Jump to content

Сателитен приемник


Recommended Posts

Търся съвет за избор на сателитен приемник. На кратко, до сега бях на Булсат, но ще минавам към друга ТВ и сателитите ще ми останат свободни. В момента са 2 - един за булсат, другия е за хотбърд. Предполагам, че като върна приемника няма как да гледам от хотбърда, а искам да ми остане като вариант и евентуално втория да насоча към астра. Много съм бос по тези въпроса и нямам идея какво да избера и дали въобще е осъществима идеята. Исскам да си се запази качеството, което гледам в момента както и свободните HD-та от сателитите. Едва ли ще реша да се ъпгрейдвам след време, за това мисля да е нещо средно, което ще ми върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам нещо особено сложно в ситуацията, която си описал, ако съм те разбрал правилно. Обединяването на чиниите става с diseq ключ, който се обявява на самия сателитен приемник и така си знае кой канал през коя чиния да си го търси. Загуба на качеството нямаш никаква.

 

Колегата velas да ти препоръча някой читав приемник и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постнах мнение  в темата, за да може колегата да ми види телефона и да ми звънне, за да му дам бързо съвет, но... нека метачите да са по-съобразителни! Нямате ли си вече списък със спамаджиите?!...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай му съвет и тук - ще е полезно и за другите си мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колегата се чухме и надявам се, че получи достатъчно информация, за да направи избора, който му е най-удачен.

 

Ще ми отнеме много време (а и едва ли някой ще го чете) да напиша всички опции и възможности...

Който има въпроси - чуваме/виждаме се и спрямо неговите желания и възможности му давам препоръки. Всичко е безплатно (поне засега...). :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, получих доста инфорамция, благодаря за което още веднъж. От 2 дни съм с iptv и днес чак успях да си поиграя с нея. Идеята беше булсатските антени да се позват за хотбърд и астра и да си имам нет телевизията. При тестовете забелязах, че на булсата в момента вади по-добър образ и странното е, че там не мога да си играя с настройките за картината на телевизора, а с айпитв-та мога. Предполагам утре ще успея да докарам образа, който ще е като на булсата, че днес нямам нерви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не те разочаровам, но ако битрейта (на канал) на iptv-то ти е по-нисък от този на Булсатком (за същия канал) вероятността да докараш същата картинка клони към нула. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако телевизорът ти има вграден сателитен тунер ти предлагам следното :

Diablo cam LAN - CI модул , който се пъха в телевизора, а в него кабела от рутера. 

http://www.dvbshop.net/Diablo-Cam-2-LAN-Duolabs_1

 

DISEqC 2x1 10лв. ключ http://www.vga-sat.com/e-shop/index.php?169,diseqc-best-germany-2x1

 

Lan cable 5лв 

 

Регистрация тук: zargacum.net

 

И ставаш пича с дистанционното дето гледа всичко за 5 - 10 лв на месец !

 

Няма излишни кутии, боксове, карти и тъпотии. само дистанционното на телевизора

 

Аре със здраве !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак всичко за 10лв няма да гледа...

Да прав си , 5.6 usd * 1,60 =8,96 лв. на месец

Редактирано от prohard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблегнах на думата "всичко"...ако си имал в предвид всичко от зарга, да така е. Но всичко интересно на небосклона (или на 19Е и 13Е), определено не!

 

Ти ползвал ли си зарга? Аз да, няколко пъти и не е кой знае какво... доста прекъсваше връзката със сървъра им (може и от моя нет-доставчик да е било), голяма част от програмите в пакета не се отварят... дори ми бяха пратили безплатно пакет за тв-стрийминг, който работеше по-добре, но товареше трафика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблегнах на думата "всичко"...ако си имал в предвид всичко от зарга, да така е. Но всичко интересно на небосклона (или на 19Е и 13Е), определено не!

 

Ти ползвал ли си зарга? Аз да, няколко пъти и не е кой знае какво... доста прекъсваше връзката със сървъра им (може и от моя нет-доставчик да е било), голяма част от програмите в пакета не се отварят... дори ми бяха пратили безплатно пакет за тв-стрийминг, който работеше по-добре, но товареше трафика...

В момента съм на Заргата , проблеми и фризове много рядко предимно дължащи се на стабилността на нета. Ако замръзне трае не повече от 15 -  20 секунди. Всичко идва от качеството на интернета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти цяла седмица гледам iptv-то. Разликата както казах е, че при IP-то си играх доста в настройките за картината за да е като булсатком. А на булсатком, не мога да пипам картината по никакъв начин, просто като натисна бутона на дистанционното от телевизора нищо не се случва.Стува ми се, че са изпържени на макс. При вас така ли е? И двете са ми през HDMI към тв-то. Сега като съм нагласил нещата образа мисля е един и същи, дори и да има разлика ще е незначителна. Единственото, което забелязах на Ip-то е, че от време на време се появяват едни черти, които леко размазват, но това е да кажем за 1 час един път ще се случи или изобщо...това предполагам се влияе от битрейта?  Още нямам тв със сателитен тунер, но се надявам и това да стане скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 просто като натисна бутона на дистанционното от телевизора нищо не се случва.

Не би трябвало да е така... телевизора трябва да може да регулира картината на всеки един HDMI-вход... пробвай да размениш кабели/входове... булсатския HD приемник няма опции за настройка  на картината и не би трябвало да блокира тази функция на телевизора...

