Jump to content

Форсиране на двигател на празен ход и странен шум


bonevstiliyan

Recommended Posts

Здравейте колеги! Имам неприятен проблем с аудито ( 1.8 Т куатро AJL) и се надявам да е нещо дребно..както си карах и изведнъж колата загуби мощност и запона да си прави каквото иска с оборотите..като освободя на празен ход забелязвам как си ги форсира сама до 2-3-4000 оборота и така през цялото време. Спрях я, загасих я с идеята да се оправи, но след като запалих отново беше така. След 10 км стигнах закъде бях тръгнал и реших да откача акумулатора за да изчистя няквки грешки ако има натрупани. Откачих го изчаках 30 мин, заких го отново дадох контакт и изчаках 1 мин после върнах запалих, но нищо не се промени. Направих клип и го качих в ютуб ако може някой да го оогледне и да каже какво да правя защото ми предстои пътуване на 25-ти.

Редактирано от bonevstiliyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което още забелязах е че на празенход не пази обороти и ако не й подам гасне и цялата кола се тресе в ниските обороти..възможно ли е и катализатора да се е запушил..адрес към клипчето: www.youtube.com/watch?v=NLRUjExS3fQ

Редактирано от bonevstiliyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма ниски обороти има проблем с вакуумите по мотора,някой клапан евентуално.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро температурния датчик беше му прилошало и след обръщане на внимание към него нещата се нормализираха :)..проблема е решен ако модераторите преценят могат да я изтрият :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...