Jump to content

Нов,член,на,клуба,въпросчета


dankatar83

Recommended Posts

Здравейте от два дни съм собственик на А6 3,0 TDI 233кс. Колата е уникална като вървене и поведение на пътя. Имам няколко питания, тъй като се лутах по форума но така и не открих отговори.

1, При спускане по наклон и при  отнемане на газта, при движение напр. на пета с 80, оборотите първоначално почват да подскачат с около 100-150 оборота. После постепенно се нормализират. Това нормално ли е или кутията си заминава? Няма никакво ритане и придърпване при набиране.

2, Забелязах, че сутрин при студеното палене, нещо като че ли изтраква леко, ама за 1 секунда и спира? Проблем ли е?

3, Последно за да не досаждам. При скорост точно между 80 и 100 има едно странно като циклично /не постоянно/ виение (или нещо подобно) което се усеща в купето?

 

Попздрави на всички и успешна седмица.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колата наистина е уникална ;)

1. И при мен я има тази игра на оборотите и си мисля, че би трябвало да не е проблем

2. http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=101170&page=1

3. Отиди при майстор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Да колега точно в този диапазон. Опасно ли е, че ми предстои излизане от страната. Как може да се оправи?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така карам 1 година вече (20k km). Според мен не е опасно. Някои хора твърдят, че е заминала или тръгнала кутията, но иначе превключва добре и не мисля да правя някакви интервенции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а нормално ли е като потеглям плавно - 1-ва , на втора минава почти мигновенно и след 2 секунди директно 3-та ??? Много бързо ги превключва иначе нама никакви ритания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.И аз съм нов във клуба,от 2 седмици съм с А6 3.0ТДИ-Авант.При мен го има същото играене на оборотите,но това изобщо не ме притеснява след изчетеното тук.Нкакъв друг проблем нямам с кутията и няма и да я пипам.До преди 2 седмици карах Х5 4.4-бензин преди фейса,за тях също казват че е слабо място кутията.Имаше ритане отвреме на време и при рязко намаляне и спиране също имаше едно придърпване.Питах един-двама майстори и казаха веднага смяна на масло/700-800/лв. и ЕВЕНТУАЛНО ще се оправи???!!! Казах и на двамата майстори че невиждам смисал да правя смяна като не е сигурно,предпочетох да карам докато може.И така 2 години,40х.км без никакъв проблем....Така че не пипам кутия докато не се счупи.Това си е мое мнение,след каране на 6-7 автоматици за последните 10 години без да ми се е счупила кутия никога....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяна на масло + флаш на кутията е препоръчителна. Цялата операция стъпва 450-500 лв.

 

Аз карах една година със стара версия, после ъпдейтнах и се псувах защо не съм го направил по-рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dankatar83

По играта на оборотите сън пуснал тема. Доста срещан проблем, който  реално е софтуерен проблем. Може да се оправи тази игра на оборотите като се сложи новата версия на софтуера на кутията. Обаче тогава изчезва играенето на оборотите но пък се получава ритане като се превключват скоростите. Така ,че ти си реши какво ще те дразни по малко леката игра на оборотите или ритане при смяната на скоростите.

По 2рия въпрос и моята кола изтропва сутрин за 1 сек. като запаля предполагам ,че е нормално докато се качи маслото.



http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=154105#entry2182304

Редактирано от K.Valchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се рaдвaм, че в този форум колегите се отзовaвaт веднaгa :) Колaтa я взех от предстaвителство нa AУДИ във Фрaнция и излишно се вкaрвaм във филми. Поздрaви нa всички

Редактирано от dankatar83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не значи, че е с последните версии на всичко. Ъпдейтите не са скъпи, вече и колеги от форума ги правят. За 1 час може да си с най-новите версии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди на сервиз да ти направят диагностика, ъпдейта помага, но не за всичко. Не взимай тук всичко каквото се пише за 100% истина защото някои хора като им се реши някакъв проблем с определени симптоми априори решават, че всичко с подобни симптоми е този проблем и се решава по този начин. Специално на скоростна кутия като се обновява версия се сменя и масло и тн. Нещо което първо не знам Стефан да може да прави и да има нужната техника и второ да е наложително при всички случаи. За това си направи една диагностика преди да почнеш да решаваш каквито и да е било проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Пиши на колегата "krematop" и ще останеш доволен :zustimm:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагносика някъде където им имаш доверие. Порше си е Порше, но много зависи къде...като видях Порше Стара Загора какво са причинили на една кола онзи ден и се хванах за главата. Ама така е като им плащат смешни пари на хората....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои колеги тук във форумa могaт дa прaвят ъпдейт нa кутиятa. Имaте ли някaкви координaти

Аз не прочетох някъде какъв е проблем, че искаш да ъпдейт.

Верно че последният софт е по-добър от предният, но все пак сподели симптомите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди на сервиз да ти направят диагностика, ъпдейта помага, но не за всичко. Не взимай тук всичко каквото се пише за 100% истина защото някои хора като им се реши някакъв проблем с определени симптоми априори решават, че всичко с подобни симптоми е този проблем и се решава по този начин. Специално на скоростна кутия като се обновява версия се сменя и масло и тн. Нещо което първо не знам Стефан да може да прави и да има нужната техника и второ да е наложително при всички случаи. За това си направи една диагностика преди да почнеш да решаваш каквито и да е било проблеми...

 

Никой не твърди, че ъпдейт на софта решава всички проблеми, но при доста хора след ъпдейта кутията движи доста по-мазно. Вече ако има механичен проблем, със сигурност ъпдейт няма да я оправи.

Стефан не прави смяна на масла, но може да ти предложи консумативите на прилични цени и да те насочи къде да отидеш за смяна преди или след ъпдейта. Аз лично първо направих ъпдейт, после смених маслата, като ъпдейта направи по-голяма разлика в поведението, отколкото смяната на маслата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...