Към съдържанието

Снимка

Castrol EDGE FST 0W-30

• Моля влезте във форума за да отговорите
167 отговора в тази тема

#61 bori

bori

User

• Members
  • 427 Мнения:
  • Interests:никакви.......
  • Kaра:A4 B6/PASSAT CC

Публикувано 14 април 2013 - 22:27

не знам колеги аз съм в Испания и Кастрола 5В30 ФСТ го купувам на цена от 65 евро пет литрова туба.
до скоро нямаше пет литрови туби но от няколко месеца вече има,и понеже отзад на тубата пише и на български език пише,че вносителя за България е Мотобул пише адрес и всичко.
интерсното в случая е,че те специално не предлагат пет литрови туби,поне до скоро сега не знам :gruebel: това нещо ми много странно.
а при дилърите на VW същото масло излиза почти двойно,казвам защото съм проверил,тук дилърите сипват само Кастрол,друго не,питал съм в три представителства на VW.
цената при тях за смяна на масло Кастрол 5В30 и маслен филтър струва 196 евро,е ви си направете сметка каква надценка думкат тия :stupid:

#62 jim1

jim1

User

• Members
  • 1136 Мнения:
  • Kaра:audi

Публикувано 15 април 2013 - 00:14

за всеки филм си има публика. за източна европа кастрол продават май само в 4 л. туби. вкл. и за англия. просто фирмена политика..

Редактиран от jim1, 15 април 2013 - 00:14.

#63 NikX

NikX

User

• Members
  • 76 Мнения:
  • Kaра:Audi A6 3.0TDI

Публикувано 15 април 2013 - 09:28

екстра си направил. само така :zustimm:/>

Аз съм скептичен човек,патил,все пак карам и ремонтирам гробници от 1993та,та преди да купя му задаох върпрос дали това са оригинални масла и каква е гаранцията ми за това,на което човека ми прави 3 сертификата,съответно за Мотул,Кастрол и Тотал,че е ексклузивен риселър за Германия

Не че и в България някои от тези масла не може да са оригинални,разбира се че може и да има,къде ми е гаранцията за това?А попитах 1-2ма наши търговци(от тези с евтините оферти) и освен устното им кълнене че са внос от Германия друго не видях...е хубаво

Та,при цена от около 200 лева в Авто+,срещу 122 с доставка до вкъщи.....

#64 Thebimmerfan

Thebimmerfan

User

• Members
  • 91 Мнения:
  • Interests:Cars, Drifting...
  • Kaра:BMW 323ti compact

Публикувано 15 април 2013 - 13:06

не знам колеги аз съм в Испания и Кастрола 5В30 ФСТ го купувам на цена от 65 евро пет литрова туба.
до скоро нямаше пет литрови туби но от няколко месеца вече има,и понеже отзад на тубата пише и на български език пише,че вносителя за България е Мотобул пише адрес и всичко.
интерсното в случая е,че те специално не предлагат пет литрови туби,поне до скоро сега не знам :gruebel:/>/> това нещо ми много странно.
а при дилърите на VW същото масло излиза почти двойно,казвам защото съм проверил,тук дилърите сипват само Кастрол,друго не,питал съм в три представителства на VW.
цената при тях за смяна на масло Кастрол 5В30 и маслен филтър струва 196 евро,е ви си направете сметка каква надценка думкат тия :stupid:/>/>

Не знам от къде в Испания купуваш такъв скъп Castrol, аз съм живял 11 години там и винаги съм го купувал на съвсем различни цени. Мога да ти дам за пример този online магазин - pidenosaceite.com, виж цените и ги сравни с твоите. Цената на Castrol Edge FST 5W-30 e 34,40 eur. Никъде не съм виждал такива високи цени (да не купуваш масло от Corte Ingles?)

Редактиран от Thebimmerfan, 15 април 2013 - 13:07.

#65 jim1

jim1

User

• Members
  • 1136 Мнения:

Публикувано 15 април 2013 - 13:49

Аз съм скептичен човек,патил,все пак карам и ремонтирам гробници от 1993та,та преди да купя му задаох върпрос дали това са оригинални масла и каква е гаранцията ми за това,на което човека ми прави 3 сертификата,съответно за Мотул,Кастрол и Тотал,че е ексклузивен риселър за Германия

Не че и в България някои от тези масла не може да са оригинални,разбира се че може и да има,къде ми е гаранцията за това?А попитах 1-2ма наши търговци(от тези с евтините оферти) и освен устното им кълнене че са внос от Германия друго не видях...е хубаво

Та,при цена от около 200 лева в Авто+,срещу 122 с доставка до вкъщи.....

как ще продават фалшиви масла ве колега? нали са регистрирани по ддс с тел. и всичко. другото че няма как официален представител или някакво друго лице да не е купило от този продавач и да е направил някакво изследване примерно или от сорта или да не му е проверил документацията? хората са си нормални фирми, продават с ниски надценки заради голямата конкуренция и така. това с фалшивите истории го остави на нас... кои ще се хване да внася фалшиво масло в германия, нали директно отива в затвора :zustimm:

#66 Thebimmerfan

Thebimmerfan

User

• Members
  • 91 Мнения:

Публикувано 15 април 2013 - 14:36

Единствено в България съм чувал израза "фалшиво моторно масло", преди да дойда тук не знаех че съществува такова явление в природата...

Редактиран от VBI, 15 април 2013 - 22:36.
Цитиране на предходен пост!

#67 bori

bori

User

• Members
  • 427 Мнения:

Публикувано 15 април 2013 - 19:07

Не знам от къде в Испания купуваш такъв скъп Castrol, аз съм живял 11 години там и винаги съм го купувал на съвсем различни цени. Мога да ти дам за пример този online магазин - pidenosaceite.com, виж цените и ги сравни с твоите. Цената на Castrol Edge FST 5W-30 e 34,40 eur. Никъде не съм виждал такива високи цени (да не купуваш масло от Corte Ingles?)

колега не знам ти от къде го купуваш на тия цени,аз също съм от десет години и такива цени не съм виждал :stupid:/>
и не не го купувам от Кортин Глес в Центро Комерсиали не ходя за такива неща ,купувам го само от Репоиства,магазини за авто-части,аз съм във град ВИТОРИЯ провинция Пайс Баско,ако знаеш къде е.
и във всички други магазини туби по четири литра не по пет,не съм виждал за по малко от 45евро.
ти в коя провинция си :icon_question:/>
а ти ги купуваш през интернет,там цените са други,не е като в магазина :rotcol:

Редактиран от bori, 15 април 2013 - 19:09.

#68 Thebimmerfan

Thebimmerfan

User

• Members
  • 91 Мнения:

Публикувано 15 април 2013 - 20:28

Да ти кажа честно знам къде е Pais Vasco, знам къде е Vitoria (имайки в предвид правописа ти :steinigung:/>/>/>/>/>, предполагам че тези места си имал в предвид...)В Испания знам десетки магазини (не online), които продават Castrol Edge 10W-60 между 36 и 40 eur., дадох ти дори примери за магазини online, обаче не мога да те заведа лично, не съм там, sorry...Ако наистина си в Испания не може да не си влизал в Norauto, Aurgi, Eroski, Alcampo и да не си виждал навсякъде Mobil 1 5W-50 за 36,95 eur., Mobil 1 0W-40 за 39,95eur., Castrol Magnatec C3 5W-40 за около 25...

Редактиран от VBI, 15 април 2013 - 22:36.

#69 bori

bori

User

• Members
  • 427 Мнения:

Публикувано 16 април 2013 - 14:08

колега писал съм имената на БЪЛГАРСИ ЕЗИК,ако не ти харесва правописа ми не чети постовете ми :steinigung:/>
и да ходил съм достатъчно пъти в тези магазини...........
говорим за масло 5В30 ФСТ 507/503 ,а не за изброените от теб

Редактиран от bori, 16 април 2013 - 14:11.

#70 NikX

NikX

User

• Members
  • 76 Мнения:
  • Kaра:Audi A6 3.0TDI

Публикувано 16 април 2013 - 22:08

как ще продават фалшиви масла ве колега? нали са регистрирани по ддс с тел. и всичко. другото че няма как официален представител или някакво друго лице да не е купило от този продавач и да е направил някакво изследване примерно или от сорта или да не му е проверил документацията? хората са си нормални фирми, продават с ниски надценки заради голямата конкуренция и така. това с фалшивите истории го остави на нас... кои ще се хване да внася фалшиво масло в германия, нали директно отива в затвора :zustimm:/>

Сина на брат ми си купи Х6 от Автокъща,до колкото знам близодо Дюселдорф,и се оказа крадено(от Румъния),мисля го е споделил във БМВ форума....та така
В случая,човека имаше 120к ибей продажби,но аз да си попитам,обясних му защо(все пак при нас цената е70% отгоре)...пък и за сефте пазарувам масла от ибей...да си кажа право потребител от темата ме наведе на тая мисъл,да е жив и здрав и да иляди

#71 jim1

jim1

User

• Members
  • 1136 Мнения:

Публикувано 16 април 2013 - 22:44

аз последните години само от там съм пазарувал и никога проблеми и винаги прясно масло. сега за коли и т.н. тези неща не знам. там е малко мамата си ебало... :zustimm:

#72 Костадинов

Костадинов

User

• Members
  • 393 Мнения:
  • Interests:Modern Classics
  • Kaра:Audi 80 B4 1.6 Avant

Публикувано 17 април 2013 - 08:22

.....преди да купя му задаох върпрос дали това са оригинални масла и каква е гаранцията ми за това,на което човека ми прави 3 сертификата......

Колега, дай линк към страницата на продавача ако не те затруднява!

Редактиран от Костадинов, 17 април 2013 - 08:23.

#73 baba

baba

професионалист

• Members
  • 3543 Мнения:
  • Kaра:ASB

Публикувано 17 април 2013 - 08:56

Колега нормата по VAG на това масло е 505.00, ако ще го слагаш на 3.0tdi нормата ти е 507.00 по VAG ако имаш DPF.

