения:
  • Kaра:тръцнапръц

Публикувано 18 октомври 2012 - 00:22

Много странна работа ако всичко е така както казваш. Колегите са ти казали основните причини за разход на бензин. А и газаджията е прав, че би трябвало да се усеща неравномерна работа ако някоя от бензиновите дюзи изпуска. Няма да има проблем ако всички изпускат равномерно ама шанса за това е нищожен. На тази кола не се спира бензинова помпа а само се прекъсва сигнала към дюзите и те остават затворени при работа на газ. Провери регулатора за налягането на бензина да не е пробит. Това е клапана който се намира върху бензиновата рейка. Откачи му вакума и виж дали няма да прокапе бензин.

#9 integrale45

integrale45

Антонио

• Members
  • 6585 Мнения:
  • Interests:Аudi RS6 sedan
    Lancia Delta HF Integrale
  • Kaра:Аudi 80 quattro 20V

Публикувано 18 октомври 2012 - 07:18

Явно при двигателите на Ауди няма неравномерна работа,когато се смесят двете горива,защото на две аудита сме пробвали,караме на бензин,пускаме принудително газ и няма давене, както и обратното.При мен за 75 км ми заминаха 5 литра бензин,докато карам само на газ,айде при мен проблема е в дюзите,които скоро ще бъдат сменени-мех инж.При теб мисля че е софтуерно,да ти направят като стигнеш 30 градуса да превключва на бензин,другото нещо,да не са объркали нещо с емулатора за дюзите/май така се казваше/,устройството което лъжи компютъра че пръскат бензин.Другата причина някоя дюза да е останала отворена,заради механичен или електронен проблем и да минава бензин през нея-бил съм свидетел на такива проблеми,но на коли без ГИ.

Редактиран от integrale45, 18 октомври 2012 - 07:19.

#10 MrLover

MrLover

User

• Members
  • 164 Мнения:
  • Kaра:A3 8L 1.8T AGU

Публикувано 18 октомври 2012 - 09:11

Колега чуваш ли шум от бензиновите дюзи Аз съм със същия автомобил и ясно и отчетливо се чува как работят бензиновите дюзи и преминаване на газ спират и почват газовите. Според мен колата ти работи едновременно на газ и бензин :zustimm:

#11 titanismo

titanismo

User

• Members
  • 41 Мнения:

Публикувано 18 октомври 2012 - 10:45

Колеги, благодаря ви за отговорите. От написаното се насочвам към регулатора на налягането или проблем с някоя от дюзите. Не мисля, че е софтуерен проблем с газовия инжекцион, тъй като газаджията провери всичко и каза, че няма проблеми с газта. Тези дни ще ходя на майстор и ще напиша какъв е бил проблема.

За шум от дюзите е трудно да се прецени, тъй като газовите дюзи са доста по шумни от бензиновите.

#12 MrLover

MrLover

User

• Members
  • 164 Мнения:
  • Kaра:A3 8L 1.8T AGU

Публикувано 18 октомври 2012 - 16:08

За шум от дюзите е трудно да се прецени, тъй като газовите дюзи са доста по шумни от бензиновите.

При мен е точно обратното, газовите дюзи са по-тихи от бензиновите, но явно зависи и от марката на ГИ.

#13 reindjura

reindjura

User

• Members
  • 90 Мнения:
  • Kaра:Audi A4

Публикувано 18 октомври 2012 - 18:07

Колега, газовата може да не е настроена да минава на бензин при натоварване, но има друга опция, при която минава при спад в налягането за определено време. Обикновено се задава границата на налягането и времето. Свали границата на поне 0.6 и вдигни времето на поне 0.5 секунди. Аз съм с адр и томасето аляска при настъпване и 5к оборота сваля повече от половината... в крайна сметка този редуктор е малък за този мотор, макар много хора да мислят, че не е. И спад в налягането има не, когат окараш бързо, а когато отвориш дросела до край изведнъж и на по-ниска предавка, например в байр... И ако си с томасето и е на 1.35-1.4 гаранция пада под 0.8 и тогава си задейства тригера автоматично и си минава на бензин без да усетиш. Успех :)

#14 VBI

VBI

User

• Audi Club BG Member
  • 11195 Мнения:
  • Interests:китайски технологии ...
  • Kaра:A6 4F 3.0Q BBJ

Публикувано 18 октомври 2012 - 20:20

Коя година е колата? Да не би просто стрелката да показва че намалява бензина, а всъщност да не го гори? При мен е така - стигне ли до резервата почва да си намалява по показания на таблото, но реално бензина си стои - просто "борд-а" не следи поплавъка в резервоара повече, а смята разхода и сваля и стрелката на бензина надолу и дори намаляват километрите. Практически бензина си е на мястото - в резервоара. Пробвай да си "ресетнеш" таблото като му извадиш бушона и виж дали ще се вдигне стрелката. Ако се вдигне значи тревогата е фалшива :), просто винаги трябва да имаш над 1/4 бензин в резервоара за да го няма този ефект. Надълго и нашироко сме го разисквали в една тема тук.

#15 titanismo

titanismo

User

• Members
  • 41 Мнения:

Публикувано 19 октомври 2012 - 00:51

Виж за това с намаляването на стрелката като влезе в резерва не го знаех. Наистина беше малко преди резервата, светна лампата и почна да намалява. Колата е 2001г. Утре ще пробвам това с бушона.

#16 Pav3l

Pav3l

User

• Members
  • 2060 Мнения:

Публикувано 19 октомври 2012 - 21:41

Също като сипеш повече гориво - 10-на литра, стрелката се вдига повечко и почва да отброява по-реално

#17 valioboy

valioboy

User

• Members
  • 393 Мнения:
  • Kaра:АУДИ А6 2.4 AGA

Публикувано 23 октомври 2012 - 22:21

И при мен се появи същия проблем с монтажа на газовото,но както колегата каза бензина си е на място :D ,просто стрелката лъже и като доближи резервата и светва.Заредиш ли бензин стрелката скача в плюс.

#18 Pav3l

Pav3l

User

• Members
  • 2060 Мнения:

Публикувано 23 октомври 2012 - 22:42

Тя стрелката не лъже, просто не знае, че има и друго гориво на борда на автомобила ;)

#19 VBI

VBI

User

• Audi Club BG Member
  • 11195 Мнения:
  • Interests:китайски технологии ...
  • Kaра:A6 4F 3.0Q BBJ

Публикувано 24 октомври 2012 - 07:53

Точно, затова стават тези аномалии. Продават се някакви емулатори, но едва ли ще има смисъл от тях ако се държи нивото на бензина в резервоара да е поне 1/4 - тогава няма проблеми.

#20 fennko

fennko

User

• Members
  • 97 Мнения:
  • Kaра:na bira

Публикувано 08 януари 2013 - 11:33

Reindjura - за налягането не се бях замислил.Сега си давам сметка,защо преди време на едно баирче като форсирах - ми слетна лампата за бензина.Друго не мога да разбера,как на магистрала при движение с равномерна скорост-на газ (поне 7-8л. бензин над резервата на 3-4 запалвания) отново ми светна лампата за резерва?Големи съмнения имам в сервиза за ГИ,че може да са претупали нещо по монтажа.

Редактиран от fennko, 08 януари 2013 - 11:34.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg