Към съдържанието

Снимка

Проблем с маслена помпа а4 2.0 тди

• Моля влезте във форума за да отговорите
8 отговора в тази тема

#1 Jumperlinko

Jumperlinko

User

• Members
  • 9 Мнения:
  • Interests:риболов, електронна музика , много хобита , обожавам да карам коли , почивка , ски , джетове ;) фотография и още много други :)
  • Kaра:audi a4 2.0TDI

Публикувано 22 юли 2013 - 19:00

Здравейте , имам ауди а4 2.0тди 2005г , колата е на 205 000км , вчера сутринта я запалих и си тръгнах без проблем , след 2 3 сфетофара колата  се спъна ,и се появи ужасен шум , и на компютъра ми светна лампата за налягане на маслото . Спрях колата и я закарах на сервиз , днес след като беше при майстора , разбрах че се е счупил повдигач ,веригата и назъбените колелца ето тази част беше в картера и другата по малка липсва , колелцата бяха без зъби. Когато отидох до ауди дилър във Варна , ми казаха че единствения начин да се оправи колата е като заменят цялата маслена помпа с нов вид , не с верига , понеже те не прозивеждали вериги от 2012 01 03г.  за да си подкарам колата трябва да се изръся 3200лв . Има ли някой познат или човек от варна който може да ми помогне да си намеря ТОЗИ комплект повдигач , колелца верига и болтове . Понеже нямам 3200 лв за да сменя с нова помпа , и се опитвам да намеря този комплект и да ми сменят само веригата и повдигача за 500лв от колкото 3200 за цяла помпа и нова система с нов картер.

П.С.

Благодаря за съветите предварително ,дайте съвети , някои зблъсквал ли се е с подобен проблем , по моргите ми казват да си купя нов двигател и да си зема частите от него , това не е решението за мен , намерих един форум на англииски , това е ЛИНК  към него , моята кола се чуваше по същия начин със същите симптоми.

#2 Mitaka madafaka

Mitaka madafaka

User

• Members
  • 596 Мнения:
  • Kaра:Audi A4

Публикувано 22 юли 2013 - 20:16

Здравеей колега първо незабавно се обади на човека дето ти е казал да си купиш нов двигател и му кажи да се гръмне,на мен се мъчиха да ми продават нов блок заради лагер струващ 10лева(В АУДИ СЕРВИЗА).прати ми на лично съобщение номерата на повдигача и зъбните колела(ако ги има)+година на колата и код на мотора,ще ти намеря нови на добра цена.

#3 Jumperlinko

Jumperlinko

User

• Members
  • 9 Мнения:
  • Interests:риболов, електронна музика , много хобита , обожавам да карам коли , почивка , ски , джетове ;) фотография и още много други :)

Публикувано 22 юли 2013 - 20:28

Така благодаря , нямаше нужда да му се обаждам , аз му казах преди това че не става така да си купя цял двигател за нещо което не знам дали ще е здраво , както и да е . Колата е с регистрация 2005г. , мисля че няма номера на повдигача+ другите неща и веригата , Номера на мотора WAUZZZ8E66A056291 , има и номер на пластмасата на ангренажния ремък не знам точно за какво беше но беше важен BLB114756

Цитиране на предходен пост!

Редактиран от VBI, 22 юли 2013 - 21:13.

#4 Mitaka madafaka

Mitaka madafaka

User

• Members
  • 596 Мнения:
  • Kaра:Audi A4

Публикувано 22 юли 2013 - 20:35

утре ще ти дам оферта ако се интересуваш може да вкл. и смяната в цената.

Редактиран от Mitaka madafaka, 22 юли 2013 - 20:41.

#5 BECKO

BECKO

User

• Members
  • 3853 Мнения:
  • Kaра:V6T

Публикувано 22 юли 2013 - 20:38

Проблема е печално известен - това е т.нар. Balance Shaft Module и по-точно неговото задвижване. 

В първия вариант е с верига, обтегач и т.н. - с времето от вибрациите се разбива шестостена, който задвижва маслената помпа и трошиш мотора или турбинката. От един момент нататък задвижването става с 3 зъбни колелета, съотвено вибрациите са по-малко и деяни повече. Това са ти казали в Ауди за 3200 - това е "официалния" начин да се справиш с проблема

Ауди спират да продават само веригата, всичко други части продължават да са налични... много фирми в ebay продават вече комплекта с друга верига, например тези (просто хванах първите, които ми попаднаха):

http://www.ebay.co.u...=item41751b1a73

Редактиран от BECKO, 22 юли 2013 - 20:39.

#6 Jumperlinko

Jumperlinko

User

• Members
  • 9 Мнения:

Публикувано 22 юли 2013 - 20:52

Да точно това гледах и аз , мисля че първо ще поразпитам за части в България преди да стигна до ебаи, писах на колегата по горе , надявам се да има нещо налично , понеже колата е разглобена , а част няма .

Цитиране на предходен пост!

Редактиран от VBI, 22 юли 2013 - 21:17.

#7 Jumperlinko

Jumperlinko

User

• Members
  • 9 Мнения:

Публикувано 24 юли 2013 - 10:28

Приятели колеги , гредата  е толкова голяма ,че трябва да си поръчвам от чужбина да ми идват частите ,надявам се да е само  веригата със повдигача , и да няма други поражения, поръчах си комплекта , и сега чакам да дойде . 3 дена обикалям питам приятели от други градове ,всеки дава различни идеи , питах за верига от пасат 6 съшия мотор , отговориха ми по същия начин .Проблема е всеобщ на тези мотори  благодаря на всички който се опитаха да помогнат.

Редактиран от Jumperlinko, 24 юли 2013 - 10:29.

#8 mbz

mbz

User

• Members
  • 2 Мнения:
  • Kaра:audi a4

Публикувано 11 август 2013 - 13:46

Здравейте, и аз имам същия проблем, в момента колата ми (А4 2.0 ТДИ 140 к.с. двигател BLB) стои при майсторите с износени оптегачи на веигата и позаоблен шестостен. От ауди ми дадоха оферта за замяна на целия кит (задвижване от верига към задвижване със зъбни колела) -2700 лв цената е само за частите (зъбно колело на колянов вал, паразитно зъбно колело и кутията с балансиращите валове) , не съм сигурен дали не трябва да се смени и капака на картера?

иначе самия шестостен е 8 лв.

Имам познати в Германия и утре (понеделник) ще питат колко струва този комплект за замяна там. дано е по-евтин.

Според мен е по добре да се смени веригата с зъбни предавки, така и мисля да направя.

Старите ми зъбни колела са в добро състояние ако те интересуват мога да ти ги снимам и покажа.

Ако си намерил някъкво решение на проблема моля те сподели

#9 anveni

anveni

User

• Members
  • 38 Мнения:
  • Kaра:mercedes ауди

Публикувано 11 август 2013 - 20:20

виж това дали няма да ти е от полза 

http://www.motortec.biz/

Все пак 550-750 лири са по долу от 2700лв. Зависи дали ще вземеш рециклиран или нов кит.

Редактиран от anveni, 11 август 2013 - 20:24.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg