Jump to content

Скоростна от дизел на бензин


Dragonheart

Recommended Posts

Здравейте нов съм във форума. Правя нова тема тъйкато не намерих такава а ми е кажи речи спешен ввъпроса. Имам A6 c54b 2.8 quatro ръчни скорости. Върпсотната кутия вие на първа проверено е маслото явно си има някакъв проблем. Та от автокъщата от която я закупих ми предложиха да я заменят със скоростна от дизел 2.5 мотора. Възможна ли е такава конверсия. Кутията може да пасне но ще имали разлика във предавателното число, ще загубили автомобила мощност и ще се вдигне ли разхода ? Ако има патили нека споделят ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не трябва да се прави това!Предавателното число на главното предаване трябва да е същото,като това в задния диференциал,а доколкото знам при дизела е по-малко.Предавателните числа на предавките в дизеловата кутия ще направи твоята кола по тромава.Виж какъв е кода на кутията ти и търси такава.Кутията задължително трябва да е от Audi quattro или WV Passat В5 или В5.5 4MOTION/SINCRO,а не от същите с предно предаване!

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно трябва да ти сменят и диференциала.В противен случай ще имаш големи проблеми.При мен беше така и докато Цецо открие,че някой е творил по колата ми се е... майката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма значние,важно е кода да е същия.Във форума има колеги с автоморги или пусни в долния линк тема, че търсиш такава скоростна кутия http://audibg.com/forum/index.php?s=b08b30746786c97bbbac911f3452cdee&showforum=65

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега това е проблем със почти всички кутии на 2.8 ц5 куатро моята издава  издава същия звук само на първа и на двама приятели е така,такаче карай си колата и когато здаде напълно багажа тогава мисли за смяна,това е  мое мнение аз свикнах със тоя лек шум вече трета година е карам така и ще я карам до края

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...