#74 SpeedyMan

SpeedyMan

Мега луд BMW и AUDI РАСИСТ!!!

• Members
  • 10268 Мнения:
  • Interests:Много са..
  • Kaра:German cars

Публикувано 17 април 2013 - 10:29

Преди всичко трябва да знаете, че маслата поевтиняват, поради това, че фирмите започнаха да влагат по-евтини суровини, т.е. по-евтини базови масла. Иначе нали се сещате, че петрола се вдигна драстично на времето, а маслата не чак толкова.
А това, че някои дистрибутори си карат на "старите цени" - еми монопол батки, дет се вика като си привърженик на топ-марките те дерат здраво тука в БГ... гарантиран произход уж, тва онова... амааа.... не е както трябва да е по отношение на цените :D/>

ПС. Абе то и с другите неща е така. На запад хем по-евтино от тука, хем и заплатите им високи...
А гаранцията наистина е гаранция.

Редактиран от SpeedyMan, 17 април 2013 - 10:31.

#75 jim1

jim1

User

• Members
  • 1136 Мнения:

Публикувано 17 април 2013 - 14:09

по принцип голяма част от цената на 1 масло се образува от реномето му/реклата му. кастрола не е по добър от тотал или шел или което и да е друго хидрокрак масло но по голямата му известност вдига цената. така е със почти всичко. купуваш суха марка в повечето случай :zustimm:/>

п.с. има пълни синтетики като адинол, мегуин, равенол и т.н. които са по добри като състав но малката им известност ги прави евтини.. и друга причина е политиката на компанията

Редактиран от jim1, 17 април 2013 - 14:10.

#76 stodi

stodi

User

• Members
  • 956 Мнения:
  • Kaра:бензинояд

Публикувано 17 април 2013 - 20:04

абсолютно съгласен :zustimm:/>
това важи не само за маслата а и за всичко останало

Редактиран от VBI, 17 април 2013 - 20:41.

#77 Raino

Raino

User

• Търговец
  • 9335 Мнения:
  • Kaра:Аудита

Публикувано 17 април 2013 - 20:49

Доста интересна тема.
Като търговец мога да взема отношение за OEM частите и в случая за маслата.
1во До сега не съм чул или чел да има оригинално VAG масло, което да е менте.
2ро Оригиналното VAG масло не е Кастрол с друга опаковка. Според хора, които работят в системата на Ауди в световен мащаб тези масла имат определени добавки, съобразени с моторите на VAG и материалите, които използват.Като консистенция няма еквивалентен продукт на пазара.
3то Юнитрейд и Порше имат на 90% общ внос на части, 10% разлика идва от аксесоарите, които Юнитрейд не поддържат на склад. Ежедневно между Юнитрейд и Поршетата се разменят части в зависимост от това, кой какво има като заявка и търсене.
Всичко идва от Германия. Не всичко е произведено там. Има италиански части, има унгарски, има австрийски, но това си го пише на кутията. В случая не е важно къде е произведено важното е, че има щампи на него и идва от централен склад Германия.
На всички масла пише made in Germany. Имам човек, които от години отговаря за вноса и ми е доказвал, че няма шанс нещо да дойде от различно място или да е менте.
Някой ако има съмнения мога да му покажа кашони с масло и части, на които има експедиционни бележки показващи, че идват от Германия.

На вносители като Ауто плус и тн. не вярвам затова и не предлагам масла различни от оригиналните, не ми се рискува да продам боклук.
Ако имам клиент за Кастрол или нещо друго го изпращам при Владо.Факт е, че много продава и хората са доволни.

Редактиран от Raino, 17 април 2013 - 20:54.

#78 jim1

jim1

User

• Members
  • 1136 Мнения:

Публикувано 17 април 2013 - 21:05

аз до колкото знам маслата на ваг, бмв, мерц. и т.н. се правят от кастрол. вероятно с някоя добавка добавена пожелание на фирмата поръчител. няма лошо но също е факт че тези масла не са пълни синтетики. и от мнениея на инженери които съм чел по интернет които работят за дадени компаний, избора на фирмите за тъй наречените масла - хидрокрак е прост. и той е цени! за мене не може едно пълно синтетично масло с такава база и естерни добавки да е по лошо от това което не е. не бих се изненадал и от фалшиви оригинални ваг масла. тубата не им е нищо особено и мустакатия ни юго-източен съсед може всичко. не говоря за официалните представители на същите разбира се... :zustimm:

#79 Raino

Raino

User

• Търговец
  • 9335 Мнения:
  • Kaра:Аудита

Публикувано 17 април 2013 - 21:09

Защо да не са пълна синтетика ? :)/>

Редактиран от Raino, 17 април 2013 - 21:09.

#80 jim1

jim1

User

• Members
  • 1136 Мнения:

Публикувано 17 април 2013 - 21:14

защото не са приятел. най важната причина разбира се са разходите. гледал съм изследвания по интернет на оригинални масла и са си обикновенни хидрокрак масла с добавка но и това не е много сигурно :zustimm:

абсолютно съгласен :zustimm:/>/>
това важи не само за маслата а и за всичко останало

абсолютно :zustimm:

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg