Jump to content

Старо масло в двигателя....въпроси


Recommended Posts

Тези дни си взех едно старо А4 1.6 внос от Италия и вече съм набелязал първите неща за обслужване, наред с маслото. Имам и сервизна книжка, естествено 99% съм сигура, че е дописвана от едно дередже насам.....та там пише последна смяна на маслото (ВНИМАНИЕ) 03.01.2012г....234340 км. Сега сме 31.07.2014г. и километража е 247560 км....Айде 13 000 км. пробег бива, но ако дата е вярна, значи маслото е на 2г.и 7мес.  :steinigung: Иначе е сравнително бистро, което ме навежда на мисълта, че е доливано редовно вероятно ще похапва масло....Та ако отчета разход на масло с това което е......тук до още няколко стотин км.....възможно ли е това да се дължи на много старата чорба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно! колегата samsung е прав, а и ще разбереш тъкмо имало ли е добавчици и пр. Източваш, наливаш, следиш....споделяш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй това масло-може да е на малко километри пробегама времето от смяната му е много и вече е боза.

Ако го гори е друга работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А честито първо,за новата придобивка.Много и безаварийни километри.

Ко му премисляш толкова,налей му някой евтинджос на първо време,хем ще видиш дали го гори.Ако искаш и скъпо,марково му налей,ама да не почне да губи по 1 кило на 2-3000 км. ще си е набутвация.Ако е с газ може и затова да не почернява маслото.Поне на мойта барака е така.Чак към 7-8000 почва да се черни,иначе все чистичко седи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка колега. :-) .

Предното мондео, което търкалях го карах с масло от кауфланд 4 години и накрая отиде в моргата, поради ниската изкупна цена втора ръка.Тия стари кошници не са толкова капризни , сипи му едно евтино масло, поне ще е ново и виж как ще се държи,ако гори много и има нужда от ремонти и смяна, поне да не те е яд.Може и като покараш известно време, да сложиш някоя добавка за промиване и да изхвърлиш евтиното масло и да сипеш по-добро.

Sent from my IdeaTab A3000-H using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам дали ще гори масло все още. Старото е сравнително бистро и не е чорбаливо. Да колата е с газ.....Ще си сипя ФУКС 10-40 ....Б4 ката много мазно работеше с него. В понеделник ще го сменя и ще следя вече какво е положението.

Редактирано от tanuco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже се чудя.....купува кола Nта ръка, внос и се чуди дали да смени маслото. Аз кола и от познат да взема първото нещо което ще сменя е маслото +първоначалното обслужване. Това разбирaсе ако искам да я карам повече 2-300 километра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да даде толкова пари за синтетика той  :hilezh:

Мислиш ли, че след като съм дал пари за кола и вече съм поръчал части за няколко стотин лева ме спира 15 лв. разлика в цена за маслото  :stupid: Пробвал съм на АБК-то 5-40 и то МОТУЛ, да не казвам от кой форумен корифей....и колата го харчеше. Затова ще си сложа 10-40

Даже се чудя.....купува кола Nта ръка, внос и се чуди дали да смени маслото. Аз кола и от познат да взема първото нещо което ще сменя е маслото +първоначалното обслужване. Това разбирaсе ако искам да я карам повече 2-300 километра

Чел си между редовете колега. Изобщо няма съмнение в това, че маслото ще се сменя. Темата е за нещо друго....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз. Може би е много впечатляващо че някой не е сменил маслото за 2,7 години преди да бракува колата както всъщност е направил.

Извод - сменяйте маслото преди да се отървете от колата за да не ви се смеят по форумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То добре че поне е имала масло,спомням си като взех моя навес преди години (случи се малко на зор да взема кола ) ,уж диагностики чудеси бързане да се ригистрира че влезнах в КАT към 16:10 и даже не сетих да погледна маслото какво е ,къде е на пръчката . Та тръгнах си след 17и нащо часа доволен ,да ама на един завой ми светва лампата на Аладин  :hilezh: и направо  :shocked: ,спирам чудя се какво да правя да се връщам и да си я връщам  :wall: и отварям капака проверявам маслото никъде на капе, а нивото под долния белег . Последва бавен преход и смяната му още същата вечер ,още си спомням че източих по-малко от литър ,за последвалите проблеми с двигателя има някъде и темичка те така , талянски внос .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tanuco: Не очаквай много от Fuchs-a.

Пробвал съм го, средна хубост е.

Не съм забелязал и мазно да работи.

От белгийския UNIL бях много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел си между редовете колега. Изобщо няма съмнение в това, че маслото ще се сменя. Темата е за нещо друго....

Добре, може. Значи темата е, пикня ли е масло на 3 години?

Искаш да провериш дали колата харчи масло което е на 3 години и след това да налееш ново масло и да видиш дали не харчи? Това ли е експеримента?

Добре ако за тия 3-400км преебеш двигателя с това старо масло, дали няма да ти излезе скъп експеримента ?

Не се заяждам просто се чудя как можеш да си купиш "нова" кола да си готов с кешовица за обслужване (както ти написа) и да си правиш експерименти с масло което пише, че е сменено преди 3 години и не се знае какво е сипвано за този период?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...