Jump to content

Проблем при работа на бензин


Тодор110983

Recommended Posts

Здравейте,от скоро (три седмици) имам Ауди 80 Б4 2,0 90 к.с..За първи път карам кола с АГУ когато я купих я закарах на сервиз за газови уредби малко да я стегнат защото човека от който я купих си я беше слагал сам хората я оправиха и сега върви прилично на газ.Но с бензина нещата не стоят така когато я запаля я чакам по 5 до 10 мин. да загрее (пуша цигара ) качвам се тръгвам и почва да прекъсва и гасне много е досадно като я обърна на газ почва да си върви нормално.Даже на бензин трудно набира скорост при скорост от 100км. когато пусна педела на газта и го натисна отново има нещо като предърпване все едно гасне.Имам чуството че е като скопена и това ме дразни много.Моля ви кажате от къде да почна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моноинжекцията,а и както ти каза колегата по горе и бензиновия филтър.Този филм го играх преди 3 месеца,аз съм със същия мотор,купи си добавка за бензина и покарай само на бенз 50-60 км,като и смениш филтъра,може би ще изчисти.При мен се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених въздушния и бензиновия филтър и то защото ги бях купил вече ходих на диагностика всичко по колата си работи перфекто с изключение на някаква сонда която изобщо не работи и затова колата прекъсва на бензин майстора ми каза че няма смисъл да купувам нова сонда защото след време пак ще се скапе понеже колата е на газ а това не се отразявало добре на сондата и се скаплава и че е по-добре да си я паля на бензин докато  позагрее малко и после да си я карам на газ защото била работела перфектно на газ.Та се чудя дали да го послушам или да се изръся 100 лв. и да я сменя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен АBT-то има ли ламбда сонда,но ако има и не работи чак да прекъсва и гасне от нея....................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така пише на компютара и аз не знам вече смених филтира добавка сложих сега върви добре  но защото тоя майстор чисти някакви грешки ще видя колко ще се закрепи така иначе на газ върви перфектно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен АBT-то има ли ламбда сонда,но ако има и не работи чак да прекъсва и гасне от нея....................

АБТ има ламбда сонда! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен АBT-то има ли ламбда сонда,но ако има и не работи чак да прекъсва и гасне от нея....................

Айде сега, ще се обиждаме на ламбда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах в предвид това,Коко. :hilezh: Наистина не бях сигурен дали има.

Ние пък като имаме ламбди сме цъфнАли и завързали.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ламбада ли е коко джамбо ли е макарена ли е не знам ама кво да правя да послушам ли майстора и да не правя нищо или да купя друга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като си купих колата преди 8 години, отидох на "компютърна диагностика", чак ми е смешно!  Човека ми каза: ламбда сондата ти е умряла тотално!, Ама ти караш на газ, така че не е страшно!. Между другото ми предложи сонда на Бош, употребявана за 120 лв. Естествено не се съгласих. Аз нямах никакви проблеми тогава, просто отидох ей така за авторитет! Сондата и досега ми е на колата, работи перфектно! Даже има и ламбда монитор, гледам как работи всеки ден. Имам и ламбда контрол система - и тя работи перфектно. Има една подробност обаче - имам реле за ресет на ЕКУ-то, без това реле тази кола точно, не може да се оправи, щом е на газ. Това са думи на газаджията, който ме посъветва да си сложа реле. Вече 7 години го споменавам - всичко е перфектно!

     Не си казал  колега , как пали колата на бензин сутрин, лесно , трудно, излиза ли черен пушек отзад, докато пушиш цигара, това е много важно! Ако дадеш по-подробна информация, ще оправим колата, този двигател е повече от елементарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пали без проблем на бензин дори и днес когато беше много студено (баща ми ми каза че и в търново е било много студ) за това как пали на газ не знам щото не я паля на газ.Проблема идва когато я подкарам като я пусна примерно по инерция и гасне за да не гасне трябва да натискам яко педала на газта а не искам да я мъча студена.А що се отнася до това какъв пушек излиза чесно не съм гледал но определено мисля че не е черен.И друго понеже съм пълна невежа в техническо отношение ако можеш да ми кажеш какво е ЕКУ щото аз знам само какво е АГУ и то от саит за продажба на автомобили втора ръка.Утре сутринта ще я карам за ремонт на предницата и ще я загледам какъв пушек излиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕКУ-то е контролера, който управлява мотора. Наричат го компютър, макар че нама нищо общо с компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв черен пушек колата си работи нормално, само дето сега ми искат 430 лв. за ремонт на предницата  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ли е ламбда сондата?щото и аз преди време имах тази болка,но при мен се оказа стъпков мотор,потенц.на дрос.клапа,и като ги смених се оправи.А я кажи в такъв случай какъв ти е разхода на газ ,и както казваш на газ е добре и оборотите са ти нормални,само на бенз. не е така.сменявал съм и една малка мембрана на моноинжекцията и дюзата преди време.пък и какво ще правиш по предницата за тези пари

Редактирано от иво костов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах тая предница, те сигурно и самото магаре ще изхвърлят :D Кажи им да ти разпишат тея 430лв подробно на едно листче с тиренца, и го снимай, или препиши тук ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе и аз това се чудя, кво ще сменят толкова,за тези пари,ако е амортисьори,полуоски,карета ивсики тампони-става????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накарай ги това с разписването на листче на всички части и разходи които *възнамеряват* да сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, днес както си карах на бензин, започна едно придръпване ,присецване и не можеше да мине 2000 оборота.Откачих акумулатора за около 20 минути и след това нямаше проблем. Какво ли може да е? Бензина е много стар. Мотора е АБК.На газ върви безупречно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...