Jump to content

Собственик на 2.8 мотор търси други колеги със този мотор за дискусии


margo

Recommended Posts

Здравеите колеги, аз съм горд собственик на а6 ц5 2.8 куатро ack мотор,при мен на тихи обороти се усещат леко треперене на двигателя,разсхода на масло е малко висок но се съмнявам че е от гумички макар че невиждам пушек отзад 

Редактирано от margo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 193
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

колега маи със виенето на първа е хронично и аз го имам като едно леко стържене но като е карам леко но като я порежа изчезва,течове по мотора нямам сух е на барут :hilezh: твоито куатро ли е какъв ти е разсхода,моя е на газ 13 градцско и 11 извън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брейй с този разход много се заинтригувах ,имам един приятел с  2.8 разправяше ми същия разход и аз му се смях защото 200 коня кола с 12-13 газ е направо смешно малко но пък и спомена за 1700 лв. уредба .Нека ако има колеги с 2.8 да кажат как са разходите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода си е реален. Аз на бензин минавам над 500 км само градско с  1 резервоар навън под 10 с внимателно каране, но трябва много да се внимава с десния крак. С нормално каране около 10-11. Натиснеш ли я тази кола харчи зверски.. не ми се мисли колко.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата е прав 8л. при 100км.на 9л. 120-140км. на дълго грацко 10-11л. бензин ако натискаш вече става друго доливам 2л. масло на 100 000км. при лек теч от единия капак на едната глава мотора е куче 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куатро е моето явно наистина е хронично заболяване с виенето.разхода според десния зависи но 13-14-15 газ смесен. Мисля че може малко да се смъкне.интересно мие с 6 степенна как ще е 3к обороти на 120 държи.от мотора и аз съм доволен за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да попитам имате ли ограничител на максималната скорос защото моят е на 230 ,а има още тяга не че го ползвам постоянно на на два пъти ми се случи.Като синхрон като, купе, двигател, кутия е много добре,карам го като автомат на 5-та може да слезне и до 50км. подаваш му газ и без никакво тормозене си ускорява,карал съм и 2.4 и 2.6 са си доста тромави във ниските това е лично моя преценка.А иначе на 3.0 ASN 220 коня автомат изобщо не му се дава на старта дори и на ластик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Карам 2.8 Quatro Avant. 

Днес при пробег (извънградско) от 311км, разходът на газ беше 38 л. Средна скорост от порядъка на 90-100 км. 

На места съм вдигал и 160-170 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,

От няколко дни и аз съм колега при аудитата. С 2.8 quattro avant на газ съм смесено между 12-15 литра на 100км.

За други цифри и стойности ми е рано да кажа:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

58 е канала за Ц5 колега сега го проверих :)

 

П.п.  Моята сети бетон на 90 градуса наблюдавал съм я изобщо не мръдна нито градус .

Редактирано от strakov_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи НЕ е това канала който ни интересува. Тази е друга температура, за показанието на таблото и тя настина, когато загрее мотора трябва да стои на 90. Търся реалната по датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Margo моята съм я напъвал няколко пъти 230 заковава на окло 5300 оборота. НА ГАЗ, на бензин несъм пробвал. Но ми стана чудно понеже съм виждал клип със а6 ц5 2.8 как пълни километража...https://www.youtube.com/watch?v=SGU_uYt4aSIможе да има ограничение и аз незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колега сигурно е махнат ограничителя за скорост и моята на 230 няма значение дали на газ или на бензин е ограничена,на клипа точно след 230 му светна чека ,това е вид грешка но незнам каква но до 230 без никакво задържане на обороти или на скорост както е на клипа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е и да е с обикновенно газово към филтара. До колкото съм чувал не минава през компа и е възможно да няма ограничение. А тая лампа май е за изгорелите газове което ми подсказва за обикновенно газово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На А4 Б5 АСК също стига до 230 км/ч и не помръдва, а тази от клипа -  :nixweiss:.

 

Един страничен въпрос към автора на темата - чужденец ли си или никога през живота си не си стъпвал в училище????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам си на идея... Но като цяло ''двигателчето'' си има вътък да си напълни километражчето... Не може на 5 и 300 и да каже ай изморих се :D Трябва да се излекува от тва ограничение, макарче на мен не ми е наложително :D Друг въпрос имам. На студено като палите на бензин, миришат ли и усещатели на стрелката как рязко пада бензинеца ? Нещо се притеснявам аз, много бензин а само паля с него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За паленето на бензин , моята също е така и аз паля и карам по 2-3 км. само сутрин после цял ден на газ но за навъртането на 1000 км. изгарям 20 лв. за палене .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи имам някъв проблем за 20 кинта ако изкарам седмица и ден, два ще е късмет само за палене. На ден я паля по 5-6 пъти като се има на в предвид че като загрее веднъж колата, после при палене обръща моментално. Можели да е нещо от свещи да няма добра искра и да хвърля бензин на студено и от там да идва миризмата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може и всичко да ти е в ред просто да си с някакво ГИ което при всяко палене минава през бензин , моята както ти казах използва бензин само и единствено при първо палене за не повече от 2 км . после цял ден пали директно на газ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...