Jump to content

Залепяне на разлепените краища на таблото при А4, В5.


leo

Recommended Posts

Ето, че дойде време и на тази тема.

Имам снимките от 5 години сигурно и чак сега реших да направя една тема.

Предполагам 90% го имат този проблем, а именно разлепени краища на таблото до предните колони на прозореца.

 

33b.jpg

Необходимите инструменти за целта са само една дълга, здрава права отверка с която започваме да повдигаме уплътнението около гредата.

9j.jpgСлед това в горният край надигаме с отверката и пъхваме пръсти под кората.

10K.jpgПродължаваме надолу по гредата.

12o.jpgС помощта на отверката ползвайки я като лост и заедно с пръстите дърпаме гредата да се откопчае от горния край.

13p.jpgСлед това една по една щипките се откопчават докато се свали гредата (а те са доста твърди и упорити). И вече се вижда къде са гнездата на щипките и самите щипки.

14Q.jpg15Z.jpgВ долният край има един метален клипс който защипва пластмасата в долният край. Внимавайте с него да не го загубите. Той трябва да си остане на металната греда на купето.

20M.jpg18h.jpgВече сме готови да пристъпим към лепенето. На таблото е хубаво да подложите нещо понеже, ако капне от лепилото по него после не може да се изчисти.

21o.jpgМомента на лепенето.

Препоръчително е да се използва лепило тип "каноколит" ГЕЛ! Аз използвах лепило на JIP GEL. Гел понеже трябва да се задържи на "инструмента" който представлява твърд едножилен кабел сгънат на буквата "Г" (може и някаква тел да се използва разбира се) на който се нанася лепилото така, че да се задържи на него и се подпъхва под надигнатия край на таблото. Добре е хубаво и обилна да се нанесе няколко пъти и тогава да се притисне и задържи за да е сигурно, че има достатъчно лепило което да залепи хубаво края. 

22p.jpg23L.jpg24U.jpgСлед като се нанесе лепилото и се притисне хубаво е добре да се задържи поне минута с хубав натиск.

Когато краищата вече са залепени следва монтаж на гредата по обратния ред. От долу на горе.

25D.jpg26g.jpg27C.jpgИ с няколко удъра я наместваме за за щракнат хубаво щипките на мястото и.

28W.jpg29S.jpgЕто го и крайния и желан резултат.

30q.jpg31B.jpgРаботете внимателно и успех на всички.

Моето табло вече 5 години не се е разлепило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво  , и при мен тази процедура  е неизбежна , само  една препъръка  за вбъдеще  ако може- снимай конкретно  и материалите  с които работиш  канокалит съм виждал  но гел  не ми говори  нищо  може   да е  едно и също  , та затова снимай за да се  избягват  тъпи  въпроси като моя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е срамно, че не си виждал и питаш. Ето вече знаеш, че има каноколит който е течен и такъв който е гел. Ето конкретния с който работех аз.

%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги слагай те лепило на бизон за кожа.Напълнете го в една спринцовка с мъркоче или пластмасов шлаух за въздух има ги при камионите.Става много лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж това е интересен вариант за който не съм се сетил. Браво за идеята. Мисля, че би трябвало също да стане, но може би ще изисква повече време за натиск.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Трябва да се отбележи, че освен че се отлепя горния слой на таблото се и свива от слънцето и при натиск и залепяне не е както е било преди. При Ц5 например описания метод няма шанс да се приложи докато не свалиш цялото табло, а когато го свалиш вече се вижда с какво реално си имаш работа. При много начален стадий на Б5 ако не се валя таблото може да се мине и така наистина.

Супер учудващо е за мен и как това лепило е свършило някаква работа, обикновено всеки гел, който съм пробвал до момента е приключвал в кофата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Не може защото там положението обикновено е по-зле отколкото при Б5 и освен че е отлепено целия горен отлепен стой се е свил от слънцето. Няма как да стане грамотно всичко без да се свали таблото и да се ползва точното лепило. Ще трябва и нагряване за да се разпъне материала до фабричния му размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подарявам едно такова "великолепно" табло" на някой мераклия, да се поупражнява върху него и да сподели накрая горчив опит, че да се лепи това е невъзможно, или не и с добър край/резултат.

А въпросното табло е разлепено освен покрай колонките, също и покрай ЦЯЛАТА подпрозоречна страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може защото там положението обикновено е по-зле отколкото при Б5 и освен че е отлепено целия горен отлепен стой се е свил от слънцето. Няма как да стане грамотно всичко без да се свали таблото и да се ползва точното лепило. Ще трябва и нагряване за да се разпъне материала до фабричния му размер.

Ясно,значи може да се пробва пък квото стане.

п.п.Моето не е толкова зле,но започна да се надига до колонките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето не е мръднало от както съм го залепил, а вече минаха повече от 5, 6 години. При С5 не знам как стоят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,значи може да се пробва пък квото стане.

п.п.Моето не е толкова зле,но започна да се надига до колонките.

Като го свалиш, ще видиш, че е тръгнало и при стъклото, въпроса е колко. Също около централната духалка ще са н косъм нещата. Прави се, може да стане безсмъртно и без никакви следи, но е изключително неприятна работа  и си супер зависим от лепилото. С тия боклуци които се продават по големите вериги не бих се пробвал даже... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-добре става като се свали, например за радиаторче на парното. Аз се възползвах преди 3 години като правих този ремонт и си го залепих както трябва по този начин.

post-16858-0-30636000-1444679344_thumb.j

post-16858-0-07886400-1444679346_thumb.j

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги колко би струвало смяна на моето табло с "ново" табло втора употреба като услуга, гледам че има и запазени табла по моргите. Колко ще изкарат е друг въпрос. Моето табло се е разчекнало от всякъде + центалната духалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...