Jump to content

Recommended Posts

абсолютно съгласен :zustimm:/>

това важи не само за маслата а и за всичко останало

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 167
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Доста интересна тема.

Като търговец мога да взема отношение за OEM частите и в случая за маслата.

1во До сега не съм чул или чел да има оригинално VAG масло, което да е менте.

2ро Оригиналното VAG масло не е Кастрол с друга опаковка. Според хора, които работят в системата на Ауди в световен мащаб тези масла имат определени добавки, съобразени с моторите на VAG и материалите, които използват.Като консистенция няма еквивалентен продукт на пазара.

3то Юнитрейд и Порше имат на 90% общ внос на части, 10% разлика идва от аксесоарите, които Юнитрейд не поддържат на склад. Ежедневно между Юнитрейд и Поршетата се разменят части в зависимост от това, кой какво има като заявка и търсене.

Всичко идва от Германия. Не всичко е произведено там. Има италиански части, има унгарски, има австрийски, но това си го пише на кутията. В случая не е важно къде е произведено важното е, че има щампи на него и идва от централен склад Германия.

На всички масла пише made in Germany. Имам човек, които от години отговаря за вноса и ми е доказвал, че няма шанс нещо да дойде от различно място или да е менте.

Някой ако има съмнения мога да му покажа кашони с масло и части, на които има експедиционни бележки показващи, че идват от Германия.

На вносители като Ауто плус и тн. не вярвам затова и не предлагам масла различни от оригиналните, не ми се рискува да продам боклук.

Ако имам клиент за Кастрол или нещо друго го изпращам при Владо.Факт е, че много продава и хората са доволни.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз до колкото знам маслата на ваг, бмв, мерц. и т.н. се правят от кастрол. вероятно с някоя добавка добавена пожелание на фирмата поръчител. няма лошо но също е факт че тези масла не са пълни синтетики. и от мнениея на инженери които съм чел по интернет които работят за дадени компаний, избора на фирмите за тъй наречените масла - хидрокрак е прост. и той е цени! за мене не може едно пълно синтетично масло с такава база и естерни добавки да е по лошо от това което не е. не бих се изненадал и от фалшиви оригинални ваг масла. тубата не им е нищо особено и мустакатия ни юго-източен съсед може всичко. не говоря за официалните представители на същите разбира се... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото не са приятел. най важната причина разбира се са разходите. гледал съм изследвания по интернет на оригинални масла и са си обикновенни хидрокрак масла с добавка но и това не е много сигурно :zustimm:

абсолютно съгласен :zustimm:/>/>

това важи не само за маслата а и за всичко останало

абсолютно :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Маслата вече почти всичко е някакъв хидрокрек. Дори и Мобил1. Доста пари похарчиха от Мобил1, докато направят хидрокрек, който да е с почти същите свойства, харакеристики, чиста работа при дълъг пробег, както при стария три-синтетичен Мобил1..

Но инвестициите бързо се връщат... защото хидрокрека е около 8 пъти по-евтин от PAO и естерите.... Мммда.

Хидрокрек има 15W-40, 10W-40, има и 5W-40 има и 5W-50, 0W-30 и т.н.

Мотул V300 серията е смес от хидрокрек и някакъв процент естери. Не си мислете, че е чиста естерна синтетика, защото естерите в чист вид не са подходящи за ежедневно каране. За гонки и състезания - да.

Все пак има няколко масла на пазара, които са в по-голямата си част PAO + добавка на естери евентуално.

От тези масла производителите печелят доста по-малко отколкото от хидрокрека

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно може да се ориентирате по немските опаковки. Масло, което в германия е означено като VOLLSYNTETISCH, VOLLSYNTESE е на основа PAO. HC Synthese - хидрокрек. Това обаче не означава, че същото масло на друг пазар с друг етикет е пак PAO, не пречи да го пускат с основа хидрокрек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е пао и никога няма да бъде. просто германия е единствената страна в европа в която трябва да се изписва по закон основата на маслото. демек - пълна синтетика - vollsyntetisch. Във всички други страни, хидрокрака го изписват като пълна синтетика и хората се заблуждават..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Raino, колегата е абсолютно прав за маслата.

90+% от "пълните синтетики" са хидрокрек с някакви добавки. Тази тенденция в последните години все повече се засилва.

Alex беше пуснал доста подробна инфо за това в Субару форума и разби на пух и прах голяма част от маслата, които претендират за пълна синтетика.

Аз също се зачетох по доста други форуми и сайтове и се оказа, че почти всички съвременни "синтетични" масла (включая и "оригиналните") са на база хидрокрек - икономика, какво да правиш:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немски CASTROL EDGE 0W-40 е на основа PAO, поне до момента.

Немски MOBIL1 се води SHC - тяхното ново хидрикрек масло, по новата им технология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност Mobil 1 вече от много години не съдържа PAO (полиалфаолефини), мисля че го "реформулираха" скоро след като бяха купени от Exxon (1999г). Абе cost saving innovations, к'во да правим, криза :wall:/>/>/>/>/> ...

Така или иначе Mobil 1 си остава страхотно масло, стига да идва от правилното място.

