Jump to content

A6 2.4 бенз + газ..


Recommended Posts

Ето го и въпросното А6 http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11411921163064107&slink=7vcssl
Искам да попитам и как са като двигатели 2.4... горят ли масло, чупят ли се.. Скъпи ли са за поддръжка? До сега карах А3 1.6 101 к.с. и колата беше мега евтина откъм поддръжка тук знам, че е повече най-малкото от чупливите носачи... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък доста въпроси има относно закупуването на Ауди с този двигател.Мисля,че от 1.8Т куатро ще си по-доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно съм се насочил към А3 1.9 ASZ, но случайно тази обява ми попадна пред очите.. и с падането на този сняг и постоянното гледане във фейса на разни куатрота просто придобих интерес към тази обява.. Ще съм ти много благодарен ако се обосновеш защо 1.8 TQ, а не 2.4 атмосферка :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

V6 имаш две глави,два катализатора,вероятно 2 ламда сонди.Чел съм,че обслужването на тези мотори е по-скъпо от тези с една глава,примерно 1.8Т. Карам с такъв мотор и куатро,в града ми гори 15-16/100 газ,извънграда 9-10-11/100.Чел съм,че V6 се развъртали малко по-бавно.При 4 цилиндровия имаш турбо,и с желание и средства може да се повиши мощността.Също така,ще имаш по-нисък данък и гражданска отговорност..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11412106552019333&slink=7zdoy3

Да не отварям нова тема.....сполучлива ли е кутията на това животно.Цената е под 5700лв но годината е 97....изглежда запазено въпреки някои охлузвания отзад.Разход които очаквам е около 15 градско и 8.0 изв града...Прав ли съм..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят едва ли е 170 кс, защото по каталог тях ги слагат от 2001 г. и са с код BDV. По скоро е 165, което не е голяма разлика естествено. Моята е 170 кс, само на предно и ми прави разход около 15 и нагоре в града и 10-12 извън града - на газ. Тази е автоматик и куатро, така че очаквай по-висок разход. Така като гледам няма ел. регулиране на седалките, както е написано. Пише, че има навигация, но от тези години на производство няма правени карти за източна Европа, така че едва ли ще я ползваш като екстра. Моята си гори 2л на 10 000 км масло, но това е относително, според състоянието на двигателя. Виждам, че шофьорската седалка е протрита. На моята километража и е на 265 000 км (реално не знам на колко е :razz: )и няма такива поражения.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта вече и навъртях 220к км. и седалката е в отлично здраве, в смисъл нищо похабено или раздърпано!
Много зависи и от предния собственик, който я е карал дали е бил едър, дебеличък и дали се е качвал с мазни дрехи, дънки с капси и т.н.

Разхода ми на 2,8 193 к.с. куаттро, автомат в града е около 15-16-17, извън от 9 до 11 в зависимост от карането. В момента на смесен разход от, който 90% е извънградско  е 10,5. Борда ми показва точно до последната капка.При 2,4 няма да има разлика голяма.

Зависи и много в кой град точно се кара градско, по кое време, колко газ се раздава и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...