Jump to content

ABF-а прекъсва при140 понякога


Ngoro

Recommended Posts

Колеги всички знаете Франкенщайн-а които съм си сглобил.

Карам го само на бензин. Няма газова.

При скорости над 120 понякога пчва да сеца

Ако сутрин се метна на магистралата и го карам 50 минутидаже и по бързо няма проблеми и след това прочва с цирковете

До тук вопит да установя проблема съм сменил

Бобина беру

Кабели беру

Свещи нгк

Делко и палец беру

Всички датчици проверени

Нямам голяма консумация на гориво

Свещите са керемидени

Главата е ревизирана преди 50 000

Няма утечки на въздух след маф и дросела

Подозренията ми за сега са бензинова помпа сменена с орЕгенална нова бош преди 8 години

Или регулатора на налягането набензина на инжекторите

Кажете какво мога да сложа на тръбата на бензина че да следя от вътре налягането като почнат лигавщините

Нямам никакви записани грешки в еку-то

Бензинов филтър сменен преди 8000

Въздушен пран преди 5000

Мога да закача ваг ком докато жената кара ама не знам какво да гледам

Ламбдата работи перфектно

Бензина нее български и проблема го имам от над 50 000 км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приказваме си ние колкото да има за какво :)
Не е маф а прост температурен сензор.

И аз си мисля за някаква електрическа джаклама ама е мега странно защо го прави само в интервала 130-150км/ч и то почти винаги след като съм покарал час със тая скорост. ?

все си мисля че ако е електрическо ще се шашка и в грацко и по дупки. а не се влияе от състоянието на пътя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече съм мноооу вътре с тоя АБФ шит компютър, инсталация и тн. Да бях сложил от 2Е(2.0 8 клапана)

 

Честно да ти кажа при мен всичко е ОК, само на студено гюбРи като луда. Това продължава 5-8 минути, само на бензин(на газ го няма). След това се оправя и няма почти никакви забележки.

Колата ми с тоя комп. така и не иска да работи по начина по който искам. От как я направих с АБФ инж. винаги е работила на 95-98% от 100%. Прави каквото си иска. Днеска работи като 1.8т, утре работи по-зле от мех.инж. Като цяло върви иначе, пали. ВСИЧКО, ама ВСИЧКО е чисто ново! Така и освен компютър друго не виждам какво ще и бъде. 

За мен вариантите при теб са горе/долу като при мен:

-компютър(някак си много не стабилни стойности държи като ги гледам в реално време, за мен не е нормално)

-самия чип в компютъра

-при мен от 1 седмица на сам се разпадна катализатора(тая някаква надежда всичко да е било от него, и другите гърнета още не е правен обаче). 

-сменям вече 3-4-ти темп.датчик на главата и тоя курник на диагностика все 120 градуса показва. По климатроник седи 85-92 друго там не е показала никога. Перката да се пуска на 95-100 градуса, ама тия 120 винаги си ги показва.  :wall:

 

Понеже дадох 1000лв+ съм я направил със всичко ново, оня ден возейки се и правейки си сам диагностика шибнах една кофа :hilezh: Верно леко, но калника и дясното огледало си отидоха. За това ти казвам повечко газ карай си със 180-200 за да нямаш проблеми  :zustimm:   :hilezh:  :steinigung:  :wall:

Ше ни затрият дева и курниците.  :magic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако АБФ-о ти прави проблеми винаги можеш да върнеш механичната иглъ  :hilezh:

 

Сега сериозно: Ngoro, при определени километри в час ли го прави или при обороти? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам две такива релета, сменях го да му ева вайката и беше презапоявано и старото още като бях с АБК-то.
Сега ще го изровя и защипя новото



Прави го само и единствено при скорост. Не при обороти.
Обикновенно при 130-150 карам на 5-та ама днес ще го пробвам като вземе да прекъсва да ръгна 4-та дали ще се задържи проблема или при по-високите обороти или ще се оправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

130-150км/ч е на 4000+ оборота, изпробвай при тези обороти на 3-та примерно. Може да е лоша връзка по инсталацията или хлабава маса някъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е същото. Натоварването на мотора е различно. Ако е по натоварване проблема на 3-та ще го покаже към червеното. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...