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам говориш за Magnatec (хидрокрак)? Според мен старият Castrol Formula RS 0W-40 (преди въвеждането на Edge серията, в тъмно зелените туби) беше уникално масло. При Castrol важното е да е германски. От Mobil 1 най-добри впечатления имам от френския, от фабриката в Gravenchon.

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mobil 1 не е с PAO откакто не пише Tri-Synthetic. Някъде 2008-ма или 2009-та се случи смяната на продуктовата гама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Mobil 1 най-добри впечатления имам от френския, от фабриката в Gravenchon.

в тази фабрика се прави и за германия. ако има G буквата значи е там. 0-40 е добро защото е било пълна синтетика. по принцип доста от маслата с този вискозитет на водещите производители са пълни синтетики..

Хидрокрака е подобрено минерално масло ли?

да. с добавки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в тази фабрика се прави и за германия. ако има G буквата значи е там. 0-40 е добро защото е било пълна синтетика. по принцип доста от маслата с този вискозитет на водещите производители са пълни синтетики..

И за Испания идва от там, страхотно масло, и 5W-50 беше доста добро. Важното е да не пише S, че тогава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mobil 1 не е с PAO откакто не пише Tri-Synthetic. Някъде 2008-ма или 2009-та се случи смяната на продуктовата гама.

Още към края на 90-те години (97-98) Mobil 1 води съдебни дела срещу Castrol защото започнаха да предлагат 3 група масла (хидрокрак) за американския пазар на чиито етикет пишеше 100% synthetic, на по-ниски цени, подбивайки по този начин цените на синтетиките на Mobil 1 (4 група PAO) и печелейки клиенти по некоректен начин. Mobil 1 изгубиха съдебните дела, мисля че от тогава решиха че няма да бъдат по-глупавите, предлагайки по-скъп и по-качествен продукт на логично по-високи цени, губейки огромен брой клиенти - малцина се интересуват толкова задълбочено от състава на маслото което купуват, просто виждайки един продукт на известна марка като Castrol на който пише 100% synthetic на чувствително по-ниска цена от тази на Mobil 1 е достатъчно да реши избора на нормалния купувач. Мисля че така започнаха "реформулациите" на Mobil 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хидрокрека не е подобрено минерално масло, а модифицирано чрез някакъв вид химичен "синтез" минерално масло. За това и Кастрол не са били осъдени от Мобил. За това се води "синтетика".

Общо-взето двойно и тройно хидрикрекирано масло се продава с надпис "Fully Synthetic", понякога "synthetic technology".

Хидрокрек карат и във Formula 1 вече, ферарито на Шумахер, Алонсо до колкото знам се кара с вид хидрокрек от доста години. Основата е хидрокрекиран суров парафин. SHELL HELIX ULTRA е същата работа.

PAO синтетиката си остава много рядко нещо, като трябва да се има предвид, че в чист вид няма как да я има. PAO маслата са примерно 15% минерално масло или хидрокрек. Но може този процент та е по-голям... Просто минералното масло си има своите предимства.

Естерните синтетики пък са доста по-малък процент - основно е хидрокрек както вече казах.

Това обаче не е толкова важно, по-важното е:

1. Маслото да се сменя на време - за синтетика - PAO, хидрокрек около 12000 км. за коли извън гаранция. 8000-10000 за полусинтетика

2. Да се провери колко е съдържанието на фосфатната пепел, цинк и фосфор, които са много важни за старите мотори.

3. Да се спазват изискванията на производителя на колата - разни там норми и т.н.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хидрокрека не е подобрено минерално масло, а модифицирано чрез някакъв вид химичен "синтез" минерално масло...

Hydrocracking process - подобрено или с други думи модифицирано минерално масло - в крайна сметка става въпрос за едно и също нещо - масло на минерална основа, на което чрез хидропроцесиране са дадени свойства близки до тези на истинската синтетика (4-та група PAO и 5-та група Естери), но все пак нека не забравяме че си остава масло на минерална основа...Личния ми опит показва, че има значение, не е едно и също истинска синтетика (4 и 5 група) и хидропроцесирана такава (3-та група), колкото и някои да се опитват да ни убеждават че "все тая"...

По скъпото (както винаги..) си остава по добро - Got to pay to play...Друг въпрос е че и 3-та група синтетика е много по-добро масло от полусинтетики и минерални подигравки с мотора...

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,разбра се,че Кастрол и Мобил не са "истински" синтетични масла,кажете марка и модел на някое 100%,синтетично масло ( да не е хидрокрак),което може да се купи у нас....

CA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Motul 300V цялата серия във всичките и вискозитети (знам че цената е болезнена, ма т'ва е :huh:/> :unsure:/> ...), Yacco Galaxie 0W-40, 15W-50, 10W-60 (също болезнена цена...), ако имаш достъп до American Classics като Amsoil, Penrite добре за теб. Горе долу масла над 25-27 лева литъра понякога са истинска синтетика. Пробвай, няма да съжаляваш...

P.S. А, и серията Edge на Castrol си е съвсем прилична синтетика (с елементи от истината), стига да е Германска...

Редактирано от Thebimmerfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...