Към съдържанието

Снимка

Покупка на Ауди 80 Б4 ТДИ

• Моля влезте във форума за да отговорите
5 отговора в тази тема

#1 ted

ted

User

• Members
  • 17 Мнения:
  • Kaра:Vw Golf

Публикувано 29 март 2013 - 12:18

Колеги в момента се преориентирам от двуврата голф двойка към по-семеен автомобил-комби,като бюджета ми е ограничен и мога да отделя до 2500 лв.Похвалиха ми Ауди 80 Б4 1,9 ТДИ,90 кончета.Знам,че са стари,ама аз новите коли не ги и харесвам.Предполагам ще вози по-меко от голфа,разхода пак няма да е голям.Интересува ме дават ли някакви специфични проблеми по окачване,ходова част,двигател?Купетата гният ли? Мерси предварително за информацията

#2 Костадинов

Костадинов

User

• Members
  • 390 Мнения:
  • Interests:Modern Classics
  • Kaра:Audi 80 B4 1.6 Avant

Публикувано 29 март 2013 - 12:53

Здравей колега.
От лични впечатления мога да кажа, че купето е с отлична изработка и практически вечно, ако колата не е удряна. Интериора също е много държелив. Може да ти се наложи да претапицираш или да подлепиш плата на тавана. Задното окачване също е "бетон". Ахилесовата пета е предното окачване. Най-често се повреждат тампоните на носачите и биалетките, както и тампоните на макферсона. Шарнири и накрайници - сравнително по-рядко. Сигурно ще се наложи да смениш предните амортисцори и тампоните на опорната подрама или т. нар. "магаре". Четири на брой са, не са скъпи, но изискват демонтиране на предния мост. Някои колеги са описали и по-прости методи без много разглобяване, но се изисква сръчност. Добрата новина е, че частите са доста евтини. Смея да твърдя, че е доста по-евтино да се поддържа Б4 от Форд фокус, фиат мултипла, пежо 306, форд мондео от годините 95 - 2001. За този двигател 1.9 ТДИ нямам впечатления. Ако успееш да намериш запазена кола, ще си доволен, но ще е трудна работа. Хубавите коли хората просто не ги продават.
Моята красавица примерно не бих я продал за по-малко от 5000. Знам, че пазарната цена е наполовина, но затова и нямам намерение да я продавам.
Успех с търсенето!

#3 bagera979

bagera979

User

• Members
  • 1577 Мнения:
  • Interests:доста
  • Kaра:b4 1Z, Q NG

Публикувано 29 март 2013 - 13:19

http://audibg.com/fo...1

Ето няколко пресни коментара Публикувано изображение

#4 ted

ted

User

• Members
  • 17 Мнения:
  • Kaра:Vw Golf

Публикувано 29 март 2013 - 20:02

благодаря за информацията :zustimm:

#5 Fitil4o

Fitil4o

мръсна гад от източна европа

• Members
  • 4320 Мнения:
  • Interests:Мотоциклети,Какички,Ebay
  • Kaра:AEL Q,Honda CB

Публикувано 30 март 2013 - 20:29

Цък

#6 gandalf32

gandalf32

User

• Members
  • 521 Мнения:
  • Kaра:с турбо

Публикувано 06 май 2013 - 09:42

Извинявам се ,че ползвам темата на колегата.Утре отивам да гледам една в Провадия,ето я обявата:My link.Знам ,че е стара кола ама за толкова имам.Ако може малко съвети на какво да наблегна при огледа(за ДВГ и турбо става въпрос),окачването ми е познато.Мерси преварително.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg