Jump to content

Странен ключ/прекъсвач под волана А3 8L


sepia3

Recommended Posts

Става дума за ауди а3 ahf 1.9 tdi, ключът се намира точно под волана, не се вади просто се завърта и пак се връща в изходна позиция като ключът на стартера... много странно имам приятел със същата а3-ка и няма такова нещо... някой да има идея?  :gruebel:

post-85717-0-78407200-1398369961_thumb.j

post-85717-0-17266200-1398369972_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобно 'творение':

 

318166_10150632254813616_617543973_n.jpg

 

Махаш кората, режеш му кабелите и го ориваш- така минимизираш вероятността да пламнеш като факла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Селски тарикат, свидели му 90 лв за нова аларма и шунтирал имобилайзера, като го заменил с това нещо.

Изкормихме целия афтърмаркет сноп (снимката отдолу), нова аларма и дотам. При теб ми изглежда като допълнителна блокировка, но може и да бъркам.

 

537446_10150632254853616_931445407_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ключ го слагат италианците , нещо като едно времешните заключватели на воланите. Как работи? доста зор видях докато разбера как се вади , позиционираш волана в изправено положение и завърташ леко на дясно , ама една идея , след това натискаш ключа навътре и завърташ посока часовника. Без този ключ волана не ти се завърта дори и да е запалена колата ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже мой... голямо чудо, на мой колега пък на А4ката има ключ под таблото който като го извадиш и натиснеш спирачките, заковават и 4те апарата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилича ми на Anti-Theft прекъсвач. Сигурен ли си, че не се вади ключа, би трябвало! Пробва ли дали автомобила пали при различните позиции? Подобни изобретения имат за цел поне да забавят неканени гости с похотливи намерения. Та ако ти работи и се сваля ключето по-добре си го остави. Разбира се, не пречи да провериш изправноста на свързване за да няма изненади от друг тип. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О боже  :blink:  утре ще тествам схемата на колегата 

Sc00by

ще напиша какво е станало, благодаря  :)



Прилича ми на Anti-Theft прекъсвач. Сигурен ли си, че не се вади ключа, би трябвало! Пробва ли дали автомобила пали при различните позиции? Подобни изобретения имат за цел поне да забавят неканени гости с похотливи намерения. Та ако ти работи и се сваля ключето по-добре си го остави. Разбира се, не пречи да провериш изправноста на свързване за да няма изненади от друг тип. 

първо имаше известно време взиране после дърпане въртене сукане ама уви няма вадене, явно си има чалъм, ще тествам схемата с определената позиция на волана но ме съмнява да стане нещо, все едно си е направено да си е там, а интересното е че изглежда доста оригинално направено :D

 

p.s. а да, и колата си пали всякак, както казах той си стои на една позиция върти се в една посока и като го пуснеш се връща в същата позиция както е при ключа за палене... 

Редактирано от sepia3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tsvetkov83 ключа се вади при определено позициониране на волана , и както ти каза е точно с намерение да забави хората с лоши намерения . Както знаете волана се заключва при изваден ключ от стартера , е когато го няма ключето волана си остава постоянно заключен :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато в движение не се пре*ве нещо в тая велика рационализация и не се очистиш с най-добри намерения. Имаше подобни блокажи и на автоматичните скоростни кутии, всички тия дивотийки, са рожба на италианското инженерно новаторство, от началото и средата на 90 те години на миналия век. Заедно с техните творения, наречени автоаларми и климатични изобретения от всякакъв вид и степен на гадория, бих мигновено изхвърлил от колата си.

 

 

Сега вече са по-модерни, слагат имобилайзери, дето Чората бори в оторизирани сервизи. :hilezh:

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности колеги, 10х за колегата  :flehan:

Sc00by

оказа се точно това, допълнително заключване на волана, екстра си e обаче недай си боже да се скапе нещо или да бързаш за работа, голямо човъркане е, не знам дали ще спира крадците но определено ще откаже жената да вземе колата  :hilezh:

 

поздрави  :multi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...