Като вземеш телевизор с S2 тунер и ще се родиш...ще видиш какво означава качество на картината... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от 1080i няма как да изкараш от сателит. Вграден S2 тунер в телевизора - няма по -добро качество !!! Другото е и качеството и силата на сигнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вграден S2 тунер в телевизора - няма по -добро качество !!! 

 

Има, има... вервай ми!  :hilezh:  А и от 1080i до 1080i има огрооооомна разлика.

 

Говорим за качеството на картината, не за сигнала. През HDMI нещата са плачевни... трябва висок клас кабел и малко приемници скалират читаво картината... докато телевизори и от ниския клас се справят по-добре от средно-високия клас STB-та. 

Не ме питай колко тестове съм правил... и с колко тв-стени съм се борил да докарам читава картина... няма да кажа, че ме заболява главата... :)

 

Недостатъка на тунера на телевизора ще е по-ниската му чувствителност, но хубавата картина ще компенсира, а и винаги може да се смени антената с по-голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... През HDMI нещата са плачевни... трябва висок клас кабел ....

 

Какво ще подобри "висок клас" кабел? HDMI или работи или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, има... вервай ми!  :hilezh:  А и от 1080i до 1080i има огрооооомна разлика.

 

Говорим за качеството на картината, не за сигнала. През HDMI нещата са плачевни... трябва висок клас кабел и малко приемници скалират читаво картината... докато телевизори и от ниския клас се справят по-добре от средно-високия клас STB-та. 

Не ме питай колко тестове съм правил... и с колко тв-стени съм се борил да докарам читава картина... няма да кажа, че ме заболява главата... :)

 

Недостатъка на тунера на телевизора ще е по-ниската му чувствителност, но хубавата картина ще компенсира, а и винаги може да се смени антената с по-голяма.

Човече у нас имам hdmi 1.4 оригинален кабел на Сони за сумати пари, пускал съм го на какво ли не вкл. на IPBOX - ове 

Когато имаш вграден в телевизора тунер нещата са други. Като налееш кофти сигнал в телевизора не очаквай чудеса дори и да си с топ кабел. Приемници дървета и резачки много.  Всеки си знае. Качеството с CI модул не може да се сравнява с кабели черва и подобни за връзка със сателита. Това си е мое мнение. С антени , кабеляци и щуротии се занимавам от дете ! Поздрави ! ;)

Относно ниския клас телевизори се получава пикселизация и квадратчета, картината маже на мачове и тн. Говоря за плазмени тв. 

Какво ще подобри "висок клас" кабел? HDMI или работи или не.

Заповядай колега: http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

По - високата версия - по добре !

Редактирано от prohard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай колега: http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

По - високата версия - по добре !

 

Ъъъ  :nixweiss:  Кое по точно му е по-добрето на един кабел стандартна дължина от 50лв спрямо такъв от 5лв  :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ  :nixweiss:  Кое по точно му е по-добрето на един кабел стандартна дължина от 50лв спрямо такъв от 5лв  :lupe:

Материалите от които е направен , респективно качеството .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Материалите са важни за да не се разпадне и колко ще изкара но нямат отношение към качеството на образа и звука. Това не е като да си купиш стерео аудио кабел със златни чинчове и жила от аморфна мед.  :hilezh:  :flehan:

 

Аз ползвам 5 метра ноунейм кабел от Метро за 20 кинта без никакви грижи. Нямаше 10 метра като го взимах иначе щях да си взема такъв. Води се "високоскоростен HDMI кабел 1.4 с ethernet".

3D TV READY

Всички стандарти от 1.0 поддържат 1080p DTS/AC3 аудио така че за любителска употреба няма значение стандарта.

 

 

ЕТО препоръките на стандарта за избор на кабел. За "качество" никъде не се споменава.

 

------------

 

В ТАЗИ стара тема е избистрен въпроса за HDMI кабелите. Няма смисъл да почваме отначало.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат Гризли е написал каквото е трябвало :) Няма нужда да пиша, че 1010101 няма как да е 0101010  :verweis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задачата на HDMI кабела е бързо да "достави" целия пакет нули и единици от едното устройство до другото и то в същия порядък.

Проблемът на евтините кабели е, че част от нулите и единиците не ги "доставят" или се получават грешки. Това е в следствие на евтината сплав на жицата, слабата екранировка и липсата на размагнитване. Обикновеният човек с 32' телевизор няма как да усети всичко това, освен ако няма набито око.

 

По същата логика защо сте си купили аудита за доста хилядарки ами не си вземете по някое жигули от метро за 5-10 лева?... И то върви, и то ще ви закара от точка А до точка Б...ама предпочитате да се возите комфортно и сигурно, за да стигнете бързо, цели и отпочинали...  :hilezh:

 

Спора наистина е безсмислен!

 

Айде Весели празници!  :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос свързан с Xtrend ET-9000

Какво ми трябва за да си пусна стрийм към мобилно у-во?

Имам достъп до рутера и до устройството.

 

И мога ли да гледам стрийма без да преча на собственика да си гледа други канали в същото време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с андроид дивайс ще ти трябва VLC.

Ако гледате канали от 1 транспондер няма да си пречите.

Не можеш да стриймваш нещо от 1 транспондер и да гледаш на ТВ-то от 2-ри транспондер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...